Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
И двете групи праат одлични кореографии а вие се закаравте.
Браво момци !

:pos::pos:
Ни малку не се караме,јас пробувам да докажам некој очигледни работи што цел свет ги гледа,а и доста време сум во “ултрас“ водите и знам што и како и зошто е така и како тоа фунционира,а некој што нема врска од навивачка култура и не знае колку е срамота за една така голема и позната група како Курва Суд да извади веќе извадена и веќе видена кореографија,згора на се и потпомогната да се направи од Гробари.

Во право си дека и двете прават одлични кореографии,ама факат факт е дека Курва Норд е тата мата за кореографии во Италија,а може и во Европа.

Бидете ми поздравени и не ми реплицирајте.;)
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Имам неколку прашања за поасалниве на форумов ,ве молам ако сте сигурни дајте одговор.
1. Дали некој има инфо каква е состојбата со Неста и Робињо.
2. Дали некој од вчерашните поради картони нема да ни биде на располагање во Барса.
3. Сигурен ли е Абате за реваншот или не се знае уште.
4. Дали може да се рачуна на Пато со оглед дека резултатите од Атланта биле добри.
ке ве моља ако знаете пишете.
и на крај што сака КУРВАРОН бе не бил задоволен со 0-0 со крпен состав во одбрана и со 3 играчи од 0,5 м евра...нека донесе 3-4 класа фудбалери од по 20 м и после нека јади а не парите од Кака 68м ги потроси по забави и курви....
1. Нема, ама изгледа се океј.
2.Не
3.Би требало да биде спремен уште порано....
4. За Пато не се знае ништо.Докторот рекол дека проблемот му е во мозокот и затоа се повредувал, така разбрав.

Јас така знам, се надевам дека не згрешив некаде !
Поздрав :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Имам неколку прашања за поасалниве на форумов ,ве молам ако сте сигурни дајте одговор.
1. Дали некој има инфо каква е состојбата со Неста и Робињо.
2. Дали некој од вчерашните поради картони нема да ни биде на располагање во Барса.
3. Сигурен ли е Абате за реваншот или не се знае уште.
4. Дали може да се рачуна на Пато со оглед дека резултатите од Атланта биле добри.
ке ве моља ако знаете пишете.
и на крај што сака КУРВАРОН бе не бил задоволен со 0-0 со крпен состав во одбрана и со 3 играчи од 0,5 м евра...нека донесе 3-4 класа фудбалери од по 20 м и после нека јади а не парите од Кака 68м ги потроси по забави и курви....
1.Состојбата со Неста и Робињо е добра,денес тренирале со тимот.
All players came out for to the central pitch including those who played last night. Abate, Cassano, Nesta, Boateng and Robinho all joined in.
Тука го имаш одговорот и на прашањето бр.3,значи да Абате е сигурен за реваншот,опоравен е од повредата
2.За ова не сум сигурен али мислам дека нема никој суспендиран,сите се се достапни.
4.Според мене мислам дека нема да биде спремен,уште му се прават тестови и не се знае што ќе се случи,но еве што вика Галијани.
Galliani: "If Pato returns from USA completely healed and recovered, then he might be Ibra's partner in the attack next week at Camp Nou."

Еве го и остатокот од извештајот
Clarence Seedorf followed a personalized training program.

Abate took a full part in training including the practice match.

Antonio Cassano on the other hand started training with the team before continuing his rehabilitation program in the gym.
Касано почнал со тренинг што е добра вест но после тренингот се вратил на програмата за рехабилитирање во сала,не знам за вас ама едвај чекам Антонио да заигра пак !
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Постојат шанси Касано да биде повикан за утакмицата со Фиорентина што се игра на 7 Aприл.Искрено едвај го чекам неговото враќање на терен и се надевам дека ќе продолжи од онаму каде што застана.Штета што тоа му се случи во моментите кога играше во топ форма но ако се знае за каков играч станува збор верувам дека за кратко време ќе го гледаме оној Касано што беше пред повредата.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Добро е шо не е сериозно со Неста а се враќа и Абате..Робињо изигра многу слабо подобро да играше Ел Шарави прва постава.Пато ако се врати ќе биде екстра он е за вакви утакмици ама не ми се верува да игра,долго време е одсутен и да му даде шанса Алегри не ми се верува.
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
371
Поени од реакции
408
Нема да го заборавим моментот кога Бонера му клизна на Меси во петерецот и му ја зема топката и си продолжи, а Меси остана да лежи на тревата и да удира со рацете по неа . .уште фалеше да се расплаче :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Нема да го заборавим моментот кога Бонера му клизна на Меси во петерецот и му ја зема топката и си продолжи, а Меси остана да лежи на тревата и да удира со рацете по неа . .уште фалеше да се расплаче :vozbud: :vozbud: :vozbud:
Neznam dali e vistina i realnost toa se desi.. BONERA I ANTONINI DA NE SPASAT OD PORAZ??? hahahahhahahahahahahahahah I ja da sum na mestoto na mesi ke placam :D
--- надополнето: 30 март 2012 во 13:07 ---
Брат кај го виде да игра фантастично сезонава Амброзини?кажи една утакмица молимте? капитен е, го сакам и поштувам ама тоа што моментално е последен избор во средниот ред многу кажува за него.
--- надополнето: 16 март 2012 во 17:02 ---
:D :D koa ti rekov ambro ke pokrie dosta dobro u sredina :P :P :P
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Со Катанија ни дале 2.15 коеф :eek:
--- надополнето: 30 март 2012 во 13:46 ---
Abbiati, Amelia, Piscitelli, Abate, Antonini, Bonera, De Sciglio, Mexes, Zambrotta, Yepes, Ambrosini, Aquilani, Boateng, Emanuelson, Gattuso, Merkel, Nocerino, El Shaarawy, Ibrahimovic, Maxi Lopez, Robinho.

Почнаме да се комплетираме, Пато се враќал утре и ќе почнал да тренира и има шанси да биде повикан за реваншот а Касано за Фиорентина. (y)
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Со Катанија ни дале 2.15 коеф :eek:
--- надополнето: 30 март 2012 во 13:46 ---
Abbiati, Amelia, Piscitelli, Abate, Antonini, Bonera, De Sciglio, Mexes, Zambrotta, Yepes, Ambrosini, Aquilani, Boateng, Emanuelson, Gattuso, Merkel, Nocerino, El Shaarawy, Ibrahimovic, Maxi Lopez, Robinho.

Почнаме да се комплетираме, Пато се враќал утре и ќе почнал да тренира и има шанси да биде повикан за реваншот а Касано за Фиорентина. (y)
Amelia
De sciljo Bonera Yepes Zambro
Emanuelson Ambro(Gatuzo) Aqvilani(Nocerino)
Boa(merkel)
Maxi Saravi

Dovolno dobri za so catania da projdat...baska ke iame odmoreni klucni igraci za vtornik :D
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
^ Со оглед на тоа како ја изиграја последната утакмица Анте и Бонера ова би требало да биде тимот

Абиати
Антонини Мексес Бонера Замброта
Ночерино Амброзини Аквилани
Боатенг
Ибрахимовилч Ел Шарави/Лопез (макар што не верувам дека ќе е Лопез побрзо би бил Робињо.)

Со што Абате влегува на полувреме ако немаме разултат, а ако имаме онаму 60-70 мунута колку да фати топка, Емануелсон на место од Боатегн 60та минута и трета измена добро би било да се одмори Мексес ама не се надевам на таков потег од страна на Алегри, ќе направи измена во нападот.
И да што е со Бомел?
--- надополнето: 30 март 2012 во 14:02 ---
Amelia
De sciljo Bonera Yepes Zambro
Emanuelson Ambro(Gatuzo) Aqvilani(Nocerino)
Boa(merkel)
Maxi Saravi

Dovolno dobri za so catania da projdat...baska ke iame odmoreni klucni igraci za vtornik :D
Не ги потценви Катаниа, дома му се 4 победи со ред, играат одлично претходното коло мислам кај Наполи гостуваја и извадија бод. Не се за потценување.
А и во купот да беше небитна утакмица Алегри не ти излегува со овој состав што го имаш ти.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Со Катанија мора најсилниот состав не се до толку умрени.

Milan (4-3-1-2):Abbiati;Zambrotta,Bonera, Mexes,Antonini; Aquilani,Ambrosini,Nocerino;Emanuelson; Ibrahimovic,El Shaarawy
A disp.
Amelia, Аbate,Yepes,Merkel,Boateng,Maxi Lopez,Robinho.
Squalificati:Muntari (1),Mesbah (1)
Indisponibili:ThiagoSilva,Pato,Inzaghi,Strasser,Cassano,Flamini,Nesta,Van Bommel,Seedorf
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Изгледа онај професорот го средил Пато, утре се враќа и најверојатно ќе игра со Барса.Галијани кажа дека ако може да игра сигурно ќе игра освен тоа додаде:

„На реваншот со Барселона повторно ќе играме со белите дресови а јас повторно ќе носам жолта вратврска“

:D
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Со Катанија мора најсилниот состав не се до толку умрени.

Milan (4-3-1-2):Abbiati;Zambrotta,Bonera, Mexes,Antonini; Aquilani,Ambrosini,Nocerino;Emanuelson; Ibrahimovic,El Shaarawy
A disp.
Amelia, Аbate,Yepes,Merkel,Boateng,Maxi Lopez,Robinho.
Squalificati:Muntari (1),Mesbah (1)
Indisponibili:ThiagoSilva,Pato,Inzaghi,Strasser,Cassano,Flamini,Nesta,Van Bommel,Seedorf

овој кај и како ама погоре со го пишавте нема шанса со тие играчи да ги победиме Катанија..ги напраивте како Новара да се..нема да биде лесна ќе биде заебано.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
овој кај и како ама погоре со го пишавте нема шанса со тие играчи да ги победиме Катанија..ги напраивте како Новара да се..нема да биде лесна ќе биде заебано.
Многу заебано ќе биди поготово ако не постигнеме брз гол до 20 минута.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Најубаво Макси и Робињо да играат утре... од причина што едниот да фати ритам после повредата а другиот како замена, доколку не иде по планот врз него ќе падне теретот на реваншот со Барса...
И сега лошо е што кај цела сезона не бие малер со повредени играчи и играме со крпен состав со луѓе од клупа па сега и кога тие треба да понесат товар на цела утакмица или се суспендирани или пак повреди некои.... И што е конкретно со Ван Бомел? Гледам нема никој пишано ама од утакмицата со Лече го нема тоа се 20 дена се на се...
И врти сучи во одбрана секогаш сме најкуси кога доаѓаат битни утакмици, пред две години со Манчестер Амброзини играше централен на реваншот што беше апла за никаде... ама во случајов Алегри треба да внимава да не се изгореме па да останеме ептен куси во одбрана, иако би сакал Абате да игра барем 70 минути да не биде како претходниот пат кога се врати од повреда и се убаци директно на дербито со Интер...
Иначе од тоа што следев вестите за Неста беа дека не се работи за пвореда... ова што сега е ставен на списокот на повредени е мерка на претпазливост или стварно има шанси да ја пропушти утакмицата во Шпанија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom