Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.295
Поени од реакции
45.851
Секој фудбалер што има некое мислење за себе нема да си дозволи авантури по Азија до наполнети 33 години. Катар и Кина не ти бегаат, ама настап Лига Шампиони после авантура во Азија ретко кој видел. Откако ќе се подложиш на тој Арапски нефудбал, нема озбилен клуб кој би те прибрал, освен за крпење.
Ја реков, би бил задоволен ако остане, не ми пречи колку што ми пречеше првите 3 години :icon_lol: . Во добра форма беше пред да оболи, може лесно да си ја поврати и да ни брка работа.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ако му најдат по озбилна конкуренција од Диаз ќе биде корисен,од него се бара да придонесува со 8-10 голови и 8-10 асистенции по сезона.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.474
Поени од реакции
4.630
Ако му најдат по озбилна конкуренција од Диаз ќе биде корисен,од него се бара да придонесува со 8-10 голови и 8-10 асистенции по сезона.
Ako mu najdat po ozbilna konkurencija ko Romagnoli ke zavrsi
 
M

Macedon1um

Гостин
И пак ќе чекаме 20 утакмици за да изигра една на ниво....Чаноглу е тип на играч готован, он би бил добар у комплетен тим кај што ќе биде само еден од другите, squad player.

А во тим како нашиов кај што се очекува од него да повлече игра, и да решава утакмици он неможе да игра. Нас ни треба некој како Де Пол што знае да се накурчи и да реши утакмица.
Ако сме финансиски моќни не е фрка да го земат и Де Пол, па наредна сезона Хакан нека бара нов тим ама барем ќе му извадат некој милион

Инаку Рома нуделе 20 милиона + бонуси за Белоти, се надевам нашиве пратат ситуација и нема да испуштат прилика ако го пуштаат Торино за толку пари :kafence: фан на Милан, во најдобрите фудбалски години со Ибра ќе решетат противнички одбрани башка за разлика од Рома кај нас ќе игра и Лига на шампиони
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
E81C22E9-B5B8-47B4-9D2E-7C797AA5DB4D.png Hahahahahaha neka dreme na klupa
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.474
Поени од реакции
4.630

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Mozeme samo da mu posakame se najdobro vo ponatamosnata kariera i da imame barem gram respekt za ona sto go napravi vo izminative 6 godini za klubot,a napravi mnogu,donese bodovi kako nikoj drug. Realno covekot se odluci da napravi cekor napred vo karierata,da zamine vo poambiciozen klub so poambicizioen proekt. Dzabe hejt kao demek za pari ova ona,site go sporeduvaat so Maldini ali Maldini igrase vo klub koj bese eden od najdobrite togash,a ova sto sme denes nema potreba od komentar.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.254
Поени од реакции
5.224
Mozeme samo da mu posakame se najdobro vo ponatamosnata kariera i da imame barem gram respekt za ona sto go napravi vo izminative 6 godini za klubot,a napravi mnogu,donese bodovi kako nikoj drug. Realno covekot se odluci da napravi cekor napred vo karierata,da zamine vo poambiciozen klub so poambicizioen proekt. Dzabe hejt kao demek za pari ova ona,site go sporeduvaat so Maldini ali Maldini igrase vo klub koj bese eden od najdobrite togash,a ova sto sme denes nema potreba od komentar.
Да не се лажеме оваа сезона му беше едина кај што Милан е у ќар со бодови од него. Колку киксови има направено претходните сезони....памтам со Јувентус еднаш прими два киксерски .....али така се учи. На грб на Милан научи, стана име и сега на најпедерски начин си оди. Гомно од човек јас се најлошо у кариера му посакувам.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
Нема потреба од премногу емоции и забегување во една или друга крајност.

Ако до вчера сме мислеле дека е најголем талент, не може сега за кратко време да не го бива и да предвидуваме дека ќе пропадне. :)

Очекував Донарума да си отиде за брзо време, тоа и го пишував тука, дури бев и да го продадат за солидна сума и да се засили Милан на други позиции. А тоа да си оди за џабе беше негова и на Раиола намера. Не е баш невино дете, кое е многу талентирано, а Милан му е мала средина. Па и бараа договори за година-две, дури и Малдини, за жал нудел таков нешто, само во платата била разликата и во откупна клаузула. Добро што не направија таков договор.

Јас во голмани многу и не се разбирам (не па дека во друго мн се разбирам) и има случаи кога не сум сигурен дека голманот е крив за примен гол додека некој не ми објасни. :) Не би го ставил моментално во топ 3, можеби не ни во топ 5, но вакво искуство на тие години и талент не знам дали има друг.

Е сега, за голман е најважно да брани, но во модерен фудбал голема пречка ќе му биде и тоа што е многу лош со нога. Не знам кои слабости му се провлекуваа, на пример на нафрлени топки од прекин знаеше да се изгуби...

Се на се, криво ми е само што не земаа солидна сума за него, а за ниту еден фудбалер не ми е криво да си отиде, дури тоа и го очекувам. И Кеси, Бенасер, Тео...

Кеси сега ќе наполни 25 години и влегува во период каде што треба да игра најдобар фудбал и да заработи најмногу. Може да закачи максимум два добри договори, па може да биде зезнато и со него. Особено што е интересен и за англискиот пазар.

Тешко е да водиш политика на ниски плати и да ги задржуваш најдобрите фудбалери (иако ова со Донарума беше претеризам).
Автоматски споено мислење:

кој се клади дека ПСЖ ни паѓа у група?

И Салемакерс постигнува прв гол во кариера со шут надвор од 16 метри. :)
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Mozeme samo da mu posakame se najdobro vo ponatamosnata kariera i da imame barem gram respekt za ona sto go napravi vo izminative 6 godini za klubot,a napravi mnogu,donese bodovi kako nikoj drug. Realno covekot se odluci da napravi cekor napred vo karierata,da zamine vo poambiciozen klub so poambicizioen proekt. Dzabe hejt kao demek za pari ova ona,site go sporeduvaat so Maldini ali Maldini igrase vo klub koj bese eden od najdobrite togash,a ova sto sme denes nema potreba od komentar.

Можем само да му посакам ко Балотели да заврши у втора лига за две-три сезоне, говно скапано
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Кристанте,Локатели и Пессина во ростерот на Италиај за Европско,ке мора поинаку да ги менаџираат младинците од Примавера.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Да точно е тоа дека Донарума многу направи за Милан и дека бранеше ненормално добро особено оваа сезона.. ама сето тоа ти е џабе кога немаш понашање и КАРАКТЕР пред се. Никогаш нема да се снајде во ПСЖ. Му посакувам се најдобро ама со таков агент само ќе си ги имаат истите проблеми ко што ги правеше и тука.. еве знам дека не е ист спорт ама земете го за пример Вуко Борозан од Вардар, типот си отиде од Вардар пред 2017 фајнал форот и освоија Вардар Европска титула а сега истото го прави у Веспрем за да иде у Барселона..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom