Фан клуб: МЗТ Скопје

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Kako vi se dopadna nigeristeto na Feni a, Donco Kolot nezapirliv pod obracite..:tapp:
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
0
saka da ti kaze deka e vo Makedonija i deka vcera bese koga igravme protiv feni ama sedese na tribina, ke igra od vtor del na sezona...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Нормално дека изгубивме од Фени не ни очекував победа,него друго ми е муабетот.МЗТ има 7 - 9 а Вардар сигурно ќе победи во среда со МАврово и исто ќе има 7 - 9.Што ќе биде одлучувачко за 6то место, меѓусебен или кош-разлика?А ако е кош - разлика има некој да спореди зш на страната на федерација не можам да најдам.
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
88
Поени од реакции
4
ABE VIE TREBA USTE MNOGU LEB DA JADETE ZA DA GO TEPATE FENI POLA TIM OD KAJ VAS E DECA KOI SE GUBAT NA TERENOT NELI VIDITE VI A SKRIMA TOPKATA :)
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
Еј само да ви кажам да не се тепате многу во ГРАДИ за Daryll Hill ако видите дека човекот ни за к*р не го бива. Прочитајте во некој претходен број на СПОРТ дека дојди за да потпише во ФЕНИ ама стручниот штаб кога го виде дека не знае ни топка да скака одма вас ви го даде и мислам дека тој го следеше натпреварот помеѓу ФЕНИ и ПЕЛИСТЕР и кога ја виде играта на ФЕНИ за 1 вата четвртина се фана за глава :salut:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Нормално дека изгубивме од Фени не ни очекував победа,него друго ми е муабетот.МЗТ има 7 - 9 а Вардар сигурно ќе победи во среда со МАврово и исто ќе има 7 - 9.Што ќе биде одлучувачко за 6то место, меѓусебен или кош-разлика?А ако е кош - разлика има некој да спореди зш на страната на федерација не можам да најдам.
Meѓусебен дуел, ама рано е за тоа, треба да се изигра секој со секого уште по два пати
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Еј само да ви кажам да не се тепате многу во ГРАДИ за Daryll Hill ако видите дека човекот ни за к*р не го бива. Прочитајте во некој претходен број на СПОРТ дека дојди за да потпише во ФЕНИ ама стручниот штаб кога го виде дека не знае ни топка да скака одма вас ви го даде и мислам дека тој го следеше натпреварот помеѓу ФЕНИ и ПЕЛИСТЕР и кога ја виде играта на ФЕНИ за 1 вата четвртина се фана за глава :salut:
Јас незнам од каде олку малоумници никнаа за толку краток период. Дарил Хил, доаѓа прв пат во МКД и е деоговорен за Мзт уште пред 5 месеци, преку контакт на Александар Тодоров, екс-тренер на Мзт, тоа што вашите иако со толкав буџет земаат странци кои биле резерви во трета германска лига, ниту јас, ниту никој овде не ви екрив.

Форумов од кога дојдовте вие инстант навивачите, направи тим, стани навивач, стана живо срање
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Радикал БОЈ - АЈ ЕЛА МАЛЦЕ СВИРНИ НА ТРУБАТА, И НЕ НЕГИРАЈ НЕШ ШТО Е ОБЈАВЕНО И ВО ВЕСНИЦИТЕ. Читај малце образувај се !
Дарил Хил, доаѓа прв пат во МКД, тоа што пишал Бобан Радуловиќ се невидени глупости. Вие го земавте тој Брендан (или што ме заболе како се викаше) и Баркли, тие ви беа странците бекови, прати малце, образувај се!

Хил, беше повреден долго време и нема играно од летото никаде затоа што не е спремен, сега се опорави од повредата, и ке почне да тренира за да се врати во форма за фебруар, значи тој Хил вие што сте го земале, по тврдења на Бобан Радуловиќ и твои, неможе да биде, овој Дарил Хил, затоашто овој Хил бил опериран на коленото и неможел да игра. Па и да бил тој, да не е Радуловиќ подобар од него? Игра само зашто си го даваат со Рајковиќ, па никому ништо
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
Дарил Хил, доаѓа прв пат во МКД, тоа што пишал Бобан Радуловиќ се невидени глупости. Вие го земавте тој Брендан (или што ме заболе како се викаше) и Баркли, тие ви беа странците бекови, прати малце, образувај се!

Хил, беше повреден долго време и нема играно од летото никаде затоа што не е спремен, сега се опорави од повредата, и ке почне да тренира за да се врати во форма за фебруар, значи тој Хил вие што сте го земале, по тврдења на Бобан Радуловиќ и твои, неможе да биде, овој Дарил Хил, затоашто овој Хил бил опериран на коленото и неможел да игра. Па и да бил тој, да не е Радуловиќ подобар од него? Игра само зашто си го даваат со Рајковиќ, па никому ништо
Хај дааа абе ви скопските ку*ки многу сета а разбирате даа, како ни од провинција ништо не знајме каа јас со своите очи го видов вашиот ИСУС кој се надевате дека неш ке направе , на напреварот со ПЕЛИСТЕР дома и беше на пробен тренинг кај ФЕНИ и после кажаа дека не го бивало. И не се контри сал Радикал момчета
 

Kajgana Shop

На врв Bottom