Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.380
Поени од реакции
46.774
Еден од Менез и Хонда под итно надвор, ништо не играат двајцата, поготово менез што ја дупна топката со непотребни движења. Сапонара игра добро, исто и Торес, мора или Сапонара да биде поофанзивен до крај или одма Шарави да влезе. Шанси ќе имаат до крај како и да е, отворена утакммица е, прашање е на кој резултат ќе бидат и дали ќе ги искористат.

иначе, акцијата за вториот гол на Палермо ко да ја имам сањано жими се, цел тек ко да сум го видел негде. Дали ме поулаве Милан или општо скренав не знам ама не е на добро ова.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Не е лош Сапонара и покрај тоа што не е играл подолго време. Запата да се самоубие. Секогаш има по еден ''херој" што се ќе уништи.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.649
Овој Менез бетер од # е, никако не додава, по никоја цена
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.451
Поени од реакции
5.659
Неможат гол да им даат на факинг Палермо :facepalm:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.463
Поени од реакции
5.435
Незнам за вас ама мислим дека треба пак да се врати на Хонда-Менез-Шарави напред, тие до сеа најдобро функционирале... Немало класичен напаѓач, па зар мора да има? Задниве утакмици што дека има класичен напаѓач коа со Торес тапа е напред ! Се труди Торес ама џабе не иде...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Toрес ќе распали во Италија :sleep:
Ништо не направи ни со Каљари ни сега со Палермо, а тие натпревари му беа шанса да даде најмалку два гола.
Ми изгледа како да е дојден на екскурзија и на крај на сезона Матри ќе има повеќе голови од него.
Кога сите кикснуваат и ние. Загубени поени со смешни екипи и сега следуваат со Сампдоријa, Интер, Рома и Наполи.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
A taman rekov se opravivte i kje atakuvate na 3 mesto...Inace toj menez e tezok slucaj koga saka igra koga ne,koga saka podava koga saka sebici..
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.924
Поени од реакции
13.900
Не го гледав натпреварот, како изигра Сапонара?
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
Сидорф >>>>>>>>>>>>>> Инзаги.
Никогаш не верував дека овој проект со Инзаги како тренер ќе успее. Сидорф да ја почнеше сезонава со новиов ростер на играчи сега ќе имавме многу подобри резултати.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.451
Поени од реакции
5.659
Сидорф >>>>>>>>>>>>>> Инзаги.
Никогаш не верував дека овој проект со Инзаги како тренер ќе успее. Сидорф да ја почнеше сезонава со новиов ростер на играчи сега ќе имавме многу подобри резултати.
:pos:
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Toрес ќе распали во Италија
Ништо не направи ни со Каљари ни сега со Палермо, а тие натпревари му беа шанса да даде најмалку два гола.
Ми изгледа како да е дојден на екскурзија и на крај на сезона Матри ќе има повеќе голови од него.
Кога сите кикснуваат и ние. Загубени поени со смешни екипи и сега следуваат со Сампдоријa, Интер, Рома и Наполи.
Inter gi dobivate 100% za drugite ne znam a Tores ke resi mnogu bitni natprevari najmalce ko ke se nadevate togas goloj ke dava pamti mi go muabetot
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.586
Поени од реакции
3.600
А на Инзаги да и го испикам на таа мајка му. Мексес со една нога ке биде појак од Запата. Де Шиљо е грев, а Армеро клупата ја грее. Во период кога средниот ред ни е за никаде мора да му се даде шанса на Ван Гинкел. Нианг > Торес+ Пацини
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Не го гледав натпреварот, како изигра Сапонара?
Океј играше, знае да повлече со топка ама покорисен би бил на АМ у 4-2-3-1 каде што повеќе до израз би дошле неговите шпринтови и слично.

Дефанзивно океј, ништо полошо од тоа Мунтари кога игра ама ко шо реков кога игра поназад е малце корисен во напад.

Иначе Инзаги пред утакмицата вика дека дека кога ќе го немало Хонда рачунал на Нианг а ни минута не му дава на утакмициве дури и кога на Шарави/Менез не им оди.

Менез мораше да биде заменет уште у 60та минута пошо толку акции и топки продаде шо е неверојатно.

Де Јонг ненормално ја кочи играта, еве глеајте ги утакмиците и кажете. Монтоливо почнал да тренира со остатокот од екипата па се надевам коа ќе е фит тој ќе стартува пред одбраната.

Берлускони куп утре со Сан Лоренцо

Probable line-up vs. San Lorenzo (4-3-3): Abbiati; Abate, Bonera, Zapata, Armero; Van Ginkel, Essien, Saponara; Niang, Pazzini, El Shaarawy.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Сапонара добро изигра но кога го нема Монтоливо во срединава кога игра Поли нема некоја креација друго беше со Монтоливо знае да повлече и добра топка да даде..
Запата од кога влезе катастрофа бевме какви грешки прави човеков, за вториов гол не ја удри во корнер како по обичај не ризикува се тегнеше и на крај падна..

Шиљо мора да го седнат на клупа а и поголем дел до првиов тим, од следна нека добијат шанса некој од Нијанг, Гинкел, Армеро, Есиен па и во напад нека игра Пацини доста пдообро него ли Торесита со глава бар ќе даде гол Пацо :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom