Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

kusiPATO

Росоњер!
Член од
26 август 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
Dejan Stankovic said it (“Every time I see Milan, they’re playing better. To get to Barcelona’s level, they need two more reinforcements. Just two. They’re fine up front. Pato and Robinho are among my favorites and Boateng is a great player, up there with the best in Europe.),
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
епа тоа е тоа

можни противници во 1/8 финале

сигурни: Реал Мадрид, Баерн Минхен, Арсенал
најверојатни: Јунајтед, Леверкузен, Апоел

па сега пак размислете дали е подобро прво или второ место, искрено мене не ми е сеедно и би сакал да одиме на најслабиот можен бидејќи уште еден пораз во 1/8 многу тешко ќе поднесам, а да се тешам со тоа дека следна година ќе биде подобро со Фабрегас, Пасторе и Гансо во тимот немам намера, значи тој што ќе извлекува ако не ми се допадне ждрепката ни би сакал да ме чуе во тој момент се што имам да му кажам
Ќе биде тешко но со некое квалитетно засилување во средината очекувам со било кој тим да се носиме.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ако ги избегнеме Реал и Јунајтед имаме реални шанси да поминеме понатаму.Со Германциве и Арсенал сме тука некаде(Баерн е во подобра форма од нас ама не се знае може ќе земеме некој добар играч зимава),Леверкузен и Ароел би требало да бидат противници кој имаме одлични шанси да ги поминеме.Ама отом потом што би рекле србите,прво да видиме нека се комплетира и последното коло,па после ќе збориме :)
После тоа што го видов вчера од Милан доколку остане истата форма и со моменталните состави на сите екипи единствено некој што може да ги помине Милан се Барса и Реал и обратно според мене. Манчестер има пад на форма која мислам дека брзо ќе ја вратат така да овие 4 екипи се за мене моментално ниво над останатите. Вчера за разлика од тоа што беше на Ноу Камп играа ептен со муда и играа на победа, се натпреваруваа во напаѓачка игра и за разлика од другите екипи им успеваше. Еден класа плејмејкер и еден класа во одбрана за замена на Неста им се доволно засилување на Милан. Пишувам како фан на Барса :)
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Неста 2 месеци во аут?

Сега Бонера ако почне да го става Алегри, тешко нас....
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Прашање е дали ќе преговара со Милан или Интер, оти некако тешко дека Милан ќе се обиде да го купи со оглед на тоа дека има играчи за на таа позиција, Касано ќе се врати накај Март, а и прескап е. Подобро од Бразил нека земат некој надежен шпиц или пак Макси Лопез што ќе може да го замени Ибра.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Прашање е дали ќе преговара со Милан или Интер, оти некако тешко дека Милан ќе се обиде да го купи со оглед на тоа дека има играчи за на таа позиција, Касано ќе се врати накај Март, а и прескап е. Подобро од Бразил нека земат некој надежен шпиц или пак Макси Лопез што ќе може да го замени Ибра.
Макси Лопез ќе може да го замени Ибра, а Тевез нема да може? И пишува таму дека ќе преговара неговиот агент со Галијани, и не верувам дека би го одбрал Интер, пошо Интер фана ги кризата, тоа е :D
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Макси Лопез ќе може да го замени Ибра, а Тевез нема да може? И пишува таму дека ќе преговара неговиот агент со Галијани, и не верувам дека би го одбрал Интер, пошо Интер фана ги кризата, тоа е :D
На тактички план нема да може. Освен ако Алегри не планира Пато да го игра како шпиц, а Тевез поповлечен. Меѓутоа ќе фали класичен Target Man.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
На тактички план нема да може. Освен ако Алегри не планира Пато да го игра како шпиц, а Тевез поповлечен. Меѓутоа ќе фали класичен Target Man.
Муабетот малце FM испадна, ама ајде... Maxi Lopez пред Tevez, yeah right.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom