Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Ве демантира на сите сто пциевте по Нончерини...деструктивец а дава голови....
П:С Сигурно Макс му ја ебе зената на Бонера тоа ке да е толку да се форсира ваков бот за штопер при Мексес на клупа и Јепес на трибина.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Е ова е веќе нешто друго,ова наликува на Милан.Добра игра која прикажавме и заслужено водиме но со малку повеќе среќа сега можеше да биде и 3/4:0 за нас.
--- надополнето: Oct 15, 2011 7:39 PM ---
Ве демантира на сите сто пциевте по Нончерини...деструктивец а дава голови....
П:С Сигурно Макс му ја ебе зената на Бонера тоа ке да е толку да се форсира ваков бот за штопер при Мексес на клупа и Јепес на трибина.
Мексес не е на клупа.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Е ова е веќе нешто друго,ова наликува на Милан.Добра игра која прикажавме и заслужено водиме но со малку повеќе среќа сега можеше да биде и 3/4:0 за нас.
--- надополнето: Oct 15, 2011 7:39 PM ---

Мексес не е на клупа.
Стварно ,уште полошо не ги глеав првите 7,8 минути
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Само така гази ги да им ебам се нивниот поранешен им го начука, уф ќе ми станеше омилен да го прославеше голот малку подрско. Инаку се гледа подобрување во играта на средина на теренот на моменти и целосна доминација, се створија доста шанси за гол ама немаме среќа да водиме со поголема разлика. Во второ се молиме на горниот бр.25 да станал на лева нога (if you know what I mean).
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Потполна доминација на средината, ова е више друг Милан !
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Со двајца играчи помалку ги растуривме.Шала на страна добар беше денес Антонини,а Бонера немаше работа така да ...
Е ова е играта за скудето.Вака треба на сите утакмици да се почне офанзивно да се постигне гол па после лесно е.Сите одиграа на ниво без грешка и ете ти лесна победа против доста незгодна екипа.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Што стана со Силва прво не го гледав во второ играва перфекција Палермо не знаеја кај е топката не ја фатија.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Лалалала РОБИЊО лалалала РОБИЊО:LOL:!!Колку само ни фалеше е ова е Милан кој сме навикнати да го гледаме... :)
--- надополнето: Oct 15, 2011 8:46 PM ---
Што стана со Силва прво не го гледав во второ играва перфекција Палермо не знаеја кај е топката не ја фатија.
Го шутнаа наместо топката Илич мислам дрвото ни жолт му даде ни ништо само да не е сериозно се гледаше дека неможе да оди(за колкот станува збор)
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Робинјо изигра многу добро на таа позиција.
Ако се секавате лани се гусевме со оваа офанзивна формација...јас мислам дека разликата е што се вракаа назад и ибра и касано и секако Робинјо што е секако модерен фудбал а не само да цекас топки од средината.
Инаку срекен сум што му нанесовме удар на тоа ЃУБРЕТО сицилијанско Ѕампарини кој е болен хејтер на Милан.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Го поздрави Марли полуиграчот :)

А овие што ги имаме ние кока кола трекваристиве...
Te поздрави тебе мојата 22-ка !! :icon_lol:

Иначе од 96-та наамо да имаше Милан повеќе вакви натпревари јас ќе бев денеска многу посмирен и подобар со живците дечко !!

А Ибра доста добро игра за еден 30 годишен играч без мотивација :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom