Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
23 ноември 2010
Мислења
202
Поени од реакции
6
a(j)rodromci , na nasata tema zborite non-stop , na vasata tema zbroite za nas non-stop ... :D:D:D pa vie ste opsednati so nas be arpadzici , ajde na niva ;) zdravje se gleame na 2ri ... btw epten HIENI ispadnavte na utakmicava ... pa pa pa pa pa tepac do tepac ... mockovci edni skokate do pola i stoite ... da imate muda ke pretrcate i ke dojdete do nas pa ke udrite (mada vie ste leshnici u srcata , go imame dokazano toa generaaaaciii i generaaaciii nanazad) ... shupaci se gleame na 2ri ...
a do togas kooooomplexiteee za a(J)rodromsko seljache ... kolku samo on go (so mu prael?) ... si znaete ... leka nok Hienchinja

--- надополнето ---

Честито победа аеродромци. Не бев во можност да ја гледам утакмицата, ќе има реприза на порничов вечерва или ...? :)
da ja ima sea tet*a ti na tv 1000 pushti si ja
 

viola

FORZA VIOLA
Член од
3 февруари 2008
Мислења
485
Поени од реакции
11
e ova e zalosno od cpb
nie vi dojdovme do pola.. a vas demek ve drzat 5 jandari.. i nemozevte da se simnete.. pickici ste u dusa.. kao i uvek

Family Aerodrom




a(j)rodromci , na nasata tema zborite non-stop , na vasata tema zbroite za nas non-stop ... :D:D:D pa vie ste opsednati so nas be arpadzici , ajde na niva ;) zdravje se gleame na 2ri ... btw epten HIENI ispadnavte na utakmicava ... pa pa pa pa pa tepac do tepac ... mockovci edni skokate do pola i stoite ... da imate muda ke pretrcate i ke dojdete do nas pa ke udrite (mada vie ste leshnici u srcata , go imame dokazano toa generaaaaciii i generaaaciii nanazad) ... shupaci se gleame na 2ri ...
a do togas kooooomplexiteee za a(J)rodromsko seljache ... kolku samo on go (so mu prael?) ... si znaete ... leka nok Hienchinja

--- надополнето ---


da ja ima sea tet*a ti na tv 1000 pushti si ja
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
glumci ste kako i sekogas :D

barem priznavas nie glumci,a vie kako i sekogas glumici :))))))

--- надополнето ---

DETE NAPOLNILO 14 GODINI I RESILO DA IDE NA KOSARKA GO PRASAL TATKO SI ZA KOGO DA NAVIVA ZA RABOTNICKI ILI ZA MZT,TATKO MU ODGOVORIL JASNO SE ZNAE SINE RABOTNICKI IMA 14 TITULI,IMA NAVIVACI,CELO SKOPJE E ZA NEGO,ITN,DETETO SAMO PRED DA IDE RESILO DA SE RASPRASA ZA GRUPATA NA RABOTNICKI BIDEJKI KE TREBA DA POMINE DEL OD DETSTVOTO DEL OD ZIVOTOT MEGJU NIV.
KOGA SE VRATIL DOMA RASPLACEN I TATKOTO GO GLEDA I GO PRASUVA STO E SINE ZOSTO PLACES,DETEVO U PLAC REKLO TATKO ZOSTO ME LAZES NE MI JA KAZUVAS PRAVATA VISTINA ZACUDENO POGLEDNAL TATKOTO.

-TATO DALI LIDEROT NA GRUPATA CPB IMA NAVIVANO ZA MZT SO PLAVO BEL SAL OKOLU VRAT I PEENO JAS TE SAKAM MZT (KUTI TATKOTO)
-TATO DALI LIDEROT VO HELANSKI NA ROLERKI SE VOZI NA KEJ(KUTI TATKOTO)
-TATO DALI GRUPATA IMA BOJKOTIRANO POVEKE OD NAVIVANO SEZONI (KUTI TATKOTO)
-TATO ZOSTO CPB JA NEMAAT NAPADNATO F.A. SAMO VO ODBRANA SE FALAT DEKA POBEDILE(KUTI TATKOTO)
-TATO DALI E VISTINA ZA NAMALUVANJE NA TRIBINATA NA GOSTINSKI NAVIVACI BIDEJKI F.A POCNALE DA IDAT VO GOLEM BROJ(KUTI TATKOVO)

KRATKO JASNO DETETO SI ODLUCILO I REKLO TATO IZVINI AMA KLUB DA SO ISTORIJA,TRADICIJA,TITULI NIKOJ NE GO OSPORUVA TOA AMA GRUPA BEZ NISTO NE MOZAM JAS SO DIE DA DELAM DENOVI GODINI I DA POMINUVAM BIDEJKI KE SE KAAM EDEN DEN VO ZIVOTOT I KE MORAM DA MU JA RASKAZAM VISTINSKATA PRIKAZNA NA MOJOT SIN.

P.S.POZDRAV DO VAS I KAZETE IM NA VASITE GENERACII NANAZAD ZALUDNO DA NE GUBAT VREME KAJ VAS NA TRIBINA BIDEJKI SE VIDE VRAPCI STE BILJBILJI GABE I 300 I 500 DA STE KOGA NE VE BIVA NE STE SLOZNI SEGDE STE PORAZENI I NE DOKAZANI :)))
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Иначе мислам дека многу јако беше ова дерби.Како од игра така и од навивање.Мислам дека после ова Ѓорче бојс треба сериозно да се потрудат за да направат нешто вакво во нивната сала
 

C-13

Лудо маало
Член од
7 декември 2010
Мислења
260
Поени од реакции
60
Сеа да не е забрането да се смееме на тоа дека нежниве се степале меќу себе!!?!?!?!
тоа командатчето глумеше авторитет на сите ама на некој му докурчило и несакаше да му преќути и се деси што се деси.....ве избрукавме како и секогаш
честитки до нежните пошто овој пат навистина нежно го дудлаа
им одржавме лекција по навивање по незнам кој пат,се надевам овој пат научивте,на 2ри ке ве испрашаме
 

viola

FORZA VIOLA
Член од
3 февруари 2008
Мислења
485
Поени од реакции
11
neka drkaat pederive.. AERODROM

 
T

ToseFamilija

Гостин
a(j)rodromci , na nasata tema zborite non-stop , na vasata tema zbroite za nas non-stop ... :D:D:D pa vie ste opsednati so nas be arpadzici , ajde na niva ;) zdravje se gleame na 2ri ... btw epten HIENI ispadnavte na utakmicava ... pa pa pa pa pa tepac do tepac ... mockovci edni skokate do pola i stoite ... da imate muda ke pretrcate i ke dojdete do nas pa ke udrite (mada vie ste leshnici u srcata , go imame dokazano toa generaaaaciii i generaaaciii nanazad) ... shupaci se gleame na 2ri ...
a do togas kooooomplexiteee za a(J)rodromsko seljache ... kolku samo on go (so mu prael?) ... si znaete ... leka nok Hienchinja

--- надополнето ---


da ja ima sea tet*a ti na tv 1000 pushti si ja
Лани при влагање во сала ви се пуштија 10 души на 50 па бегавте горе ко пички се криевте позади џандарите да немаше сега толку џандари ќе ви се случеше полошо биди сигурен !
 

viola

FORZA VIOLA
Член од
3 февруари 2008
Мислења
485
Поени од реакции
11
abe PICKETINI ..im vlagame na teren.. se krijat pak sega pozadi dzandari.. PICKETINII .. pa uste toa kutroto KOKI SVINJATA.. kopiljaci mu se kurcat.. eee kutri .. ne postojat !!
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
202
Поени од реакции
6
Лани при влагање во сала ви се пуштија 10 души на 50 па бегавте горе ко пички се криевте позади џандарите да немаше сега толку џандари ќе ви се случеше полошо биди сигурен !
od lani do ovaa ekipa so gostuvase vcera ima razlika ... eheee ;) znam vie ste hieni ,,,, ne spasija dzandarite srekja nasa ... btw do zavcera zborevte deka nema da doeme ... sea so e novo familijo so ke zborite ? ? ?
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
od lani do ovaa ekipa so gostuvase vcera ima razlika ... eheee ;) znam vie ste hieni ,,,, ne spasija dzandarite srekja nasa ... btw do zavcera zborevte deka nema da doeme ... sea so e novo familijo so ke zborite ? ? ?
ДЕКА СИ СВИЊА !

Го испушивте и сеа можеш да си бараш илјада причини за да не плачете,и тагувате.Ќе видите у парк - оваа ви е најбоље,не барај други уопште .А до тогаш,фурајте си ги вашите муабети,како сте биле боље,и сте не убиле.
 
Член од
9 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
27
Ќе може некој да напише како беа паролите на ФА, а по можност и на ЦПБ????
 

FamilyAerodrom

1996/97
Член од
2 февруари 2009
Мислења
283
Поени од реакции
7
od lani do ovaa ekipa so gostuvase vcera ima razlika ... eheee ;) znam vie ste hieni ,,,, ne spasija dzandarite srekja nasa ... btw do zavcera zborevte deka nema da doeme ... sea so e novo familijo so ke zborite ? ? ?
Како не ти е срам ова да го пишеш незнам? имате ли образ вие? дечишта едни никакви, ви дојдоа румените фаци кој до вчера пееа О господе верувај ми го ебам јас работнички и вие денес се гордеете со нив и мислите дека сте опасни? вашите тешки денови допрва следуваат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom