Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.614
The necessary investigations of a business/property for property control have been carried out. What was needed was simply a "Visura Camerale". What is it? It is the certificate of the chamber of commerce. Simplified below:

"Camera Visor"
The Certificate of the Chamber of Commerce verifies the actual registration of the company in the Register of Companies and therefore guarantees the legal publicity of the relevant documents. With the Chamber of Commerce certificate, the names of company members, directors and offices of any corporation can be recognized.

After the proper investigations were carried out, a simple document was enough to prove the opposite of the accusations that the Guardia di Finanzia made against the AC Milan club and proved even better how this club is against SERIES A, THE CITY OF MILAN AND THE ITALIAN STATE.

This whole situation brought out the hatred towards this club and shamed the relevant bodies that dealt with this matter. AC Milan thanks you for the checks made and asks you to put the computers and documents in their places as they were.
Автоматски споено мислење:

Ништо не нашле. Ама ја тука прочитав дека сигурно има нешто штетно направено.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.902
Поени од реакции
13.875
Не знам што ќе најдат, до сега претежно неиздржани работи излегуваат, но некако ми делува дека е поврзано со тоа што треба да влезе уште некој во клубот и плус сите работи околу стадионот.

Овие од обвинителство или што и да се, излегуваат со смешни проценки за вредноста на клубот, притоа ја обезвреднуваат, во момент кога се бара уште еден инвеститор, но плус од нив "протекува" документ (наводно најден во клубот) колку проценти Милан планира да му отстапи на новиот инвеститор и за колку пари. Ептен случајно сето ова.

На страна политичкиот притисок околу стадионот и целиот тој жабарски начин на функционирање во бизнис, политика, институции, спорт.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
880
Поени од реакции
2.271
Сека кога Милан е стабилен и конкурентен со амбициозен проект за стадион бидејќи во него работа сериозни,амбициозни и стабилни луѓе оваа рација беше заговор или пресметан обид да се дестабилизира ситуацијата и да се искористи моментумот за некакви лични цели и интереси.


Но и покрај се ова секогаш бил,останал и ќе биде голем клуб бидејќи ова е Милаааааааан!

Forza Milan!!!!!
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.614
#CorSera: In the note number 14305/24 deposited by the Nucleo di Polizia Valutaria Guardia di Finanza on February 1, 2024, it is stated that the search at via Aldo Rossi was the "result of investigative activities following the succession of news that RedBird was about to sell a portion of Milan to investors from the Arab world, with whom initial contacts had already been established on December 19, 2023." Thus, it was from this point that the search was initiated
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.362
Поени од реакции
46.651
Ќе кенка тој Халанд на клупа за минутажа, кој ќе го трпи пичку материну.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.902
Поени од реакции
13.875
И црвениот дали ќе им помогне да заличат на нешто.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.380
Поени од реакции
5.544
Мањан како се повреди сеа, воздух ли зема наеднаш?
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.902
Поени од реакции
13.875
Милан е најлошо тренерин тим во ЛШ/ЛЕ.

Црвените спасија брука.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.380
Поени од реакции
5.544
Добро Саше пошо очигледно роденденот на Пиоли си го земал за куќна слава, кажи ми зашто Пиоли ако е толку добар сме 20 бода позади Интер?

Нели викаш супер меркато сме имале, среќа Малдини што си отишол, како тоа у дербито со Интер не пробушија како бургија у сунѓер?

Како тоа испаднавме у групи у ЛШ?

И во ЛЕ чим е Пиоли толку добар нема изговор да не се освои така?
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.902
Поени од реакции
13.875
Мене дури и бодовите не ми се најголем проблем. Би прифатил и тоа, да видам дека играта личи на нешто, дека тренерот е на добар пат.

Проблем е што овие две сезони се докажа дека нема на што да се надеваме со него.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.380
Поени од реакции
5.544
Мене дури и бодовите не ми се најголем проблем. Би прифатил и тоа, да видам дека играта личи на нешто, дека тренерот е на добар пат.

Проблем е што овие две сезони се докажа дека нема на што да се надеваме со него.
Како може да не ти смета минус 20 не ми е јасно....па не сме Верона или Болоња.

Башка у првото дерби не торпедираа, ако го изгубат и следното боље да се преселат од градот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom