Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.810
Поени од реакции
13.589
Нема потреба од безвезни надмудрувања. Во поинаков смисол беше кажано тоа, мислам дека на секој добронамерен му е јасно.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
798
Поени од реакции
2.044
-Ростерот на играчи во последниве 2-3 години наместо да се надградува и да се одржи во континуитет и константност тие го распарчуваа.

-Сезонава со 10 нови фудбалери и со еден куп повреди.

-Главниот напаѓач во ростерот има 38 години.

-Во ЛШ играа во најтешката можна група што се паднала во последниве 20 години.

-Во Серија А се наоѓаат на второто место со условно кажано обезбедено ЛШ.

-Во ЛЕ Милан продолжува во осмина финале.

-Неделава имаше обид за саботажа на клубот но тоа не го деконцентрираше тренерот и не го спречи фудбалерите за нова битна победа.

-Секоја недела во медиумите и социјалните мрежи се критикува управата,менаџментот,играчите и тренерот.

Наместо да се радувате вие сте неблагодарни за желбата,трудот и напорот на овие фудбалери и за работата на тренерот и треба да се засрамите.

Forza Milan!
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Ke dobijat li Cukvueze i Teraciano barem po 20 min na natprevarov ? :icon_lol:
Imam navika da proveruvam koj igrac kolku ima igrano,taka da zabelezav deka Theo Hernandez ima 28 uzastopni utakmici po 90 min...and counting!
Znaci da naglasam uzastopni edna po druga,najcesto posle 3-4 dena bez minuta odmor. Posle zborime za pad na forma,nonsalantnost bla bla...
Zemete se sami za primer,ponedelnik posle vikend pocnuvas na rabota so poveke elan volja,a ako si rabotel i vikendot so kolku volja ke ja pocnis rabotnata nedela?!
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
798
Поени од реакции
2.044
Срцево ми се крши,им кажав но тие не веруваат во овој тим.
Тие не сакаат Милан да победува и да успее, не сакаат и тоа е жално но затоа овие играчи се погрижија Милан да победи.
Овие фудбалери предводени од овој тренер се вистински јунаци бидејќи и покрај обидот за саботажа неделава на клубот тие се погрижија Милан да продолжи да победува.
gettyimages-2084302015-612x612.jpg
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.057
Поени од реакции
660
So bilo koj drug trrner pa i so Abate bi imale povise bodovi od sto ima Milan .
Loso menaxiranje so Pioli , a ima dobar kadar na igraci koj mozet da pobedat sekogo
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.500
Поени од реакции
4.806
Кур ќе свиткаат со рома, дури беше мурињо арно, сега нема шанси да поминат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.810
Поени од реакции
13.589
Ај што мора да го гледам Милан во ЛЕ, па уште и со италијански клуб, демек малку играме со овие во првенство. Како да беше малку лани во ЛШ.


Ќе биде зафркнато со Рома.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.057
Поени од реакции
660
Igrat motivarini , igrat so muda , ne se sjajni vo igracki kadar , no sepak so Lukaku i Dybala vo napad ae opasni.
Ne se pojaki od Milan , no pak ke kazam igrat pomotivirano , i toa im e plus vo sporedba od nas
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Imam navika da proveruvam koj igrac kolku ima igrano,taka da zabelezav deka Theo Hernandez ima 28 uzastopni utakmici po 90 min...and counting!
Znaci da naglasam uzastopni edna po druga,najcesto posle 3-4 dena bez minuta odmor. Posle zborime za pad na forma,nonsalantnost bla bla...
Zemete se sami za primer,ponedelnik posle vikend pocnuvas na rabota so poveke elan volja,a ako si rabotel i vikendot so kolku volja ke ja pocnis rabotnata nedela?!
Da se nadovrzam na muabetov poso upravo gi gledav Bologna,letoska bevme mnogu blisku da go zemame Calafiori koj igra monstruozna sezona,bese planiran kako zamena za Theo ali misterot Pioli proceni deka Bartesaghi ke zavrsi rabota.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.198
Поени од реакции
3.194
Ај што мора да го гледам Милан во ЛЕ, па уште и со италијански клуб, демек малку играме со овие во првенство. Како да беше малку лани во ЛШ.


Ќе биде зафркнато со Рома.
Па и не верувам друже..Може и многу лесно да не поминете..На Рома главна цел и е ЛШ па мислам повеќе енергија ќе чуваат во серија а.. Сепак има до тој меч 3 првенствени натпревари кој се за Рома како финалиња..Ене Болоња пак тепала..
Да влезе Рома 100% на тој дуел богами је за плашење башка Мурџо не е тука веќе..
Лани пак Мурџо ја запостави Серија А и се насочи на ЛЕ каде не испадна според планираното..Овој пат мислам Фридкини ќе одат на полеснава варијанта..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom