Фан клуб: Пелистер!

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Честитки, Честитки, интересно е кога ќе се победи во Градски Парк во Скопје.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Cestito pobeda.Da vi se mnozat.Titulata ne smee da odit vo Skopje:)))
Многу работи ти зема Скопје, невиноста на сестричките и братучедките, па ако отидиТ во Скопје и титулата можиТ ќе си посегнеш по животот.

Честитки за Пелистер
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Многу работи ти зема Скопје, невиноста на сестричките и братучедките, па ако отидиТ во Скопје и титулата можиТ ќе си посегнеш по животот.

Честитки за Пелистер

Mozite da ja sonuvate titulata uste od odma.A za sestricki i bratucetki nikoj ne ti spomna,zatoa ne baraj si gi ili ne pustaj te gi OhriT.Pozdrav bato
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Пелистер изгуби од Вардар 78-66. Следно коло Пелистер - Фени. Ќе биде јакооо..
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Mozite da ja sonuvate titulata uste od odma.A za sestricki i bratucetki nikoj ne ti spomna,zatoa ne baraj si gi ili ne pustaj te gi OhriT.Pozdrav bato
Поздрав Бато, замисли, ние сељаците скопски, бар зборам лично за мене и мојата фамилија, како и за поширокиот круг на пријатели, Охридот твој го множиме со нула. Ако не игра Мзт таму, ке навршам скоро 15 години како не сум дошол таму.

А вие што можете да сонувате? Ние ако сонуваме титула, вие може да сонувате постоење на вашиот СКОПСКИ клуб, уште бар една година.

А сега на темата. Аман бе Битолчани, како успеавте да изгубите од Вардар без Перо Блажевски. Какво изненадување ми приреди другарот што игра во Вардар кога ми кажа дека ве победиле над 10 разлика. Многу, многу неочекувано ми дојде, прилно бев сигрен дека ке си ги поминете и Вардар без поголеми проблеми
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Поздрав Бато, замисли, ние сељаците скопски, бар зборам лично за мене и мојата фамилија, како и за поширокиот круг на пријатели, Охридот твој го множиме со нула. Ако не игра Мзт таму, ке навршам скоро 15 години како не сум дошол таму.

А вие што можете да сонувате? Ние ако сонуваме титула, вие може да сонувате постоење на вашиот СКОПСКИ клуб, уште бар една година.

А сега на темата. Аман бе Битолчани, како успеавте да изгубите од Вардар без Перо Блажевски. Какво изненадување ми приреди другарот што игра во Вардар кога ми кажа дека ве победиле над 10 разлика. Многу, многу неочекувано ми дојде, прилно бев сигрен дека ке си ги поминете и Вардар без поголеми проблеми
Абе ексик то е и јас се изнервирав.Како можеа да дозволат еднаш ги тепавме таму требаѓе сег пак..
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Eh,duri sega mu e majkata da izgubite:vozbud:
Ќе видиме ќе видиме за тоа незначи ако изигравме слабо со Амак и дека ќе падниме во Битола еднаш кикснавме таму ама двапати тоа не се повторува..
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ќе видиме ќе видиме за тоа незначи ако изигравме слабо со Амак и дека ќе падниме во Битола еднаш кикснавме таму ама двапати тоа не се повторува..
I jas mislev deka izgubivme ednas od Mzt,i nema sansi dva pati..
P.S Ne kazuvaj dva pati,deka nema da izgubite:smir:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
I jas mislev deka izgubivme ednas od Mzt,i nema sansi dva pati..
P.S Ne kazuvaj dva pati,deka nema da izgubite:smir:
Ти само тешисе со тоа дека ќе изгубиме ама тешко односоно невозможно е да бидете први во регуларниот дела сега незнам со кој играте следното коло дома мислам дека со Вардар играте ама не сум сигурен тие заебани се без Пуповиќ а и Бошнјак ако го казнат ќе падните и од нив пошто нема кој да игра Диме неможе се сам да направе под кошевите ќе искршата Дедовците.
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
недела во 17.30 со пренос на МТВ

А за поразот ваш од КК Вардар Осигурување (незнам колку ќе се согласите, не морате, ако е поинаку ве молам исправка),мислам дека има некоја заднина во вид на заговор помеѓу двата клуба за да го испаднат КК Мзт Фон Универзитет од учество во плеј- офот, според мои сознанија фабриката и имотот на Свислион во РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА е осигуран од страна на Вардар Осигурување и двете страни ја прошириле соработката во сите сфери :toe:
и во Битола (мое мислење), ако КК Пелистер нема потреба од победата ќе му ја пушти на Вардар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom