Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
за десно крило Дибала/Бејл или Асенсио евентуално...Месијас воопшто не ме бендисуе


Sent from my iPhone using Tapatalk

Евентуално Марез или Салах, ваљда ќе те бендисуваат
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.174
Поени од реакции
14.378
Време е да се врати Салемакерс во прва постава.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Време е да се врати Салемакерс во прва постава.
Имаше некаде по нетов дека не би задоволен од него Пиоли, како работел и како се понашал на тренинт па верувам дека и ради тоа не играше сега со Болоња, ко што знам не беше на листата на повредени.

Корисен играч требаше да биде ама оваа сезона е летнат во облаци ептен ко што ми се чини.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.174
Поени од реакции
14.378
Имаше некаде по нетов дека не би задоволен од него Пиоли, како работел и како се понашал на тренинт па верувам дека и ради тоа не играше сега со Болоња, ко што знам не беше на листата на повредени.
Воопшто не ми делува на таков лик. Секогаш сум мислел дека е вреден и послушен.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
AC Milan have made Marco Asensio their main target to reinforce the attack ahead of next season.
Talks must be held with Real Madrid to understand their intentions, but the feeling is that an offer of €25-30m would make them sell.
Milan and Real Madrid have excellent relations and will talk again in a few weeks, but Asensio’s request is €7m net per season salary which would be a raise on the €5m he currently earns. It is a figure considered too high by the Rossoneri board but there is room for opening a negotiation.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.174
Поени од реакции
14.378
За вечерва Кеси и Салемакерс, односно трчање и дуели. Тешко гостување, но барем ќе даде некои одговори

Сега веќе секој кикс може и да не исфрли од борба за титула.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Дуото Томори-Калулу на последните четири како стартери три победи и едно реми без примен гол.
Но само постигнати три гола од Жиру,Калулу и Бенасер,потребно е офанзивците да се разбудат денес.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.915
Поени од реакции
41.876
Не очекувам да победат после она што го покажаа против Болоња, а и плус им ова.


Пиоли досега покажа дека нема решение за вакви екипи како Торино,Удинезе, Болоња со густа средина, физички поцврсти играчи и играат 5-3-2 кога се бранат.

Иначе днес Џенова ќе изгуби 10:1, а следно коло ќе умрат против нас за бод.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.174
Поени од реакции
14.378
А пред некој ден мислев дека се средија со повредите. :facepalm:
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.164
Поени од реакции
729
Osven Benacer ,drugite i taka ne sme gi imale nonstop vo timot , Rebic Ibra i Castilejo .
Tesko da se pobedi deneska
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.497
Поени од реакции
8.153
Играме тимски, стабилно и цврсто во одбрана…
Имавме многу повреди во офанзивниот дел и се тоа, ама, најдобри стрелци ни се Ибра, Жиру и Леао, сите по 8. Не се ни во топ 20 стрелци во лига. Премалку за еден кандидат за Скудето.
Мора офанзивниот дел да биде на ниво и да биде многу концентриран во следниот период ако сакаме да освоиме титула.
Имаат искуство маме му ебам и Жиру и Ибра, мора да го искористат тоа максимално. А Леао да биде поконцентриран у завршница. Секако и Ребич да профункционира и да даде гол после подолга пауза.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.634
Поени од реакции
5.628
Јас напротив сум 100 % сигурен во победа денес. Милан не знае да игра кога е здрав. Ама кога има еден тон повредени тогаш вади победи.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.174
Поени од реакции
14.378
Јас напротив сум 100 % сигурен во победа денес. Милан не знае да игра кога е здрав. Ама кога има еден тон повредени тогаш вади победи.
Ништо, ќе мора да се тепаме вечер со овие.

Штом почнаа да не погребуваат, значи дека ќе победиме. :coffee:


Во 23ч, ќе пишуваме дека можеби и не ни треба скапо десно крило, затоа што го имаме Салемакерс. ;)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.625
Поени од реакции
48.546
Во принцип, овие утакмици што треба да се тешки и незгодни, глатко ги добиваат, ама за оваа вечер точно нула оптимизам имам.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.525
Поени од реакции
4.698
ovie traumi imaat od nas lani 14 gola im dadovme, ke gi zgazime :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom