Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
8.732
Кој сака нека суди само не онај братучедо на Тоти :pos:
Судеше тој братучед му(Таљавенто) против лацио и ја торпедираше Рома со жолти картони и еден црвен, така да тие претпоставки остајте ги на страна, до душа јас сеуште незнам и дали му е братучед, можеби како Меси и Кркич што се братучеди :D
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
И без Сидорф ни иде добро . .така да не ни треба . . Ние не треба да ја смируваме играта . .треба да напаѓаме, да даваме се повеќе голови , како на последните утакмици . .
Да ама кога се игра тешка утакмица и кога се има минимално водство а противникот напаѓа мора да има играч кој што ќе ја умртви играта.Треба да даваме се повеќе голови со треторазредни екипи ама кога треба да се брани резултат на пример во ЛШ не би било лошо Сидорф да ги одигра последните 15ина минути.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Мексес је повреди раката вчера и тоа ќе го одалечи уште некој период од терените.

Оваа сезона против посилни екипи (Наполи и Јуве) во лигата не прикажавме добри партии и не земавме ниту еден бод кои се нели неопходни за титула па утре е шансата да се промени тоа.
Трансфер феил изгледа после се...
Долго време е аут Мексес тоа лошо може да влијае само што фатил топка братот и почнал да тренира,раката ја скршил WTF?-.-
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Тешка утакмица ќе биде оваа со Рома како и последниве неколку што ги изигравме со нив но би било премногу третото дерби да го изгубиме сезонава.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Трансфер феил изгледа после се...
Долго време е аут Мексес тоа лошо може да влијае само што фатил топка братот и почнал да тренира,раката ја скршил WTF?-.-
Па уште еден од 77/25 да го има повредено, фаќам чартер за Милано и ќе ги убијам двајцата.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Трансфер феил изгледа после се...
Долго време е аут Мексес тоа лошо може да влијае само што фатил топка братот и почнал да тренира,раката ја скршил WTF?-.-
Трансфер = 0
Има вест дека се враќа на 19 ноември
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Трансфер феил изгледа после се...
Долго време е аут Мексес тоа лошо може да влијае само што фатил топка братот и почнал да тренира,раката ја скршил WTF?-.-
Од кај заклучи дека трансферот е фаил? Знаеш ли уште колку има до крајот на сезонава? Знаеш ли во колку натпреварувања се бориме за највисок пласман? Мексес беше договорен уште пред таа ебана повреда, а таков играч што пред 2-3 години нудевме 15-20 милки, ова лето го донесовме за 0! Истиот тој Мексес и со скршена рака ќе изигра боље од црепот број 1!
Има уште мнооогу фудбал во него, али ај ќе сфатите има време!
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Expected line-up vs. Roma (4-3-1-2): Abbiati; Abate-Nesta-Silva-Zambrotta; Aquilani-Van Bommel-Nocerino; Boateng; Ibrahimovic-Cassano.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Не е повреден :) Само го спремаат ѕверот со индивидуални тренинзи... препознатлив потег на Милан кога сакаат да средат играч :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Kрудели сигурен: Касемиро доаѓа во Милан, веќе е договорено неговото доагање. Ова го изјавил на емисија на http://www.radioradio.it/.
Во нападот вечер Робињо и Ибрахимович.

 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
.................... - Абијати - ....................
... - Абате - Неста - Силва - Таиво - ...
.................... - ванБомел - ....................
.... - Аквилани - ......... - Ночерино - .....
.................... - Боатенг - ....................
.... - ^Робињо^ - ......... - Ибра - .....
- 4-3-1-2
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Milan (4-3-1-2): Abbiati; Abate, Nesta, T.Silva, Zambrotta; Aquilani, Van Bommel, Nocerino; Boateng; Ibrahimovic, Robinho
A disp.: Amelia, Taiwo, Bonera, Ambrosini, Emanuelson, Cassano, El Shaarawy.

Roma (4-3-1-2): Stekelenburg; Cassetti, Burdisso, Juan, J.Angel; Pizarro, De Rossi, Gago; Pjanic; Borini, Osvaldo
A disp.: Curci, Heinze, Perrotta, Greco, Lamela, Bojan, Borriello.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Milan (4-3-1-2): Abbiati; Abate, Nesta, T.Silva, Zambrotta; Aquilani, Van Bommel, Nocerino; Boateng; Ibrahimovic, Robinho
A disp.: Amelia, Taiwo, Bonera, Ambrosini, Emanuelson, Cassano, El Shaarawy.

Roma (4-3-1-2): Stekelenburg; Cassetti, Burdisso, Juan, J.Angel; Pizarro, De Rossi, Gago; Pjanic; Borini, Osvaldo
A disp.: Curci, Heinze, Perrotta, Greco, Lamela, Bojan, Borriello.
До некаде е попаметно со Замброта .... ја нема таа брзина како Таиво или па Таиво е премногу офанзивен. Незнам.
- Мислам дека Рома ке форсира по средина !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom