Фан клуб - РК Вардар

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Марио Јовановски, 13 април 2008.

 1. Mich0MKD

  Mich0MKD

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  1.182
  Допаѓања:
  937
  Не се разбравме изгледа. Никој не е за да се брка Чупич, со се од погоре напишаното се сложувам. Но ако има шанса, што не би.
   
 2. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  5.033
  Допаѓања:
  3.854
  Чупич пред се е стабилен пеналџија и е доболно само за тоа да се има у тим
  да не се заборави колку е пцуен Дибиров кога ги утињаше пеналите
  а многу битна ствар е ова


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. KosteM

  KosteM

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  399
  Така е, те разбирам и се сложувам. Пробувам малку да развијам дискусија, пошто не е многу активна темава.

  Интересно е што еве наводно се гледаат опции за десно крило и покрај 3 крила, 2 многу солидни и Поповски кој е ОК за СЕХА. А, за лево крило нема никаква најава со години, иако Дибиров е во години и нема замена. Освен Недановски, ама он е млад.
   
  На Mich0MKD и Боромире им се допаѓа ова.
 4. shweps

  shweps

  Член од:
  28 јануари 2018
  Мислења:
  486
  Допаѓања:
  543
  Доколку се има пари на располагање подобро да донесат некој десен бек,овој Киселев очигледно нема квалитет за ЛШ а Криштопанс си оди во 2020.
  Добро ќе биде да се земе некој на лето да се вклопи во системот нека ротира со Криштопанс една сезона па наредната година да биде прва опција на десен бек.
  Идеален за тоа би бил Толедо го спомнавме пред некое време тука на форумот,ама некако не се загреани за него од клубот.
  Може да пробаат и со Кавтичник слободен ќе биде на лето,доста искусен би се нашол за ротација .
  За Јанц не верувам дека воопшто имало понуда.
  Инаку од клубот ми изгледаат како да работат тајно не сакаат многу да кажуваат по медиуми што се случува.
  Скубе кога дојде никој не очекуваше немаше ни шпекулации,Калараш исто,еве Дисингер кога го донесоа не објавуваа до последен момент за кој играч се работи.
  Затоа и не треба да веруваме многу на медиуми кога се во прашање играчи.
   
 5. KosteM

  KosteM

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  399
  Абе, реално така е. За сите за кои се шпекулираше во последниве година ипол - две, ништо не бидна.
   
 6. Riddler

  Riddler

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  5.086
  Допаѓања:
  6.193
  Шпекулациите се воглавно за играчи на кој им истекува договорот или се нестандардни во клубовите, и ако Вардар е дефицитарен на таа позиција, или има потреба на истата од квалитетен играч одма почнуваат шпекулациите за истиот иако нема врска само да се напише нешто
   
  На Боромире, Chronysync, DracevoTheCity и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. dielectric

  dielectric

  Член од:
  29 ноември 2008
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  12
  Македа дроби во напад за Сегед. Штета што Раул му даваше повеќе предност на Криштопанс, една од главните причини за лошиот Ф4
   
  На Bobi FCB му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DimceY

  DimceY Jimmy

  Член од:
  20 ноември 2007
  Мислења:
  4.597
  Допаѓања:
  2.943
  на толку фрлени пари од Веспрем и толку ѕвезди во тимот Сегед делува доста поопасна и покомпактна екипа од нив... Пастор врши одлична работа !!

  Sent from my SM-G960F using Tapatalk
   
  На Боромире му/ѝ се допаѓа ова.
 9. KosteM

  KosteM

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  399
  Па добро, со ПСЖ Македа играше одлично, ама доби црвен картон. Веројатно единствен наш расположен играч.

  Се согласувам дека тој беше добар играч и не му се даде вистинска шанса. Многу подинамичен во напад од Криштопанс. Кој доколку не исфрли топка веднаш, го читаат голманиве, зошто е долг и додека шутне, веќе се гледа кај иде топката. Се изначудија коментаториве на арена како утна една ситуација од 6-7 метри со РНЛ.
   
  На dielectric и shweps им се допаѓа ова.
 10. bobipp

  bobipp Let's cook!

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.386
  Допаѓања:
  4.042
  Дали може испечатен ваучер од мктикетс да се замени со вистинска карта на билетара?
   
 11. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.254
  Допаѓања:
  4.442
  Какви се најавите за вечер, ќе играат борозан и мораеш?
   
 12. ForzaVardar

  ForzaVardar

  Член од:
  30 ноември 2013
  Мислења:
  1.706
  Допаѓања:
  2.496
  http://sport.com.mk/rakomet/liga-na...jaat-borozan-i-moraes-vo-timot-protiv-vesprem

  „Борозан и Мораес тренираат оваа недела со нас и доколку се биде во ред ќе бидат со нас во тимот. Така единствено ќе недостасува Горбок за да бидеме комплетни“, истакна Парондо на средбата со медиумите во пресрет на мечот.
   
  На VardarVoSrceto му/ѝ се допаѓа ова.
 13. KosteM

  KosteM

  Член од:
  4 ноември 2017
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  399
  Борозан и Мораеш се во официјалниот список, најверојатно ќе добијат минутажа.

  Оцврик изгледа расчистил со Вардар, тој си е во Словенија и го немаше на слики од тренинзи веќе месец назад. Баш ме интересира што точно се десило со него.
   
 14. RaZ-R

  RaZ-R Артилерец

  Член од:
  8 ноември 2009
  Мислења:
  3.210
  Допаѓања:
  1.963
  Ќе ја има на МТВ или да ја барам по Арените ?
   
 15. Mr Bean ^.-

  Mr Bean ^.-

  Член од:
  12 јуни 2017
  Мислења:
  206
  Допаѓања:
  118
  Нема на МТВ оваа сезона на Арена барај
   

Сподели преку: