Фан клуб: Пелистер!

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Најавено заминување на Вокиќ, а враќање на Ѓорѓе Јовановиќ кој играше лани за Пелистер.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Најавено заминување на Вокиќ,а враќање на Ѓорѓе Јовановиќ кој играше лани за Пелистер.
Конечно една добра вест:bravo:
Редно време е да си замини то дрво Вокич,не знам само зошто се задржа толку време:kesa:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Ги запали патиките Воќич:vozbud:!!
Одлична вест!!!:smir:
Во Битола пристигна и веќе тренира со тимот центарот Ѓорѓе Јовановиќ 207 см,кој и лани играше за Пелистер во пролетниот дел,но по караницата со тренерот Млаеден Микиќ по само неколку месеци си замина од клубот!!!
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
то не значи дека ке влезат грци овие ти се само муабети јас невервам дека ке спонзорират а и свеедно ми е како ке излези работата:toe:
Море шо сака нека се, и најголем душман нека е, ако дава пари и ако прај добро за клубот, оти да не влези ...
 
Z

ziko bt

Гостин
Море шо сака нека се, и најголем душман нека е, ако дава пари и ако прај добро за клубот, оти да не влези ...
абе муабети се само овие па и нека влези кој шо сака ако дава пари само сакав да кажам дека нема да ми донеси некаква сатисфакција ако КК Пелистер има стабилен спонзор а РК и ФК немат денар скршен:toe:
 
Z

ziko bt

Гостин
Пелистер-Плејмејкер 87-74
изгледа со новиов тренер си ја знај работата
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
122
Поени од реакции
4
Vaka taka stanuvame edni od najdobrite ekipi! Malce po malce se stabilizira timot
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.278
Поени од реакции
5.132
Фени Индустри - Пелистер 92:69
 

Kajgana Shop

На врв Bottom