Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
:bravo:

Супер издание од ова што можи да се види на клипот за жал не ја гледав на тв утакмицата па да видев нешто повеќе но во секој случај е за поздравување ова и се надевам дека успонот ќе ве држи повеќе време и сезони
Лошо за нас е што нема никаков интерс за кошорката но се надевам дека ќе се сменат некој работи до утакмицата со вас која е вгодина
Едно прашање зошто никаде не се гледа знамето уствари само на почетокот едно две три секунди кога е меѓу вас а после никаде го нема дали беше зад кошот или не го ставите никаде од страв да не ви го одземат домќинити ова само ен ми е јасно :salut:

ps.дали мислите да го менувате името на клубоот само во кк скопје или ќе си остане металски завод тито скопје?

Заставата си ја држевме во раце додека не настана мала фрка со полицијата,па нормално си ја повлековме одма заставата и си ја закачивме горе
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
ps.дали мислите да го менувате името на клубоот само во кк скопје или ќе си остане металски завод тито скопје?
МЗТ Скопје Аеродром - така е името на клубот, и е едноставно додавка на името Скопје...Металски Завод Тито или МЗТ повеќе од десетина година не е спонзор на клубот.
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
На ТВ ја гледав утакмицата и можам да кажам дека цело време ФА се слушаа, само кога цела сала се убацуваше со свирење и такви ствари, Лозари воопшто не чув песна да испејат, само некој аплауз итн., ФА, дефинитивно на врвот, работен ден, 120-150 (по мои проценки) на гостување, БРАВО
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
39
Поени од реакции
10
Би сакал да знам, доколку не е против навивачкиот кодекс да се откриваат такви информации, кое е името на воџата на навивачката група( се разбира, барам прекар а не име и презиме и матичен број) и дали во рамките на ФА постојат подгрупи и кој се нивнте имиња? И не, не работам во полиција :)))
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Имиња не добиваш у никој случај, прекари уште помалце. ;)
Подгрупи: Young Team Aerodrom, White Park Hooligans, Troublemakers.
Уште некое интимно прашање? :tv:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Незнам зашто би ти требало името и што би ти значело:). Најбитно е дека групата функционира одлично и дека се на врвот сега. Можеш да си купиш карта и да си дојдеш на утакмица па ќе ги видиш сите членови.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
39
Поени од реакции
10
Знам дека прашањето е деликатно и затоа беше поставено со резерва. Бев редовен посетител на таа трибина пред повеке од 12 години и само ме занимаше дали некои од старите фаци се сеуште таму и каков е нивниот статус..
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Знам дека прашањето е деликатно и затоа беше поставено со резерва. Бев редовен посетител на таа трибина пред повеке од 12 години и само ме занимаше дали некои од старите фаци се сеуште таму и каков е нивниот статус..
Повели утре на утакмица против Аба Струмица од 18 и 30:smir:
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Кога играат МЗТ против Куманово било гости или дома ????
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Денес, 18.30 сала Јане Сандански: МЗТ Скопје - АБА Струмица
Пренос на А2 телевизија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom