Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Бонера да ти бил подобар од Мексес ... :pos:
Галијани црвен во фацата ко мајмун во газот. :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.854
Поени од реакции
23.156
Ja kazav i porano, ovde po bonera pod difolt se pluka...

Ova Interon umren aj sto ne tepase so dve pominuvanja centar ne tepase, koj ni e kriv so u napad ni e toj od procuenata skola na Barsa, mene pojce srcevo ce me boli sto Lacio, koj do lani edno 10 sezoni ni bese stalen pacient, i utakmicite na Olimpiko ni bile trening, ce ne izebe onaka glatko, meracki, edno 3-0, so uste 10 dobri sanse, od koi 3-4 stopostotni, pa iako smo izgubile tri nula ce go velicame ona drvono od golman sto go imamo vise 4 sezone...

Mi falat Jankulovski, Kaladze, Pankaro, Doraso i Borielo... :unsure:

Го повлекуем зборот за Бонера !!

Ете таќе, знаев...

Уште ми фалат !
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Се да ви ебам клошари едни !
Која будала му дава капитенска на Бонера бе? КОЈА? Поарно ќе му ја дам на Шарави барем знам дека дополнително ќе го мотивирам !
Ах да ги имаше милан оние навивачи на Џенова
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Играва ваша дури мене ме нервира а можам да замислам вас како ви е :facepalm: А овој Бонера се повредува ли некад?
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Kako beshe ona Milan konkurenten ?

Ma da ispadnat vo 2ra liga i se od pocetok da pocne da se gradi, zasho ova vaka ne ide i da ostanat vo liga ke bidat mizerni se dodeka na celo e gospodin Berlu ... Se dodeka nema nekoja finansiska ivesticija od strana koja sto e raspolozena da ulozi milioni vo Milan ova fijasko nema da pomine ushte godini i godini ..
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ова што се случува е катастрофа за се' се криви овие гомна




Единствено Шарави изигра како што треба дечкото е звер дриблинг шут брзина се има !!!.....:tapp: ДРВА ДРВАА Бонера кој кур бе брат ја па и капитенската трака ја носеше ВТФ :facepalm: , и овој Амелија исто ко Абиати истрчува и од пола центар му ги наденуват ....Боатенг треба уште во Јануари да се продаде , на било кој на Баерн ли на Плачковица ли на било кој само да не го гледам во Милан мизерија е.

И сега ке го сменат Алегри , ке го донесат Бенитез и па исти кур се додека не се сменат овие двајца на сликата нема да игра убав фудбал милан како што играше порано!!!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Амелија бетер од Богатинов.
Мексес не го бива - Бонера го бива.
Де Шиљо не го бива - Антонини го бива.
Емануелсон не го бива - Ночерино и Боатенг ги бива.
Пато од клупа....ако имаше гратис одмор 2 недели.Слаби му се мускулчињата,а и имаме ние класа напаѓачишта.
Пацини осамен како шпиц...ако немаме играчи што знаат да нафрлат.
Монтоливо уште поназад нека го стават...ако е 3 пати подобар кога игра понапред.

Браво за Шарави и Де Јонг.Не затоа што дадоа голови туку затоа што се единствените двајца што гинат на терен секоја утакмица,а тука е и Де Шиљо кога добива шанса.Единствено ми е криво за овие тројца што се принудени да седат во тим полн со подпросечни играчи и ако не планираат ќелавите вистинско вложување на лето нека ги дадат овие тројца зошто стварно ми е жал да ги гледам во еден ваков мизерен и никаков Милан.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Повторно грешка во стартниот состав. Ајде 2 гол ни е заслужен ама 1 и 3???
До кога грешките ќе ги гледа после секој натпревар, ако ги гледа? Зарем не виде дека Боатенг не треба да игра таму и не е во форма?
Лацио 5 кола игра со ист тим ние секој со различен.
Кога ќе свати дека Бонера и Јепес не треба да играат заедно и Боатенг плејмејќер?

Јепес повторно грешки лета во воздужни дуели и околу 88 мин се позиционира пред гол како да е напаѓач чека топка, а не гледа дека оставил дупка во одбраната.
Штета што лани се повреди инаку ќе играше пред Неста.

Уште со Реал на пријателската се виде дека 76,25, и 77 не треба да играат заедно!!!! Треба ли да примиме 10 гола за да види тогаш 5 беа малку.
И што му фалеше што 2 пол игра со 3 напаѓачи?
Нека гледа малку со тие очи поради вакви почетни состави прво полувреме немаме игра амн веќе нека запамти и нека го сонува составот со кој успеал да даде гол.

Еманелсон барем испраќа добри топки и тоа најдобри центашутеви кои што треба да ги добиваат од Абате и Антонини кои моментално се во длабок сон. А дојдат до топка одма се ослобудуваат или центрираат а не е важно каде.
Лев бек е Емануелсон ништо од ветувањето дека ќе игра таму. :facepalm:
Сега му ја згреши страната левак на десна страна :eek: од лево е поопасен тука треба да се врти да шутне со лева, Абате дрво треба и десен бек да се купува.
Бојан од клупа е дрво исто и Робињо кога влегува милион пати тоа се виде само тие што треба не видоа.

Пре би играл 3-4-3 отколку Антонини да игра лев бек. Абате на клупа под итно и Боатенг.
Де Шиљо-Мексес-Запата/Ачерби
Монтоливо-Де Јонг-Амброзини-Емануелсон
Бојан-Пато/Пацини-Ел Шарави

Алегрито човече запамти ебате глупиот носорог увиди ги грешките не чувај играчи за ЛШ демек финале не чека. :tapp:
И со Малага ако излезе со некој од овие 3-ца мускетари значи ќе го прогласам за најголема будала после 2 светска војна.

И пак по дифолт плукам по Бонера и Јепес они да не беа сега комотно ќе си тепавме и сега плукам и по Абате од омилен играч ми стана најомразен. Се враќа во старата катстрофална форма почна да фаќа кривини тотално се изгуби за 3 гол немаше ниту еден пробив и центаршут.

Џабе пишувам следен натпревар исто како и овој со изјава немавме среќа игравме добро Боенра е иден капитен.
Тоа е тоа Алегриото е добар тренер подржувајте го касно ќе сватите дека треба да се смени или од тимот да ги острани мускетарите.
Ќе го уништи тимот со вметнување на ваквите ѓупци од прва мин кои со една грешка натпреварот го носат во неповрат.

За пусти 5 мил не го избркаат ОК нека тераат имајте надеж дека ќе го состави правиот тим. И следна вака ќе биди ќе ги видите истите грешки милион пати и составот 50% изменет. ;) Ќе видиме после 5 кола ако тера вака каков успех ќе има.
После Малага само ќе си го копирам постот затоа што се тоа исто се пишува, однапред се знае што ќе се случи. :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.854
Поени од реакции
23.156
На Ночерино не само што треба да им се забрани да играа, треба бројкете да им се одзема под итно :гомце::гомце:

Ете зашто Абијати некоаш брани куречки, знае кој му е конкуренција :icon_lol:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Играва ваша дури мене ме нервира а можам да замислам вас како ви е :facepalm: А овој Бонера се повредува ли некад?
Ех да имавме игра ... :icon_lol:
Бонера се повредува ама за неполни 20 минути е 100% спремен да стартува на наредната утакмица.Саат време пред утакмица шлепер да го лупне он ќе биде спремен да игра од прва минута. :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Бонера целиот е од камен, он е супермен,бетмен и спајдермен 3 во 1 никој не може да го уништи. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom