Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    18
  • Гласањето ќе се затвори: .
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
конечно гол од Замброта по пауза од 2.5год :D
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
И Замброта им даде гол на овие хаха..

Може да го пуштат Пипо сега ајде... :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Се степаја старците :D.

Јепес го ишамари Замброта :)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Како прво коментаторот срање,ми го пукна филмот!!Седум години коментира Италијанско уште не ги знае играчите best off ''По шутот на Антонини,Замборта погоди‘‘.Тоа царе продолжи така!!!
За утакмицава одлично изиграно ако продолжиме вака да играме,сакале,нејќеле ќе ни ја пуштаат песнава
Ииииии СУПЕР :pipi: треба да се форсира.Има уште потенцијал во него!! :pos: :D :D
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Без проблеми до 5та победа во низа.
Одлично почнавме со максимална офанзива што резултираше со брз погодок и потоа беше лесно да се игра.Со ваков пристап лесно ќе го одбраниме скудетото само повредите да се држат понастрана од тимот.Штета што не влезе шутот на Инзаги при крајот но стариов докажа дека е гол-мајстор.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
717
Ах како ми е криво што не влезе оноа на Пипо.Сидорф веќе го гази времето,многу погрешни пасови и примања,Робињо погоди еден утна уште 2-3 такви,Силва столб во одбраната,Ибра некако отсутен ми беше.Другите ОК си беа си извадија добар просек :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Незнам зошто му се даде шанса на Антонини на крај... барем да влезеше Ел Ш. да го видиме детето...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Кoментаторот: Милан има одличен среден ред, цврсто се држат и ја контролираат играта :pos: а шо ќе биде ако дојдат Ериксен и М`Вила??? :D
Штета Инзаги шо не погоди :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Се осеќаше дупка помеѓу нападот и средината каде што Емануелсон требаше да биде “главен“. Типот не е материјал за прв состав, но си стојам на мислењето дека е ок за резерва.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
јас мислам дека само на хартија е ставен Емануелсон како треквартиста, а уствари Сидорф игра таму.. многу ротации се прават тука кога не игра Боатенг. Немаме асален човек за позицијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom