Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.245
Поени од реакции
8.317
Против Катанија суспендирани се Ночерино и Боатенг, па би било добро Сидорф да се врати до тогаш и средината да биде

..............Ван Бомел.....
...Аквилани..........Сидорф...
+ Амброзини во средниот ред... очекувам да има утакмица на сезоната колку да затвори многу усти !
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ги земавме за 0, таква ни е политиката и то је то, и Монтоливо може за мастика да го земеме, може и некој десетти да испадне ко што улета Ночерино за хамбургер од 7ца јас немам ништо против тоа, но некој да ми наметнува мислење од типот Мексес бил непотребен (а е за 0), требало у јануарски да чекаме некој да улета... Е тоа не го сфаќам! Доооолга е сезоната, титулата се крши март-април, а ако се знае дека на 3фрона идеме со сите сили до крај, можно е и у цреп1 и 2 да се крстиме, а не па у Мексес!
Ало дечко ја не лупам ко ти што лупаш за се и сешто на темава колку да си билдаш мислења! Ја те читам и ти се смеам! Што ако иде јануарски преоден? Да не има некој асален па да купат? Тие у јунски не купуваат не им се лупа пари не па у јануарски ке купеле и тоа централен бек... хахахахахаха вицови, вицови
Епа ај еве сезоната за тебе уште сеа заврши, дај им го скудетото на Губентус пред нас се... бот :tapp:
Офф ти ги даваш парите?Да не договараш трансфери со Галијани заедно??Бот треба да се преиспиташ малу дека станува клуб за Милан,не за Џенова и дека и кога ќе биде фит Мексес(сите сакаме да го видиме тоа чудо)пак ќе играат цреповите едноставно е!!И не глуми идиот жити све...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Против Катанија суспендирани се Ночерино и Боатенг, па би било добро Сидорф да се врати до тогаш и средината да биде

..............Ван Бомел.....
...Аквилани..........Сидорф...
зар после 3 жолт картон се паузира?
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
зар после 3 жолт картон се паузира?
Јас баш ги пазев жолтите на Ночерино последниве натпревари и си викам овој кај и да е ќе иде на суспензија, дури очекував и против Рома да биде тоа... финтата е тоа што сигурно 2 му се памтат од претходната сезона.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Офф ти ги даваш парите?Да не договараш трансфери со Галијани заедно??Бот треба да се преиспиташ малу дека станува клуб за Милан,не за Џенова и дека и кога ќе биде фит Мексес(сите сакаме да го видиме тоа чудо)пак ќе играат цреповите едноставно е!!И не глуми идиот жити све...
Толку разбираш за Милан ти бе! Па Џенова и ние имаме иста политика бе крипец ни еден, види само трансвери у последниве 3преодни рока и нема да лупеташ такви глупости...
пс. иди прочитај мои постови пред 1-2месеци да видиш јас кое мислење го имам за давање пари, а не само да лупеташ овде и да си билдаш мислења! А за цреповите дали ќе играат или не јас не одлучувам, а ти дека си у управа спомни му на Алегри да не ги пушта, а кажи му и дека цреп 3 е Мексес да не се надева на него!
ппс. доста ми е од офтопик на темава, не сум ко тебе да пишам колку да се има некое мислење...
Пријателски поздрав, ипак имаме нешто заедничко, Милан да биде на врвот! ;)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Толку разбираш за Милан ти бе! Па Џенова и ние имаме иста политика бе крипец ни еден, види само трансвери у последниве 3преодни рока и нема да лупеташ такви глупости...
пс. иди прочитај мои постови пред 1-2месеци да видиш јас кое мислење го имам за давање пари, а не само да лупеташ овде и да си билдаш мислења! А за цреповите дали ќе играат или не јас не одлучувам, а ти дека си у управа спомни му на Алегри да не ги пушта, а кажи му и дека цреп 3 е Мексес да не се надева на него!
ппс. доста ми е од офтопик на темава, не сум ко тебе да пишам колку да се има некое мислење...
Пријателски поздрав, ипак имаме нешто заедничко, Милан да биде на врвот! ;)
Играме дота набу?:pos:
Милан ќе биде на врвот!!Јуве сега има дерби со Наполи,после Палермо а на крај и со Лацио игра :)
 
P

PewDiePie

Гостин
^ ова е најјако првин го отеруваш соговорникот у пичку матер и после му поистоветуваш дека имате нешто заедничко,не обратно зошто ќе се изгуби елементот на изненадување.

:icon_lol:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Јас баш ги пазев жолтите на Ночерино последниве натпревари и си викам овој кај и да е ќе иде на суспензија, дури очекував и против Рома да биде тоа... финтата е тоа што сигурно 2 му се памтат од претходната сезона.
Би требало Сидорф или Амброзини да го замени Ночерино за Катанија додека за Бате Борисов сигурно ќе биде во прв состав.Очекувам оваа фомација да биде против Бате Борисов
---------------Абиати--------------
-Абате--Неста--Силва-Таиво-
--------------Ван Бомел-----------
----Аквилани--------Ночерино--
--------Боатенг/Робињо---------
----Касано------Ибрахимович-

Вчера по враќањето од Рим за Милано при летот Касано имал мали проблеми и веднаш бил пренесен во болница сега го објавија и на фезјбук страната на Милан (официјалната).Денеска бил пуштен и не било сериозно тоа може да е проблем па нападот против Бате да бидат пак Ибрахимович со Робињо а позади Боатенг кој секако не може да игра против Катанија.
Милан ја продолжи соработката со Ауди,денеска фудбалерите одбирале што автомобили сакале Ибра и Таиво одбрале Audi Q7 3.0 TDI,сличен модел одбрале Аквилани,Инзаги и Амброзини за останатите ако најдете постирајте.
Инаку за дуелот против Катанија на клупата нема да биде и Алегри кој е казнет.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Oсеќам ке го јајме против Катанија, Боатенг и Ночерино не играат, Алегри казнет, тие се бранет со 9 души во одбрана, 1 контра и ојдовме пофира.. Камо да не е така..
А со Бате пукајте ја 2ка 1.5 коефициет не се испушта...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Oсеќам ке го јајме против Катанија, Боатенг и Ночерино не играат, Алегри казнет, тие се бранет со 9 души во одбрана, 1 контра и ојдовме пофира.. Камо да не е така..
А со Бате пукајте ја 2ка 1.5 коефициет не се испушта...
2-2&3+
сигурно поќе од 2.50 ќе биди :)
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
За тоа постои букмарк брат ми :pos: кај мене веќе Жути е обележан :icon_lol:
Ќе се изначекаш за да го употребиш тој букмарк ;) , затоа што тие дебели 35 годишни бутки тешко дека ќе направат нешто драстично за Милан освен ако не игра цел тим фантастично па и Сидорф да се прошуња во тоа издание на тимот , рака на срце пресреќен сум што бил дел од Милан и правел разлика на терен години наназад али и него годините го стигнаа па мајку му 99 % од негова генерација на фудбалери веќе се пензионери не знам и он што чека. И да се надеваме сеуште на Сидорф или па да се " крстиме " во него нема никаков резон, да кажеш да се крстите во Ибра да те разберам али вака не глеам никаков разлог зашто би се крстел во Сидроф кога ништо не зависи од него во играта на Милан.

Може само да има некое добро додавање или моментален потег но нешто повеќе од тоа или константност цел натпревар да сија чоекот тешко дека ќе го видиме тоа ... али ајде може не сум во право па ете ќе го употребиш букмарот па ќе имаш со што да ме закачаш. :rolleyes:

Ондак и јас да те запамтам па кога Сидорф ќе биде труба на терен само културно ќе те цитирам послем секој одигран таков натпревар.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Gazzetta.it reports that Antonio Cassano is having trouble talking now following his illness... What's else is new?
Doctor Tavani: "Cassano is not well and we're looking into it"

Што е со Касано? :(
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Lol wut, payed сум пишал


Арно лајкови некои ми ставија, ќе немаше да приметам :icon_lol:
 

Alexandre_Pato

Шева 7
Член од
13 февруари 2009
Мислења
132
Поени од реакции
36
Милан ја продолжи соработката со Ауди,денеска фудбалерите одбирале што автомобили сакале Ибра и Таиво одбрале Audi Q7 3.0 TDI,сличен модел одбрале Аквилани,Инзаги и Амброзини за останатите ако најдете постирајте.
http://mk-acmilan.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1717:2011-10-27-21-35-38&catid=1:2010-09-19-09-12-24&Itemid=2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom