Фан клуб - РК Борец

Член од
26 октомври 2011
Мислења
353
Поени од реакции
429
Во победата на Охрид против Радовиш, имаше еден несекојдневен момент. Голманот на охриѓани, Кирил Колев успеа да одбрани дури девет седмерци!
Добро е не фатил се :D
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
353
Поени од реакции
429
Поради инцидентот со Начевски педерчето во Скопје против Тинекс сеа клубот е казнет,а како што знам јас има закон ако нема најавено навивачка група дека не може да се казни клубот.Али моќен е гомнарот во федерација и прави што сака ццц.. Мамето ќе му се ебе пак у Велес ако биде делегат..:zloo:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Кога бев на Тинекс-Вардар Јуниор, слушав како мајките на играчиве на Тинекс се жалеа дека сте биле многу некултурни на утакмицата со нив :pos::pos::pos:
За натпреварот со Прилеп, играч на Прилеп му кажал на другар дека ептен се упрпале за време на инцидентот и дека едвај чекале да се си отидат од салата, не знаеле ни како ја доиграле утакмицата :icon_mrgr: Чекале само да заврши и одма со полиција ги извадиле и ги однеле :icon_mrgr:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Кога бев на Тинекс-Вардар Јуниор, слушав како мајките на играчиве на Тинекс се жалеа дека сте биле многу некултурни на утакмицата со нив :pos::pos::pos:
За натпреварот со Прилеп, играч на Прилеп му кажал на другар дека ептен се упрпале за време на инцидентот и дека едвај чекале да се си отидат од салата, не знаеле ни како ја доиграле утакмицата :icon_mrgr: Чекале само да заврши и одма со полиција ги извадиле и ги однеле :icon_mrgr:
па најнормално е тоа во секоја сала да има навивање, во Велес кога се игра до последно колено има пцуење и плукање и се и сешто имаше години наназад до столчиња фрлање по играчи и се..али Начевски е тука и одма со казните за глупости..сакаат и таа публика малце што ја има да ја избркаат..
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Кога бев на Тинекс-Вардар Јуниор, слушав како мајките на играчиве на Тинекс се жалеа дека сте биле многу некултурни на утакмицата со нив :pos::pos::pos:
За натпреварот со Прилеп, играч на Прилеп му кажал на другар дека ептен се упрпале за време на инцидентот и дека едвај чекале да се си отидат од салата, не знаеле ни како ја доиграле утакмицата :icon_mrgr: Чекале само да заврши и одма со полиција ги извадиле и ги однеле :icon_mrgr:
Хехехехе абе Ринија не ни се рамни :D Иначе вие 2 години многу злобни усти има поготово низ Велес. Последното нешто шо го прочитав ептен смешно ми беше:


:vozbud::pos:
 
Член од
30 август 2009
Мислења
578
Поени од реакции
211
Ќе пукнат од мака хејтерчињава после победава..
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520


претходно потпишаа и Ивица Илиев и Миле Ордев.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Добра екипа скоцкавте засега:bravobe:,голман фали сеа.
Стојановски во Охрид потпиша.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Добра екипа скоцкавте засега:bravobe:,голман фали сеа.
Стојановски во Охрид потпиша.
исто и јас мислев да пишам..го испуштија Стојановски, да го задржеа ќе беше солидна екипа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom