Фан клуб - РК Борец

Член од
5 февруари 2011
Мислења
233
Поени од реакции
28
So ke se deshava so rakometot vo gradov godinava se znae li nes, nikoj li nema nekoj informacii ???
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
790
Поени од реакции
215
Најново од РК Борец!!!
Стариот РК Борец згаснува, а е оформен нов клуб како ГРК Борец во кој претседател на УО е Петре Кодовски, тренер на младите категории е Никола Бисинов, а тренер на првиот тим е Зоран Виларов.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.406
Поени од реакции
2.556
Од големите само Игор Тодоровски, Александар Лазаревски, Трчков и Мачавелов се јавиле на прозивка.
Игор Тодоровски се повлече од Борец. Останатите играчи што ги наброја и ред други се јавија на прозивка , но си поставија свој услови кој тешко можат да бидат остварени имајки ја во предвид ситуацијава во која е клубот. Ке кажам само едно ТЕШКО МУ СЕ ПИШУВА НА БОРЕЦ ...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.106
Поени од реакции
4.134
Игор Тодоровски се повлече од Борец. Останатите играчи што ги наброја и ред други се јавија на прозивка , но си поставија свој услови кој тешко можат да бидат остварени имајки ја во предвид ситуацијава во која е клубот. Ке кажам само едно ТЕШКО МУ СЕ ПИШУВА НА БОРЕЦ ...
Игор нели требаше тренер да биде? не ми се верува да се нафаќа да игра пак за ништо..инаку он ако игра е доста за влез во прва лига со некој од овие што се спомнати но сепак бар нив да им се дава некој денар + младинците колку да влезат во прва лига..
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.406
Поени од реакции
2.556
Игор лани од свој џеб даваше пари за топки ... годинава се нафати да не зима плата за сите играчи да имаат патики ... ама очигледно никој не го цени тоа. Човекот лани идеше да игра на гостувања со младинците само за да не губиме по 30 разлика да не ни се смеат. Е сега општината даде некој денар и на сите лешинари кој ги немаше да те опцујат во вие 3 години , им се отворија очите. Сега нека грабаат колку можат.
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
281
Поени од реакции
61
Најново од РК Борец!!!
Стариот РК Борец згаснува, а е оформен нов клуб како ГРК Борец во кој претседател на УО е Петре Кодовски, тренер на младите категории е Никола Бисинов, а тренер на првиот тим е Зоран Виларов.
http://lisica.mk/index.php/veles/glavni-vesti/2486-opshtinski-rkborec.html

чим општината е тука со 8000 илјади евра за нас нема зима
 
Член од
12 октомври 2009
Мислења
36
Поени од реакции
8
Игор лани од свој џеб даваше пари за топки ... годинава се нафати да не зима плата за сите играчи да имаат патики ... ама очигледно никој не го цени тоа. Човекот лани идеше да игра на гостувања со младинците само за да не губиме по 30 разлика да не ни се смеат. Е сега општината даде некој денар и на сите лешинари кој ги немаше да те опцујат во вие 3 години , им се отворија очите. Сега нека грабаат колку можат.

Каде беа овие "Тренери " во последниве 2 години кога клубот немаше скршена пара, кога младинците играа во супер лига кај што губеа по 30-40 разлика и беа топовско месо ?? Зошто тогаш не се нафанаа овие 2ца "тренери" да дојдат и да помогнат за клубот.Тогаш клубот беше оставен на милост и немилост и младинците ја прифатија одговорноста да го одржат клубот во супер лигата.По секој пораз на младинците во супер лигата на домашен терен овие 2ца "тренери " им се смееја и ги раскажувале насекаде во градот дека Игор не бил способен да го води клубот. СРАМОТА. Они зад грб работеле цело време и го избркале Игор бидејќи не бил способен да ги тренира.Сепак ќе видиме до каде ќе оди ваа работа,бидејќи како што разбрав ветените пари не им биле сеуште префрлени, а ако нема пари овие 2ца ќе си отидат бидејќи нив им се важни ПАРИТЕ !!!
 
На врв Bottom