Фан клуб: Партизан!

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ПАРТИЗАААННН У ПАРИЗУУУУУУУУ БРАВОО МОМЦИИИ
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.815
Поени од реакции
15.920
Nije šala - Partizan na Fajnal-foru!!!


:vozbud::vozbud::vozbud:

Тргнаа во Евролига без никакви амбиции, а стигнаа во Париз
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.341
Поени од реакции
4.814
Браво црно бели идемо даљееееееее:vozbud::vozbud:,ПЕАМ ЈАС И ПАРТИЗАНННННННННН АЛЕЕЕ АЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕ:vozbud:Е:vozbud::vozbud:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
АЈДЕЕЕЕЕЕЕ:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
ЌЕ ГО ОСВОЈАТ ЕЈ! ЌЕ ЗЕМАТ ЕВРОТИТУЛА! ТОЛКУ МНОГУ СЕ ЈАКИ!
БРАВОООООО!
УЗМИ ДУЛЕ ЕВРОТИТУЛУ, ЕВРОТИТУЛУ, ЕВРОТИТУЛУ ОООО ООООО

П.С. ЈАС МИСЛАМ ДЕКА ЧЕЛНИЦИТЕ НА ПАРТИЗАН, ТРЕБА ДА МУ ПОНУДАТ ДНЕВНИЦА НА АНДЕРСОН. СТРАШНО МНОГУ ПОМОГНА ВО ОВАА ПОБЕДА:pos2::pos2:
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
749
Поени од реакции
54
Ајде честито пласман понатамо. Не пратим многу многу кошарка ама ги гледав натпревариве на Партизан со Макаби. Браво, секоја чест.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.261
Не знам едноставно шо да искоментирам...:vozbud: Не се нормални еј, почнувајќи од Меккејлеб, Кецман, Весели, Вранеш се до ДУЛЕ ВУЈОШЕВИЌ!
 

Lord Brandon

I came-I saw-I conquered!
Член од
15 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Ајде србомани и србоманчишта свршивте ли на партизан....:tapp:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Честито Партизан! Дуле Вујошевиќ шампион! :)
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
НЕка се множат само и нека ни е со среќа! :smir:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.922
Поени од реакции
475
Уф колку е добро да си гробар :)

Париз доаѓаме:vozbud::vozbud::vozbud:
На стартот на сезоната, после поразите од Уникаха и Ефес Пилсен ретко кој имаше верба дека оваа екипа може да ја помине првата фаза. Во меѓувреме екипата од ден на ден се повеќе и повеќе се воигруваше и стануваше се покомпактна. Така паднаа Орлеанс, Олимпијакос, Уникаха, Ефес Пилсен и Литвос Ритас со што Партизан помина во следната фаза. Тука ни се паднаа Маруси, Панатинаикос и дотогаш непоразената Барса. Во така тешка група од момците на Дуле Вујошевиќ се очекуваше достојна претстава и ако е можно да се изненади некој од ривалите. Но Партизан најпрво победи во Грција против Пао, за потоа да и го нанасе и првиот пораз на Барса. Скриените желби за пласман во четвр-финалето одеднаш станаа реалност. Иако на крајот зависевме од Пао сепак заслужено се мина и втората фаза. Во четврт-финалето ни се падна Макаби. Израелците беа фаворити и Партизан им ја препушти фаворитската улога но сега веќе со нескриени желби за изненадување (кое стана белег на мечевите кои ги играат црно-белите). Тоа се случи веќе на стартот. Паднаа израелците во нивната "Нокиа Арена". Половина од работата беше завршена, но остана уште една голема половина која требаше да се заврши. По навика овој тим е најдобар кога е најпотребно. Во пеколна атмосфера во преполната "Арена", Партизан не ја пропушти укажаната шансата. Совладан е и Макаби со 3-1. Обезбедено е место на "final four" турнирот во Париз. Ни следи рововска битка со Олимпијакос за пласман во големото финале. Сепак ако можевме да ги добиеме еднаш, зошто да не можеме уште еднаш. Сега кога стигнавме толку далеку нема откажување. Екипата на Партизан под диригентската палка на маестро Душан Вујошевиќ покажа дека може да победи секого. Тоа најдобро се виде вечерва.

Со среќа во Париз момци, ве чекаме назад со титула!!!
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.562
Поени од реакции
916
Честито Ф4.:smir:

Пазете се сеа у Париз од кралот, ТЕОДОСИЌ.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
добра игра покажа Партизан вечерва,сепак освен публиката како шести играч,Партизан имаше и седми играч-Андерсон


Прочитај ми го постот, да не биде дека не сум пишал
Модерација!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ајде србомани и србоманчишта свршивте ли на партизан....:tapp:
Само да напоменам дека ако оваков пост се повтори или слична дискусија се развие, членот ќе биде баниран. Значи, писмена опомена.


Што да се каже освен да се честита за понатамошниот пласман.
Реално гледано, со мал буџет се прави многу ... а тоа отприлика изгледа вака.

Партизан ги има:
-Најдобриот центар во Евролига - Александар Мариќ.
-Најдобриот блокер и највисокиот играч во Евролига - Славко Вранеш.
-Најбрзиот плејмејкер во Евролига - Лестер Бо Меккејлеб.
-Најатрактивниот и најскочен играч во Евролига - Јан Весели.
-Најинтелегентниот играч(според мене) и за десетина години очекувам еден од најдобрите млади европски тренери - Душан Кецман.
-Најдобриот тренер во Евролига - Душан Вујошевиќ.
-Најдобрата публика во Евролига - Гробари Југ.

Да не ги редам другите играчи од колективот, знаеме дека се одличен тим .
Кога се има сето тоа, тешко е да не се направи ваков успех. После 12 години пак на Ф4, ќе видиме како ќе биде таму. Пак одат како аутсајдери,пак нема што да изгубат и тоа е нивната најголема предност. Има месец дена дотогаш, а пред следува и Ф4 на Јадранската лига.

Али, не треба тука да застанат. Има уште доста до врвот.



Иначе, поздрав до вац 13 кој викаше дека со екипава тешко ќе било во Евролига оваа година, некаде во месец октомври беше тоа мислам.
Уште еден доказ за твоите големи познавања и вистински тврдења.
Браво мајсторе!:cuc:
 
В

Вори

Гостин
Браво мајстори,ми ја наполнивте душава.:vozbud:
Не пишувам многу на темава,ама редовно ве читам.
Ќе ги ебеме грциштата.
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Незнам што да кажам уште сум возбуден...Не ми се верува еј со каков тим стигнавме до најдобрите 4 екипи во Европа.Браво момци БРАВО Дуле.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom