Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Аквилани која бројка ја зема?
И не вервам дека ќе го земат Кака, се повеќе ми оди умов на Монтоливо, заради што ептем и медиумиве се стишија за него, како лани за Ибра што изјавуваше Галиани дека нема шанси да дојде...
#14
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
јаоо Аквилани -.-
ај аирлија нека ни е :)
иначе кога сме кај трансферите, мн глуп муабет ќе испадне ако нема Мистер Х ( се да му ебам и на Х и на У) пошо цело лето тоа се збореше и на крајот будали не напраија.. Кака ако се врати онда може да мислиме и на ЛШ а ако не дое никој ондак со Аквилани само Сериа А , Интер без ето е готов,нема замена за Ето...крајот им дојде.

Само што повредиве на Таиво и Фламини ме избедираа ... :/
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.272
Поени од реакции
16.744
Не очекувајте ништо посебно од Аквилани ...ке изигра една утакмица маестрално после 8 не го барајте ке се лигави по терен. Има причина поради која Ливерпул го зеде 22 милиони , одби 12 мил па покасно 9 од јуве па на крај го дава за 6 мил ..

сепак со среќа нека му е добар карактер е :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Не очекувајте ништо посебно од Аквилани ...ке изигра една утакмица маестрално после 8 не го барајте ке се лигави по терен. Има причина поради која Ливерпул го зеде 22 милиони , одби 12 мил па покасно 9 од јуве па на крај го дава за 6 мил ..

сепак со среќа нека му е добар карактер е :)
Ама Милан не е ни Ливерпул ни Јувентус,во тие тимови човекот играше со просеци околу себе,што очекуваш да прави чуда ? Не е исто да играш за тим што се бори за Лига Европа и да играш за шампионот. :)
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Со оглед на одложувањето на првото коло во Серија А ,Милан ќе игра пријателски меч со Комо во четврток 01,09,2011
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Галијани изјави за Sky дека нов играч до Јануари нема да се носи,не ми изгледа ова на добро можеше до 31 да се донесе толку тој посакуван мистер X.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ве гледам не ви е јасно за Аквилани па да пробам да ви објаснам.
Аквилани во Ливерпул и во Јуве играше со тешки просеци околу себе.Човекот е креативец-што значи му требаат играчи покрај себе што можат да го искористат тоа за да дојде тој до израз.Вратете го времето кога играше во Рома со многу играчи околу себе што знаат да играат фудбал и не се Лукаш Леива или Мело.Растур правеше а со тоа и поголема самодоверба имаше и повеќе шутираше(на Касиљас му ја искрши пречката у сред Мадрид).
Мое мислење е дека во Милан има со кој да игра и ке му биде многу полесно.Не треба да прави чуда туку само треба да прави ко што треба додавање,а за трчање има кој да трча за него.Како и да е ке се најде човеков,јас верувам во него а би требало и вие.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.272
Поени од реакции
16.744
Ама Милан не е ни Ливерпул ни Јувентус,во тие тимови човекот играше со просеци околу себе,што очекуваш да прави чуда ? Не е исто да играш за тим што се бори за Лига Европа и да играш за шампионот. :)
Значи коментарот беше напишан добро намерно а не провокација ...Просек според мене не е среден ред од Маркизио , Аквилани и Мело ...само што не игравме 4-3-3 ...неможи да е просек тим кој до Јануари беше 2 поени зад вас ... и мн повеќе ке му треба него заштита него Зидорв и Амбросини стари се лугето ....сеа како сакате ...сепак добро намерен беше советот ..

позз
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Значи коментарот беше напишан добро намерно а не провокација ...Просек според мене не е среден ред од Маркизио , Аквилани и Мело ...само што не игравме 4-3-3 ...неможи да е просек тим кој до Јануари беше 2 поени зад вас ... и мн повеќе ке му треба него заштита него Зидорв и Амбросини стари се лугето ....сеа како сакате ...сепак добро намерен беше советот ..

позз
Маркизио и Мело(кој што лани доби награда златна канта) не се просеци? Од кога бе не се? Маркизио да не беше просек немаше да биде СЕГА(во сезоната што следува) резерва во Јувентус...

А и да стари си Амбро и Вили, а ваште што се млади ... Со кои се паднавте во група у ЛШ не видов?
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Маркизио и Мело(кој што лани доби награда златна канта) не се просеци? Од кога бе не се? Маркизио да не беше просек немаше да биде СЕГА(во сезоната што следува) резерва во Јувентус...

А и да стари си Амбро и Вили, а ваште што се млади ... Со кои се паднавте во група у ЛШ не видов?
Абе таман тој го прочита јувентус и му падна топчето и му се изгуби:))
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.272
Поени од реакции
16.744
Маркизио и Мело(кој што лани доби награда златна канта) не се просеци? Од кога бе не се? Маркизио да не беше просек немаше да биде СЕГА(во сезоната што следува) резерва во Јувентус...

А и да стари си Амбро и Вили, а ваште што се млади ... Со кои се паднавте во група у ЛШ не видов?
Добро дали има еден паметен онака да пиши без да провоцира баш ме интересира ...ако одиме до тој степен извини кој играше за Италија Амбросини?Гатузо? или Зидорф можи за холандија не бе ВАн бомен беше .... ...аа да ..никој не играше точно .Aко Маркизио е просек а игра за Италија тогаш што се горе наведените ? ... Беа легенди играчишта поќе не се за жал .. А колку што знам сеозната што следува не е почнат ни завшена па да кажиш дали е некој просек ...и да ти го поправам фактот Мело беше златна канта пред 2 години а лани беше прогласен еден од најдобрите DM во италија ....не ги буни работите ... и те молам без провокаци пошто никој не ве испровицира ..не дека ми смета ама не ми се губи време џабе

позз
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Добро дали има еден паметен онака да пиши без да провоцира баш ме интересира ...ако одиме до тој степен извини кој играше за Италија Амбросини?Гатузо? или Зидорф можи за холандија не бе ВАн бомен беше .... ...аа да ..никој не играше точно .Aко Маркизио е просек а игра за Италија тогаш што се горе наведените ? ... Беа легенди играчишта поќе не се за жал .. А колку што знам сеозната што следува не е почнат ни завшена па да кажиш дали е некој просек ...и да ти го поправам фактот Мело беше златна канта пред 2 години а лани беше прогласен еден од најдобрите DM во италија ....не ги буни работите ... и те молам без провокаци пошто никој не ве испровицира ..не дека ми смета ама не ми се губи време џабе

позз
wat

А кој на 34+ години игра за репрезентацијата? Никој, па нормално нема ние тие, а вие ако сте имале толку добра средина каде што сите се светска класа и најдобри, ќе сте биле шампиони лани...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.272
Поени од реакции
16.744
wat

А кој на 34+ години игра за репрезентацијата? Никој, па нормално нема ние тие, а вие ако сте имале толку добра средина каде што сите се светска класа и најдобри, ќе сте биле шампиони лани...
Ние имаме друг проблем не е работата за просечни или не ..ние поради бековите крваревме голови ко ненорално ...па деми и вас ве победивме на сан сиро без Buffon,Chiellini,Krasic,PDC,Martinez( се се рачуна)...сепак ова не е дебата кој има каков ред итн ова беше само совет за Аквилани сеа дали вие го свативте како тролање или нз провоцирање ваша работа не се мешам али не беше така мислено ...не е потребно секогаш да се провоцира кога некој дава совет без разлика дали навивч на Јуве , Милан,Интер ... Ако ме пршаш ова година јуве има подобар среден ред од вас бар така мислам ...али за нападот сте зверови и назад ...

сепак со среќа .. тое то

позз
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Ние имаме друг проблем не е работата за просечни или не ..ние поради бековите крваревме голови ко ненорално ...па деми и вас ве победивме на сан сиро без Buffon,Chiellini,Krasic,PDC,Martinez( се се рачуна)...сепак ова не е дебата кој има каков ред итн ова беше само совет за Аквилани сеа дали вие го свативте како тролање или нз провоцирање ваша работа не се мешам али не беше така мислено ...не е потребно секогаш да се провоцира кога некој дава совет без разлика дали навивч на Јуве , Милан,Интер ... Ако ме пршаш ова година јуве има подобар среден ред од вас бар така мислам ...али за нападот сте зверови и назад ...

сепак со среќа .. тое то

позз
1) Нема да те прашам, затоа што знам кој има подобар среден ред.
2) Милан има подобар среден ред
3) Што ќе кажеш за првите 2?
4) Прочитај го третото.
5) Глупо изгледа кога свршувате на победа во сезона во која сте завршиле 7-ми.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Абе вој Аквилани како што го гледав неколку пати у Јуве,
ми изгледа за тип на играч што или сите ќе го пцуеме
или ќе биде најдобар од сите на некоја си рандом утакмица.

За него средина нема, или ретко кога има.. таков профил на играч ми е мене.
Во Милан ќе видиме како ќе се снајде:cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom