Фан клуб - РК Борец

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
ГРК Борец речиси ја составил екипата. На списокот од 20 играчи од постарите се Александар Лазаревски, Зоран Стојановски, Сашко Трчков, Кире Мачавелов, Злате Стојковски, Влатко Темелковски, Димитар Икономов и вооедно неќна се одигра пријателски дуел против суперлигашот Текстилец кој заврши со нерешен резултат.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
ГРК Борец речиси ја составил екипата. На списокот од 20 играчи од постарите се Александар Лазаревски, Зоран Стојановски, Сашко Трчков, Кире Мачавелов, Злате Стојковски, Влатко Темелковски, Димитар Икономов и вооедно неќна се одигра пријателски дуел против суперлигашот Текстилец кој заврши со нерешен резултат.
Се играа три третини по 20 мин. Во првата играше првиот тим , во втората младинскиот тим и третата со комбиниран тим. Според играта комотно имаме екипа за Супер Лига , ама ајде догодина нема кај да бега :D
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Се играа три третини по 20 мин. Во првата играше првиот тим , во втората младинскиот тим и третата со комбиниран тим. Според играта комотно имаме екипа за Супер Лига , ама ајде догодина нема кај да бега :D
Со овој тим сигурно влегуваат во прва сеа да се најде и спонзор би било супер.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Се играа три третини по 20 мин. Во првата играше првиот тим , во втората младинскиот тим и третата со комбиниран тим. Според играта комотно имаме екипа за Супер Лига , ама ајде догодина нема кај да бега :D
Мене играч од Борец ми рече дека ако играа само големите ќе сме ги победеле :)
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Мене играч од Борец ми рече дека ако играа само големите ќе сме ги победеле :)
Првата третина кога играше прв тим ги прегазивме, а пази суперлигашка екипа се Текстилец Има време за уигрување уште една недела , а после почнува походот на РК Борец кој Супер лига
 
Член од
30 август 2009
Мислења
578
Поени од реакции
211
Сега од 2 играат во струга, ќе видиме шо ке напраат..
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Porano Borec bil mn jaka ekipa kako sto mi kazuvase tatko mi pa tek posle Pelister stapil na scena :)
еве нешто од порано
па и пред не доста години беа доста солидни кога беше Борец Тедико со Пелистер знам уште како мал покасно отидовме на утакмицава немаше место во салата едвај стоевме само :) тогаш дојде после тоа Манасков па се раскараа нешто вероватно, се одкажа и спонзор и се отиде во вода..од тогаш ништо нема, пред некоја година добро се почна но лошо се заврши како по обичај :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom