Фан клуб - РК Борец

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од wARMAN69, 30 март 2010.

 1. wARMAN69

  wARMAN69

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  11.505
  Допаѓања:
  3.889
  Борец - Велес
  Моментално прв на табелата во втората лига,место кое води во првата Супер Лига а разликата со вторите е 6 поени.

  Слики од тимот:
  [​IMG]

  Фејсбук група за навивачи:
  клик


  Следна утакмица : Петок од 19:00 Сала Гемиџии - Велес
  противник РК Ѓорче
   
 2. eTr0xX

  eTr0xX

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  243
  Допаѓања:
  116
  да ве прашам дали сигурно е во петок ? дека јас како што знам утакмицата се игра во сабота од 19:00
   
 3. wARMAN69

  wARMAN69

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  11.505
  Допаѓања:
  3.889

  Петок е сигурно..
   
 4. wARMAN69

  wARMAN69

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  11.505
  Допаѓања:
  3.889
  Тајмингот е сменет место 19:00 преместено е во 18:30 почетокот ;)
   
 5. Prof.Dr.Beckett

  Prof.Dr.Beckett

  Член од:
  5 јануари 2009
  Мислења:
  2.654
  Допаѓања:
  80
  pisete istorija nesto za klubot
   
 6. wARMAN69

  wARMAN69

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  11.505
  Допаѓања:
  3.889

  Пред неколку години ако се сеќаваш Велес имаше повеќе тимови ракомет најдобар беше Тедико каде што беше меѓу првите 3 тима во цела Македонија кога престана да го спонзорираат си отидоа странците заедно со Пепи Манасков и толку беше се распадна тој тим па почнаа со овој кој е прелично млад.
  Во есенскиот дел немаат ниту една загубена утакмица само една нерешено.
   
 7. Prof.Dr.Beckett

  Prof.Dr.Beckett

  Член од:
  5 јануари 2009
  Мислења:
  2.654
  Допаѓања:
  80
  porano poveke go gledav borec sega poretko
   
 8. wARMAN69

  wARMAN69

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  11.505
  Допаѓања:
  3.889
  Победа против РК Ѓорче од 22 разлика :smir:
   
 9. Ајсшутер

  Ајсшутер Гостин

  Ајде суперлига, денеска ги изгазија Ѓорче Петров.
   
 10. wARMAN69

  wARMAN69

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  11.505
  Допаѓања:
  3.889

  ги прегазија 37:15 :)
   
 11. wARMAN69

  wARMAN69

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  11.505
  Допаѓања:
  3.889
  РК Драчево 22:27 РК Борец

  Уште една победа на Борец следна утакмица е на домашен терен во Недела против Партизан така мислам беше името.
   
 12. Iron Lion Zion

  Iron Lion Zion

  Член од:
  2 јули 2007
  Мислења:
  465
  Допаѓања:
  38
  XXIII– КОЛО –10/11.04.2010
  МЛАДОСТ – СТРУГА ИЛ. МКД
  О. ПОЛЕ МИ – МЛАДОСТ 09
  РИНИА М -ТЕКСТИЛЕЦ
  БОРЕЦ - ПАРТИЗАН
  МЕТАЛУРГ ЈУН. - ДРАЧЕВО
  ЃОРЧЕ ПЕТРОВ 64 - слободен
  КУМАНОВО - слободен
  ЛАЗАРОВИ - слободен

  Екипи во лигата
  Младост (Ресен)
  Струга Илинден МКД (Струга)
  Овче Поле (Свети Николе)
  Младост 09 (Богданци)
  Лазарови (Свети Николе)
  Ринија М (Скопје)
  Текстилец (Штип)
  Борец (Велес)
  Партизан (Кичево)
  Металург Јуниор (Скопје)
  Драчево (Драчево)
  Ѓорче Петров 64 (Ѓорче Петров)
  Куманово (Куманово)

  Екипи кои се откажаа:
  Јехона (Гостивар)
  Повардарие (Неготино)

  Јехона се откажа кон крајот од есенскиот дел од првенството, а Повардарие се откажа пред почетокот на пролетниот дел од првенството.

  Еве како изгледаше табелата по 20 одиграни кола

  Одиграни Поб. Нер. Изг. Голови Бодови ГолРаз
  1.Борец 14 13 1 0 439: 309 40 130
  2.Куманово 14 11 0 3 468: 393 33 75
  3.Металург Јуниор 15 11 0 4 529: 401 33 128
  4.Текстилец 15 10 1 4 424: 362 31 62
  5.Драчево 15 9 1 5 430: 394 28 36
  6.Овче Поле МИ 14 9 0 5 426: 378 26 48
  7.Струга Илинден 13 7 1 5 389: 377 22 12
  8.Младост 09 13 6 0 7 324: 366 18 -42
  9.Риниа М 15 5 1 9 403: 435 16 -32
  10.Ѓорче Петров 64 14 3 0 11 374: 404 9 -30
  11.Партизан 15 3 1 11 323: 421 9 -98
  12.Лазарови 15 2 0 13 369: 462 6 -93
  13.Младост 14 1 0 13 328: 524 2 -196

  -В.В.Повардарие
  0 0 0 0 0: 0 0 0
  -Јехона 0 0 0 0 0: 0 0 0
   
 13. wARMAN69

  wARMAN69

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  11.505
  Допаѓања:
  3.889
  Грешка во табелата Борец со оваа победа има 43 поени.
   
 14. Iron Lion Zion

  Iron Lion Zion

  Член од:
  2 јули 2007
  Мислења:
  465
  Допаѓања:
  38
  Затоа напишав над табелата како изгледа по 20 одиграни кола. А Борец има 46 бода, победите над Ѓорче Петров 64 и Драчево. Не ги знам сите резултати за да ја направам моменталната табела.
   
 15. wARMAN69

  wARMAN69

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  11.505
  Допаѓања:
  3.889

  Драчево - Борец 22:27
  Борец - Ѓорче 37:15
   

Сподели преку: