Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Ориги ќе биде полн погодок за Милан ако успеат да го потпишат.
Снажен и искусен играч е мислам дека добро ќе се снајде во Италија.
Ориги,Жиру и Лазетич за следната сезона па 2023 кога ќе му истече договорот на Жиру валда ќе инвестираат пари во друг.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.191
Со оглед на тоа како изиграа Малдини и Масара во однос на дефанзивец и не земаа никого, само колку да земат, дури ни на позајмица, сигурно нема да инвестираат и во напаѓач, само колку да донесат некого.
Се сложувам ама мене две работи ми се на ум кога дискутираме за трансферите на Малдини и Масара - Лазетиќ и Бало Туре. И во овие два случаи инвестираа по околу 5 мил евра. Бало Туре видовме колку може (изгледа Монкада требало да пребива некоја фактура со Французите) а ни Лазетиќ не ветува ништо.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.172
Поени од реакции
14.375
Се сложувам ама мене две работи ми се на ум кога дискутираме за трансферите на Малдини и Масара - Лазетиќ и Бало Туре. И во овие два случаи инвестираа по околу 5 мил евра. Бало Туре видовме колку може (изгледа Монкада требало да пребива некоја фактура со Французите) а ни Лазетиќ не ветува ништо.
Или е услуга или најголема нивна грешка. А и не може сите трансфери да ги погодат, тоа се нема случено ни во еден клуб. Не би бил изненаден и да е некоја услуга, не знам кој му е менаџер, но изгледа дека Монкада го има доведено и во Монако.

За Лазетиќ, прво што ми падна на памет, дека е нов Хауге трансфер. И да не добиеш фудбалер за Милан, земаш млад талент, на кој можеш да заработиш, а и во најлошо сценарио малку ќе изгубиш.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Наводно има вербален договор со Ориги за 4 Милиони годишно.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.525
Поени од реакции
4.698
Origi be, 3 gola za 5 godini ima dadeno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.915
Поени од реакции
41.876
Толку има минутажа.

Како трансфер за без пари секако им се исплаќа на нашите исто и Белоти.
И двајцата се тука некаде со плата 3-4 мил и ќе бараат подолг договор.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.706
Поени од реакции
2.701
Халанд и Скамака брат ќе ги земам ја на фифа ако ги земам Милан едино. Мислам дека и Ориги и Белоти би се снашле океј, за фри трансфер екстра се и двајцата.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.634
Поени од реакции
5.628
Milan have a scheduled meeting with the Sassuolo management after the international break to discuss their demands for Scamacca. Some contacts have already taken place in the past few weeks

[@Gazzetta_it]
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140

Друга работа не ми е јасно зошто Малдини толку инсистира за Ботман да се донесе.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.915
Поени од реакции
41.876
Зошто е левак и изгледа сакаат таков играч за партнер на Томори.
И имаат изјавено дека и не е единствениот што го имаат на листа, може да завршат со друг на крај.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.172
Поени од реакции
14.375
Друга работа не ми е јасно зошто Малдини толку инсистира за Ботман да се донесе.
А што е проблемот со него? Има лоша статистика, не е компатибилен со Томори, не одговара за играта на Милан? Кои му се слабостите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom