Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
19 март 2014
Мислења
606
Поени од реакции
922
Бенасер најдобрите партии во Милан ги играше кога беше пивот партнер со Кеси,ова ќе му биде 6-та сезона на Бенасер во Милан и до сега ме нема убедено дека заслужува да биде во првата постава.
Мислам дека до крај на Август Ибра ќе се обиде да го замени со Ману Коне.
Инаку да Рајндерс на 10-ка е многу интересна идеја што мислам дека ќе функционира.
Како бе те нема убедено Бенасерче до пред повредата ни беше главен играч. Од кога се повреди он почнавме да тонеме.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.398
Поени од реакции
3.725
Како бе те нема убедено Бенасерче до пред повредата ни беше главен играч. Од кога се повреди он почнавме да тонеме.
Во комбинација со Кеси ги играше најдобрите партии од тогаш без разлика дали е со Тонали,Крунич или Рајндерс како пивот партнери игра многу лошо.
Не знам дали е до повредата или му треба силен и снажен партнер до него кој може да ги корегира неговите слабости,Бенасер стана премногу лош во висок блок и зонска одбрана бидејќи се бара многу трчање,да не спомнувам и за одбрана човек на човек,нема идеја и визија за дистрибуција на топка и поврзување на одбрана со среден ред.
Мислам дека може само најдобро да фунционира во средина со тројца играчи како box to box играч.
Факт е дека Бенасер не е повеќе за во првиот тим,се надевам дека ќе ме демантира ако остане но мислам дека мали се шансите.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
606
Поени од реакции
922
Во комбинација со Кеси ги играше најдобрите партии од тогаш без разлика дали е со Тонали,Крунич или Рајндерс како пивот партнери игра многу лошо.
Не знам дали е до повредата или му треба силен и снажен партнер до него кој може да ги корегира неговите слабости,Бенасер стана премногу лош во висок блок и зонска одбрана бидејќи се бара многу трчање,да не спомнувам и за одбрана човек на човек,нема идеја и визија за дистрибуција на топка и поврзување на одбрана со среден ред.
Мислам дека може само најдобро да фунционира во средина со тројца играчи како box to box играч.
Факт е дека Бенасер не е повеќе за во првиот тим,се надевам дека ќе ме демантира ако остане но мислам дека мали се шансите.
Лани кога се врати и оваа последнава утакмица реално го нема тоа што го красеше, експлозивност и тој прв чекор. Мислам дека е задоволен со тоа што го постигна во Европа и следна дестинација ќе му е кај шеиците. Годинава му е задња ако не го продадат уште сега.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.156
Поени од реакции
727
Snam deka e 1 kolo , i Inter ne bese toa ste , i Napoli izgibu , a znam deka Contw moze i znae da ja digne ekipata vo drug level , i Milan moze da se smeni , ama istata beda odbrana istiot Leao , koj ne znae kaj tera .
Magnan Royal Tomori Pavlovix Theo Fofana Rejndera Lortus Leao Moratta Pulisic , so Parma.osven ovoj aostav se drugo e ubisvo za Fonseca
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
389
Поени од реакции
206
Bennacer

At the 2019 Africa Cup of Nations, Bennacer helped Algeria to their first title in 29 years, finishing the competition as the joint-top assist provider, alongside Franck Kessié, with three assists, including one for Baghdad Bounedjah's match-winning goal against Senegal in the final on 19 July.[30][31][32] He was later voted both the "Best Young Player" and the "Best Player" of the tournament

Мислам дека со вакво "педигре" друг моментално не можи да се пофали од нашиве играчишта.
А факт е дека стагнира во развојот исто како и Милан :D
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.398
Поени од реакции
3.725
Џабе "педигре" кога најголемото достигнување во кариерата му е пред 5 години.
Бенасер има 26 години и ова му е 6-та сезона во Милан и до сега требаше да стане еден од клучните и најбитните играчи за Милан.
21/22 кога Милан ја освои титулата Кеси и Тонали беа пивот партнери на поголемиот број натпревари а Крунич играше на АМ позиција и сите тројца беа покорисни за Милан од Бенасер.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.398
Поени од реакции
3.725
Ниту едни достигнувања не можат да покажат колку Кеси беше битен за Милан.
Последниве две сезони најдобро се гледа колку фали таков играч.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.780
Поени од реакции
6.443
Ниту едни достигнувања не можат да покажат колку Кеси беше битен за Милан.
Последниве две сезони најдобро се гледа колку фали таков играч.
Едно е да фали таков играч, што фали да а друго се квалитетите на Кеси.

Се виде колку е добар после Милан, љубеше клупа у Барса а после тоа се виде колку е амбициозен така што отиде у пензија кај арапиве на 20 и нешто години.

Ај ако не и за Одо да плачеме, последен добар десен бек што сме го имале, за Калабрија беше Кафу али тогаш за негово време тежок просек.

Да почнам сеа како тебе да напињам за факинг Масимо Одо?
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.398
Поени од реакции
3.725
Едно е да фали таков играч, што фали да а друго се квалитетите на Кеси.

Се виде колку е добар после Милан, љубеше клупа у Барса а после тоа се виде колку е амбициозен така што отиде у пензија кај арапиве на 20 и нешто години.
Ниту едни достигнувања не можат да покажат колку Кеси беше битен за Милан.
Последниве две сезони најдобро се гледа колку фали таков играч.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.260
Поени од реакции
25.461
Саше сега по кого ќе идеме откако и Самарџиќ не успеавме да го потпишеме ?
Кој е план Б ?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.599
Поени од реакции
48.439
Саше сега по кого ќе идеме откако и Самарџиќ не успеавме да го потпишеме ?
Кој е план Б ?
Ваучерот о Челзи уште не нѝ е искористен летово.
Сигурен сум дека интензивно се преговара за некое ќумбе со презиме со 83 букви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom