Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
797
Поени од реакции
2.044

P.S.Штета за Марко Брешанини уште едно наше дете што не успеаа да бидат трпеливи со него и да го задржат.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
5.378
Тренери избрани од Малдини: Џампаоло и Пиоли.

Навистина штета што не е тука да избере уште еден.
Така е, требаше да не го послушаат Малдини и да го земат Рагник, така ќе имавме не едно скудето туку 3 :pos:

Ради вакви постови има да те умрам кога овој Лоптогеу ќе заврши 4то место....у најдобар случај.

А поверојатно е да лета пред божиќ.

Ќе те умрам док не ме стаиш на блок, пошо нели америве се топ и знаат да изберат тренер а Малдини не знае.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.476
Поени од реакции
4.634
So brkanjeto na Pioli poentata e da se donese podobar trener, da se odi skalilo gore, trener so moze da vadi maksimum.

Od ovie so se spomnuvaat nitu eden ne e podobar od Pioli.

Dodeka Inter se pojacuva so Zielinski i Taremi na uste ne zavrsena sezona, nie ke odime jako so ovoj idiotot od Wolves.

Ako ne se donese adekvaten menadzer i da se pojaca seriozno ekipava so 2,3 50 milionski igraci, ke go gledame Inter kako dominira barem naredni 3,4 godini.

Pre ocigledno e deka im e dovolno da se bide 2ro mesto. Steta.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.810
Поени од реакции
13.589
Така е, требаше да не го послушаат Малдини и да го земат Рагник, така ќе имавме не едно скудето туку 3 :pos:

Ради вакви постови има да те умрам кога овој Лоптогеу ќе заврши 4то место....у најдобар случај.

А поверојатно е да лета пред божиќ.

Ќе те умрам док не ме стаиш на блок, пошо нели америве се топ и знаат да изберат тренер а Малдини не знае.
Многу ме исплаши. :icon_lol:


Всушност ме замисли малку со што се замараш повеќе од една година и планираш да продолжиш уште посилно, но секој со своето забегување. Сите си имаме нешто.


А од ова што си напишал, само едно е вистина, дека Малдини не импресионираше со избор на тренер, а и од денешна перспектива се повеќе сум на мисла дека да дојдеше Рангник можеби ќе беше подобро.


Иако сум напишал дека не сум за Лопетеги и треба друг да дојде, слободно занемари го тоа и почни да се пресметуваш уште сега со опсесијата што си ја имаш.

Не мора да чекаме, дај да уживам во тој сеир уште од денес, како некој се запалил на форум и си земал за главна цел уште една година да се замара со мене. :icon_lol:


П.С. Од ќе бидеме осми (сезонава и цело време додека не дојде некој нов сопственик), до ќе бидеме четврти, сепак е некаков напредок и позитивен исчекор за амбициите на клубот и вербата во нив. :icon_lol:
 
Последно уредено:

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
5.378
Многу ме исплаши. :icon_lol:


Всушност ме замисли малку со што се замараш повеќе од една година и планираш да продолжиш уште посилно, но секој со своето забегување. Сите си имаме нешто.


А од ова што си напишал, само едно е вистина, дека Малдини не импресионираше со избор на тренер, а и од денешна перспектива се повеќе сум на мисла дека да дојдеше Рангник можеби ќе беше подобро.


Иако сум напишал дека не сум за Лопетеги и треба друг да дојде, слободно занемари го тоа и почни да се пресметуваш уште сега со опсесијата што си ја имаш.

Не мора да чекаме, дај да уживам во тој сеир уште од денес, како некој се запалил на форум и си земал за главна цел уште една година да се замара со мене. :icon_lol:


П.С. Од ќе бидеме осми (сезонава и ело целе време додека не дојде некој нов сопственик), до ќе бидеме четврти, сепак е некаков напредок и позитивен исчекор за амбициите на клубот и вербата во нив. :icon_lol:
Штрумф ти си педерче што ме цитираш без да ме цитираш цело време. Сакаш да ми вратиш на пост ама да ако може да невидам, да не ми искочи нотификација :icon_lol:

Така да ја опсесија со штрумфови немам.

Али најјако е Рагник да дошол :pos:

Штрумф па ти се бодеш, од партиски бот штрумф до џанак штрумф :tvg:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
5.378
Ќе те умрам да пошо глумиш некој мудрец а се бламираш со постови како не било битно што Интер ни земаа титула у дерби како гости или како би било боље со Рагник :pos:
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
797
Поени од реакции
2.044

Абе Пиоли стави ги Окафор,Чук,Јович,Симич и Бартезаги.
Леао и Жиру не треба да бидат стартери до крајот на сезонава.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.810
Поени од реакции
13.589
Ќе те умрам да пошо глумиш некој мудрец а се бламираш со постови како не било битно што Интер ни земаа титула у дерби како гости или како би било боље со Рагник :pos:
Одиме со џокерот повикај пријател. :icon_lol:

И пак измислуваш, затоа што нема за што да се фатиш, за 90% од работите што се расправавме излезе дека ни си во право и затоа сега си решил да си го посветиш животот на пресметка со ликови, како што велиш, од цртан филм и да ги малтретираш и другите што пишуваат тука.

Трагикомично, но интересно да се прати како феномен.


Потроши го и овој убав ден мислејќи на штрумфови. :icon_lol:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
5.378
Одиме со џокерот повикај пријател. :icon_lol:

И пак измислуваш, затоа што нема за што да се фатиш, за 90% од работите што се расправавме излезе дека ни си во право и затоа сега си решил да си го посветиш животот на пресметка со ликови, како што велиш, од цртан филм и да ги малтретираш и другите што пишуваат тука.

Трагикомично, но интересно да се прати како феномен.


Потроши го и овој убав ден мислејќи на штрумфови. :icon_lol:
Рагник хахха :pos:
Автоматски споено мислење:

Пиоли за Рагник е Саки :icon_lol:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.810
Поени од реакции
13.589
Рагник хахха :pos:
Автоматски споено мислење:

Пиоли за Рагник е Саки :icon_lol:
Место мене да ме уништиш, сега влегуваш во процес на самоуништување. И верувај, не е пријатно за гледање.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
5.378
Место мене да ме уништиш, сега влегуваш во процес на самоуништување. И верувај, не е пријатно за гледање.
Незнам штрумф, ти идеш со глава у ѕид.

Рагник како не дошол :pos:
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.057
Поени од реакции
660
Znaci i mrtviot Alrgri ke pise pobrda protiv Milan , bravo Don Fabio Pioli
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
797
Поени од реакции
2.044
Пиоли ако сакаш да си го исчистиш образот и достојно да ја завршиш сезонава смени ги Леао и Жиру на полувреме и стави ги Окафор и Чук.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom