Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Место Емануелсон и Јанкуловкси ќе ги гледаме Антонини и Фламини како трчкаат низ терен ко мува без глава.:tapp:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Нема ваљда да искочи со таа терористичка средина..мислам дека Емануелсон или Меркел ке ги пушти наместо Фламини
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
^
После тоа опасно размрдување што го напраи Емануелсон со Бари мислам дека заслужува шанса пред Фламини и Меркел.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Меркел сеуште не ми е материјал за во прв тим најдобро ќе биде Емануелсон да го пушти прва постава.

Палермо во последни 5 меча има 5 изгубени така да против нас ќе пробаат да ја прекинат таа лоша серија од друга страна пак ако не се искористи слабата форма на Палермо ќе биде многу многу лошо за нас ....
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Неста и Гатузо несмеа да напраа жолт картон, во спротивно нема да играа против Интер
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Неста и Гатузо несмеа да напраа жолт картон, во спротивно нема да играа против Интер
Ако го стави Алегри на Гатузо и ако добие картон а тоа е 90 % ,мислам дека Макс ке не носи на душа,не ми е јасно што ке прајме со оваа депресивна средина со три копачи ејјјјј,мора да се смени или Рино или Фламчо и да дојде Боатенг или Емануелсон....
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Мислам дека неможе да се каже дека играше криво Емануелсон... Играше нешто како офанзивен лев бек, бидејќи се враќаше назад за да спречува напади и да покрива...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Мислам дека неможе да се каже дека играше криво Емануелсон... Играше нешто како офанзивен лев бек, бидејќи се враќаше назад за да спречува напади и да покрива...
Ако Емануелсон играше лев бек тогаш што позиција играше Антонини ?
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
^ Антонини е универзалец бе толку е флексибилен што го има секаде час е напред час е назад, сад ме видиш сад ме не видиш :pos: Затоа и не го забележал...

Кај му се погоди таа асистенцијата со Бари бе подобро да изгубевме барем немаше да го игра вака сеа за таа асистенција си наплаќа кредити. Чудна работа е во колку шанси влегува секоја утакмица го оставаат сам, него убао што не ја погоди таа шансата за гол што ја имаше пошто можеше и вечерва место Касано него напред да го гледаме. :pos:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Денеска му е роденден на еден од најдобрите централни бекови што заиграле за Милан воопшто.
Среќен 35 роденден АЛЕСАНДРО НЕСТА!!!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.877
Наводно сме договориле трансфер со нов лев бек.... Деде од Борусија Дортмунд возраст 32 години !! :icon_lol: Доаѓа без пари пошто му завршува договорот со Борусија.

Не знам што да кажам за ова искрено, човеков го имам гледано бајаги,цела кариера ја помина во Дормунд, памтам еднаш кога изгубивме од Борусија со 4-1, такво силување од еден играч не сме доживеале никад мислам. Последниве неколку години е на клупа и тешко дека може да донесе нешто ново.
Не би сметало доколку од ова излезе некој “Јепес’’ што ќе биде тука кога ќе затреба, али би ми сметало кога би бил замена за Антонини кој би останал и догодина.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Да е до мене, ја би излегол со овој состав:
Абиати
Абате - Неста - Силва - Јанкуловски
Фламини - ВанБомел - Емануелсон
Боатенг
Касано - Пато

.... а за информацијава за Деде, ќе доаѓа сега или на крај на сезона? Aко доаѓа сега и да си оди на крај на сезона, така е океј, ќе биде корисен, а ако доаѓа наредна сезона тек, што ќе ни е тогаш?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
.... а за информацијава за Деде, ќе доаѓа сега или на крај на сезона? Aко доаѓа сега и да си оди на крај на сезона, така е океј, ќе биде корисен, а ако доаѓа наредна сезона тек, што ќе ни е тогаш?
Да брат сеа доаѓа... на пат за накј Милано бил, може да дебитира против Интер -.-
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
^ Јас уште вечер би го ставил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom