Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
abe ajde za sho da se zamara galijani da nosi igrachi koa i samite znaete deka ova e sezona na pato! sea kje dade do krajot na polusezonata 20 gola, u vtoriot del 30 i kje bideme na izvanrednoto 2ro mesto povtorno!
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945

Песна која ќе ве наежи! Песна која ќе ви ја врати надежта, песна која ќе ве допре до срцето. FORZA MILAN! Бидете со Милан и во добро и во лошо.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281

Песна која ќе ве наежи! Песна која ќе ви ја врати надежта, песна која ќе ве допре до срцето. FORZA MILAN! Бидете со Милан и во добро и во лошо.
Ме наежи и ми ја врати довербата.Форзааааа Милаааааааааааааан!

Малага - Милан 0-5, први годинава сме, и во лш освојуваме не берете гајле!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Абате сакал во ПСЖ :pos: слободно нека иде назад 20 милки во кеш.​
Абате и Де Јонг аут o_O
Portieri: Amelia, Gabriel, Narduzzo.
Difensori: Acerbi, Antonini, Bonera, De Sciglio, Mexes, Yepes, Zapata
Centrocampisti: Ambrosini, Boateng, Constant, Emanuelson, Flamini, Montolivo, Nocerino
Attaccanti: Bojan, El Shaarawy, Pato, Pazzini

Probable line-up vs. Malaga (4-2-3-1):
Amelia;
De Sciglio-Mexes-:гомце: -:гомце:
Nocerino-Ambrosini;
Urby-Montolivo-El Shaarawy;
Pato.

Allegri: "I think that I made a mistake in saying that Boateng was a trequartista." Касно ќе ја пронајде и грешката со играњето на Бонера :icon_lol:
 
P

PewDiePie

Гостин

Песна која ќе ве наежи! Песна која ќе ви ја врати надежта, песна која ќе ве допре до срцето. FORZA MILAN! Бидете со Милан и во добро и во лошо.
Која црна надеж со овој тим ќе ми ја врати песнава бе ? WTF
Ова е фудбалски тим бе не Македонска Опера и Балет. Со што песнава ќе придонесе тимов да игра подобро,ај ? На памет ја знам,ќе смени тоа нешто ? Освен ако Лаура не реши да шири нозе не гледам друг вид на мотивација за камењава.

Абате СЛОБОДНО нека се гони,Де Шиљо е ебан цар за него му ебам тоа фацата битпазарџиска,нека рокнат ПСЖ 20-че и ајт.......исто и за Боатенг мислам дека едно 20-че ќе биде доволно. Со тие пари бар боље играчи ќе се земат.
Тој нашол да глуми ѕвезда да врти по телефони,марш бре таму сакат еден.

Само проблемот е што нема да си идат,убаво им е тука се удомија просеци ко пчели во пчеларник во напуштена куќа.

Алегри изјава на сезоната Боатенг не бил тракториста
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.854
Поени од реакции
23.156
Може некој да ми каже зашо Холанџанчето не игра ??

И ја би га играл муата без глава од Франција, пре Ночерино, он барем не доби шанса толку сезонава, Ноче се посра у 5 утакмице
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Картата на Абате јас ја плаќам...пренесете кај ќелавите.

Да пишам малце и јас за моменталнава ситуација...Мене како и на сите овде ми е јасно дека Милан со овие играчи не е способен за високи дострели но никако не може да ми се разјасни која е поентата со чувањето на клупа на оние што стварно знаат да играат фудбал и која е поентата со играњето играчи на погрешни позиции.Да почнам по ред од одбраната.Ако некој од одбрана покажа дека знае да игра фудбал тогаш тоа дефинитивно на позицијата бек е Де Шиљо,а на позицијата стопер Запата и веднаш по него Мексес.Ниту еден од овие не е прв избор кај Алегри,а ситуацијата да биде далеку по глупава ја прави дотичниот Алегри кој место нив игра 2 ретардирани играчи (Бонера-Антонини) и еден играч кој што максимум што треба да прави е да грее клупа (Јепес).Во средината не се знае кој пие,а кој плаќа.Со исклучок на Де Јонг сите други му играат на погрешна позиција.Емануелсон десно крило од лев бек/лево крило,Боатенг како главен креативец а плаче да игра по страна во средина за да може да ја користи брзината,Монтоливо веднаш пред одбраната а плаче да игра позади напаѓачите...позиција каде што гарантирам со глава дека ќе биде 10 пати покорисен.Формацијата со 1 шпиц е исто така промашена затоа што Милан нема ниту крила ниту јаки креативци.
Абијати​
Абате Запата Мексес Де Шиљо​
Боатенг Де Јонг Емануелсон​
Монтоливо​
Пато Шарави​
Се додека не почне да игра со овие играчи најголем дел од вината ќе оди кај Алегри...макар му донеле и уште 100 просеци во екипава.Можеби немаме тим да се носиме со Барса,Баерн,Реал,Челзи но мајмуни од нас да прават Аталанта,Лацио,Сампдорија и најверојатно утре Малага е стварно срамота.​
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Може некој да ми каже зашо Холанџанчето не игра ??

И ја би га играл муата без глава од Франција, пре Ночерино, он барем не доби шанса толку сезонава, Ноче се посра у 5 утакмице
Ситна повреда на бутен мускул, Алегри не сака да ризикува со него.
А се слагам за Фламини, боље он да игра барем знае да направи лизгачки старт или да нападне топка за разлика од Ночерино.
Плус, со Амбро и Фламини како двајца копачи доста слобода ќе има Монтоливо позади напаѓачите.
--- надополнето: 23 октомври 2012 во 17:19 ---
http://www.calciomercato.com/news/psg-20-milioni-per-abate-allegri-e-galliani-summit-sul-mercato-r-889648
Леле замислете се деси ова :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Информацијата е стара пред да го купат Ван дер Вил, ако сеуште го посакуваат и нашите успеат да го дадат Абате за 20 мил е супер затоа што е катастрофа невидена од мај месец па наваму. Уште посупер е со парите ако купат дефанзивци кои може да играат и десен бек и еден лев бек. :D
Или пак да направат замена за Ван дер Вил + некој милион за да си купиме нешто затоа што го земаа за 6 мил и не вреди да го даваат за повеќе од 10 мил. :icon_lol:
Сме сакале некој Никола Нинкович од Партизан.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Тој Ван Дер Вил е послаб бек и од Антонини шушумигата.На компјутерскиве игри е добар ама во живо...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Се е подобро од Антонини и Месбах. :D
Нијанг, Страсер и Траоре не се познаваат кој каде е. :pos: Бонера напред најглавен е во тимот, до Амброзини кандидат за иден капитен. :facepalm:
581391_10150322380829977_1645292715_n.jpg
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.463
Поени од реакции
5.435
Нијанг, Страсер и Траоре не се познаваат кој каде е. :pos:
> Страсер, Нианг, Траоре, Констант, Запата и Мунтари :D


....и доста се глупирате со Абате, до пред грешката со Интер у дербито ни беше најдобар десен бек сеа нечинел... изгледа сакате да го гледате Бонера ко десен бек...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom