Фан клуб: МЗТ Скопје

DoYouEvenPitchBro

How you doin'?
Член од
10 август 2015
Мислења
444
Поени од реакции
273
И јас имам инфо дека асален плеј ќе се донесе сигурно, е сега ако тоа е стварно Бо тогаш ќе имаме јак и сериозен состав конечно. Иначе со Дамјан е завршена приказната со потпишувањето на Xavier Thames.
Па нели ти ρече ќе се носи дρуг игρач наместо Дамјан а темс ќе игρа плеј[DOUBLEPOST=1471974071][/DOUBLEPOST]
И јас имам инфо дека асален плеј ќе се донесе сигурно, е сега ако тоа е стварно Бо тогаш ќе имаме јак и сериозен состав конечно. Иначе со Дамјан е завршена приказната со потпишувањето на Xavier Thames.
Па нели ти ρече ќе се носи дρуг игρач наместо Дамјан а темс ќе игρа плеј
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Па нели ти ρече ќе се носи дρуг игρач наместо Дамјан а темс ќе игρа плеј[DOUBLEPOST=1471974071][/DOUBLEPOST]
Па нели ти ρече ќе се носи дρуг игρач наместо Дамјан а темс ќе игρа плеј
Пред да дојде Тамс, муабетот беше дека ќе има двајца нови играчи странци... Тамс дојде, го чекаме вториот. Дамјан си оди дефинитино. Јбг лошо т.е. извртено инфо ми дале, али у принцип тоа е тоа. Врти сучи слична е ситуацијата.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.395
Поени од реакции
2.432
Ете македонски тинејџер во МЗТ :)
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Не ми се верува дека Патак се смета за кошаркар со тие нозете дебели како на тетка. Еден курчо му застана у став и овој не можеше топка да пренесе, еј да не можеш преку курчо топка да пренесеш во кошарка, мора да си дно.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
Малку бев отсутен , одлучија ли кој ке биде капитен ? со Дамјан тешка работа а ?
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.115
Поени од реакции
4.991
Дамјан глуми лудило и сам знае дека најдобро му е да остане ама одолговлекува да извади денар плус
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Дамјан сега кој знае колку се кае што не потпиша со МЗТ на време, од друга страна што побрзо да се врати од повреда :)

Инаку Ивица Димчевски ќе потпишува или само тренира со МЗТ ?
 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
Дреновац пак најдобар , треба да му понудат договор за наредни 5 години со дупло плата од сега што зема , браво мајсторе[DOUBLEPOST=1473167618][/DOUBLEPOST]Која смешна изјава , на постот на facebook после утакмицата денес со Газиантеп вика вака : заморот си го стори своето , хахах кој замор бе уште не почнале , имаа само неколку тренинзи леле имам некое претчуство дека освен Дреновац и Темс све другово ке биде циркус . ајде дај боже да грешам .
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Тори Томас нов плејмејкер на МЗТ, да не претеравте малку?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom