Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
P

PewDiePie

Гостин
Деде ?

Па јасно,годиште за кај нас има.

Не ни треба нас квалитетен млад лев бек,не.


И 100 пичке материне да иде Галијани ако ја направи (а ќе ја направи) оваа глупост !
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Да брат сеа доаѓа... на пат за накј Милано бил, може да дебитира против Интер -.-
даај бе не го дупи :pos:
некој озбилно ќе сфати :)


Антонини до крај ! оу јеа :party3:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Gattuso-Mark van Bommel-Flamini
---Zedorf ....

Тапич среден ред.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Деде ?
Па јасно,годиште за кај нас има.
Остај годиштето па и името му одговара... нагалено од дедо, Дедe :icon_lol:

Не озбило, треба да престанат овие трансфери на играчи кој се земаат на сезона или две, колку да попунат дупка! Така никогаш нема да изградимо тим кој ќе игра сезони заедно... како порано коа знаеја кој како диши, а не вака денес игра овој утре оној! Мора да се најде една 11-ка коа ќе биде стандардна.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Gattuso-Mark van Bommel-Flamini
---Zedorf ....

Тапич среден ред.
Фан Бомел ! :icon_lol:

Деде, на времето како Р. Карлос беше у Дортмунд, а мамата цел живот го памтим, мислев дека појќе од 32 има :pos:

Како и да е, за на клупа без пари нека седи, подобро вака одколку да се дадат 4 милиони за Дидац факинг Виља :)
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Деде ?

Па јасно,годиште за кај нас има.

Не ни треба нас квалитетен млад лев бек,не.



Што е пострашно и Максвел сакаат да го земат, човекот е со две леви нозе, а не им чинеа забите на Сисоко (да неречам годините им сметаа зашо ќе квари просек у тим)
И 100 пичке материне да иде Галијани ако ја направи (а ќе ја направи) оваа глупост !
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
MILAN: Abbiati, Abate, Nesta, Thiago Silva, Jankulovsi, Gattuso, Van Bommel, Flamini, Seedorf, Pato and Cassano.

PALERMO: Sirigu, Munoz, Goian, Migliaccio, Darmian, Bacinovic, Nocerino, Balzaretti, Shepherd, Pinilla and Illic.

официјални. ете го бе Јанко, кој го бараше ? :pipi:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Што е пострашно и Максвел сакаат да го земат, човекот е со две леви нозе
Па таман бе, ќе може со двете да центрира... и така треба од таму левак некој :pos:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Од овој скапан тим на Палермо само Миколи и тоа незаздравен може да ни направи проблем ни Пасторе ни никој друг, така да без грижи ги добиваме плус Сидорф дава гол гарант, не се шалам.

Инаку слободно нека донесе лев бек од Дортмунд ама тој помладиот! :D




Кине момаков!
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
И ја го мислев Деде за едно 3-4 години постар. Ја мислев човеков не игра фудбал повеќе. Го памтам од времето кога игравме со Дортмунд во групи. Не беше лош. Ама не беше лош пред 7-8 години не сега. Изгледа и наредна сезона ќе се крпи таа лева бековска позиција со Деде, Антонини, Замброта и најверојатно Максвел. Колку и да е критична позицијата лев бек мене повеќе ме плаши Неста. Еве денеска наполни 35 години. Нека му е среќен роденденот. Но не верувам дека наредната сезона ќе може да ја издржи цела. Според пишувањата по медиумиве Мексес е 99% играч на Милан за наредна сезона но би било добро да се врати Астори назад уште ова лето.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
MILAN: Abbiati, Abate, Nesta, Thiago Silva, Jankulovsi, Gattuso, Van Bommel, Flamini, Seedorf, Pato and Cassano.

PALERMO: Sirigu, Munoz, Goian, Migliaccio, Darmian, Bacinovic, Nocerino, Balzaretti, Shepherd, Pinilla and Illic.

официјални. ете го бе Јанко, кој го бараше ? :pipi:
Јас го барав али сеа срединава не ми е по ќеиф ... :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Не е битно бе,Максвел дрвце,Деде старо дрвце...............ако веќе земаа просек подобро Циглер нека го земат бар помлад е.
Сами си копаат гроб,па уште Л.Ш. ќе освојувале другата сезона,нека пазат само триплете да не освојат многу ќе им дојде.


Него ај да не ширам песимизам и да не јадам лајна пред време,денес ако успеат да тепаат и икс со интер им праштам.


:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom