Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Сo oглед нa тoa декa игрaa без Рoмaнoли,изигрaa oдличнo.Нa срекa гo дaдoa oвие.
Гoмез се пoкaжa вo вистински мoмент,Лoкaтели е игрaчиште,oдличен вo деструкцијa,Сусo чистa 10кa,ги испимплa.
Прoблем ке биде штo Куцo и Џек немa дa мoжaт дa игрaaт нa нивo 90мин. нa сите утaкмици.А Мaти,Сoсa пa и Хрвaтчетo не се дoстoјни зa гoлемa минутaжa.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Ова е чиста среќа, добро играа... пинбал гол... шутира Муриљо му доаѓа на Перишич топката, тоа е тоа, коа сака сака... а Милан да сакаше можеше да даде уште еден гол, само не тргнаа таке сериозно им одговараше водството.

Оној Мати уште на зима да се врати, втора утакмица абер си нема... играч минус коа влезе

а за Гомез пишујте што сакате си кинеше утакмицава позади, секоја нафрлена топка ја исфрли!
Ни одговараше резултатот, ама тоа не значи дека треба толку рано да се повлечат и тоа 25 мин пред крај. Повлекување после 85 минута и ќе се браниш 5 минути, а после долг период во дефанзива се губи концентрацијата. Истото беше и со Јувентус, тогаш Донарума ги спаси. Се видоа слабостите, но никако да се поправат.
Последните 5 минути исфрлање на топката и повторно давање до играчите на Интер. Аталанта и Сампдорија не им се повлекуваат вака пичкарски.

Лош пристап на утакмицата и на крај погрешна одлука со вадењето на Бонавентура, остана само Локатели да се обидува да ја изнесе топката. Кучка требаше да биде заменет.
Нијанг еден натпревар игра како што треба, после пет го нема, исто и Бака. Мора да се продадат додека вредат. Нема играч ко Балотели, што ќе ги врти противниците околу аут или корнер, за да задржи на време.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.504
Поени од реакции
5.487
Сусо, Локатели и Гомез за мене партијава изиграа екстра, другите горе доле потфрлија...
Убоо у тимов е што кога не му иде на Нианг, му иде на Сусо... увек една страна е опасна а другата сенка, Бака е изгубен само задниве утакмици ама се надевам наредни со Емполи или со Кротоне ќе даде некое голче, ако не го стае Монтела тогаш Лападула.

Локатели алал да му е... он ќе биде прав лидер на тимов, таква смирена игра на тие години немам видено, колку сигурно ја чуваше топката, одличен у дефанзива па и уште 2 добри дриблинзи браво!

Битни се наредните утакмици со Емполи и Кротоне да се тепаат двете утакмици![DOUBLEPOST=1479683118][/DOUBLEPOST]


Глеам @Марли дан е на сликава ама го нема :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Незнам се изгубија некако од тај пресинг на Интер кој и не и беше така лош ама на два пати ја изнесовме топката два гола и дадовме незнам зашо не играа фудбал се плашеа од грешка и ја пукаа напред...

Локатели играчиште на 17 години дерби утакмица на најосетливата позиција изигра докторски во одбрана па и во напад,Сусо одличен нека продолжи вака и нека му продолжат договор таму.
Абате шо не си спакува куферот да си оди и де шиљо се изгуби по левата страна мачеа се со Нианг само ама ајде било поминало...Следните две утакмици морат да се добијат на гости кај Емполи и со Кротоне дома...
 

Attachments

Член од
8 јули 2008
Мислења
4.492
Поени од реакции
8.120
Добро бе несреќно изгубивме 2 бода.
Претходната со палермо нас не послужи среќата со pinball гол у противничка мрежа, овојпат ние примивме. Јеби га.
Проблемов оваа година е и ќе биде тенката клупа што ја имаме.
Да се надеваме дека ќе се вложи некое милионче зимево откако ќе увидат дека иаме реални шанси за топ 3.
Најбитно е со селските екипи да не губиме бодови и да ги тепаме, макар и со 1-0 без игра.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Како си дозволи Ливерпул ваков играч да продаде не знам.
Ливерпул буквално го даде Сусо, мислам дека за 1м евра, поради неговата несериозност како личност, каснење на тренинзи, незалагање и слично а квалитетите на Сусо секогаш биле тука. Истите муабети се вртеа за него и додека беше на позајмица во Алмериа. Веројатно да би бил посериозен (ако тоа не се променило до сега), би бил некое ниво погоре од тоа што е денес, сепак, не е млад, има 23 години.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Berlusconi: 'Montella tactics wrong'

"The derby ended with a fair result. It was too bad this was achieved in the last minute, because we hoped to be by ourselves in second place in the standings. We stand together with Roma. We did not play a bad game."

"I complimented [Montella] on second place, but we have some differences of opinion on tactics.

"I am convinced that the Milan pattern that has led us to have been the most successful team in the world for 30 years is the one with an attacking midfielder and two strikers.

"I insisted to Montella that this is the way forward, instead of deploying the role of two wingers."

 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.504
Поени од реакции
5.487
сепак, не е млад, има 23 години.
Готово, пензија догодина... Како не е млад бе, треба 18 да има? Топраа созрева и влага у добри години... талентиран е, нека продужи само ваке и ќе има уште напредок.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.555
Поени од реакции
48.079
Во ред е повлекувањето ама само ако се изигра правилно. Има еден момент кога селската екипа чува резултат што почнува од кај 89та до 91ва минута во кој се брка противникот по цел терен недозволувајќи му воопшто да дојде до 40 метри, тука имаш паѓање влечере, глумење повреди задржавање на корнер линија и сите тие италијански фудбалски керефекии . Тие две минути хаос прават таква конфузија да после во преостанатотот време, (обично неполна минута) противникот нема шанси да се размнавме и да се закани посериозно зошто динамиката на играта им е веќе уништена
Монтела тој момент не го научил, а мора да го научи ако планира Милан вака да игра до крај на сезонава.

Не е проблем да се игра дефанзивно кога имаш ограничена екипа и си речиси без клупа, очекував вчера да се игра како што се играше, ама мораше на крај поитро малку. Овој бод за интер многу значи пошто ќе ги врати во живот и ќе бидат појаки понатака во сезонава, ако ги тепавме ќе беа мртви до крај на сезона и симнати од врат.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Готово, пензија догодина... Како не е млад бе, треба 18 да има? Топраа созрева и влага у добри години... талентиран е, нека продужи само ваке и ќе има уште напредок.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
wow penzija,,,,,,,,,,,,

Со оглед на тоа што многу играчи почнуваат со борба за првотимски статус од свои 17-18 години, Сусо со 23 и не е така млад како што сакате да мислите. Да, не е за пред пензија, сигурно ама не е ни играч што оваа година за прв пат игра сениорски фудбал. Сениорски фудбал игра од 2012та ако добро ми текнува, а пред тоа и тренираше со сениорите цело време, има настапи и за сите младински репрезентации на Шпанија. Далеку од млад, неискусен играч.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.492
Поени од реакции
8.120
ЗАВЧЕРА наполнил 23 :D
Играч на таа возраст е релативно млад според мене. Не е апла youngster ама има уште простор за да се подобри и да прерасне у квалитетен играч.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
ЗАВЧЕРА наполнил 23 :D
Играч на таа возраст е релативно млад според мене. Не е апла youngster ама има уште простор за да се подобри и да прерасне у квалитетен играч.
Дефинитивно, Сусо си го има квалитетот. Ти викам, Ливерпул се ослободи од него само поради неговото неангажирање на тренинзи, доцнење итн итн. Веројатно тоа го променил со оглед на тоа дека не е веќе тинејџер и сфатил дека мора да биде сериозен, за да има првотимски статус.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.504
Поени од реакции
5.487


Лападула во солзи после натпреварот.... мора да добие шанса со Емполи или Кротоне!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Тоа се тие играчи што играат со срце.

15056452_10153957121251937_1418304384173372424_n.jpg

Пелегрини, Калдара, Конти и Гаглиардини. Добри млади италијански играчи.
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Luca Antonini announces retirement

The 34-year-old enjoyed two separate spells with the Rossoneri, making 81 appearances for the club between 2008-2013.
Throughout the last three and a half seasons, the Milan native has played for Genoa, Ascoli and Livorno before returning to Prato where he made his professional debut.
“AC Prato announces that it has terminated the contract with footballer Luca Antonini by mutual consent.
“The Club accepted the will of the captain to end his career as an athlete.

:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom