Фан клуб: МЗТ Скопје

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.496
Поени од реакции
42.946
Честито победа, заслужено, и поубедлив требаше да биде резултатот но што е тука е ...
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
vazno i koj ne skoka toj e peder kratko receno :)))
koga ke spojat poveke od 3 pesni i naucat i ne samo protiv nas kompleksite im rabotat moze ke se izramnat dodeka gi vodat gjorce park boys nezad ke bidat najmalce 20 godini zaostanati pozdrav.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Честито победата,сосема заслужена според мене,Работнички само на почеток покажа заби и тоа беше тоа,додека кај вашиве играчи се гледаше големата желба за победа.

Денеска одлични и ФА и ЦПБ...

Туку одлични ви се двата нови бајраци,едниот мислам беше со Јане Сандански а другиот беше со медовината,добар фазон :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Честито победа аеродромци. Не бев во можност да ја гледам утакмицата, ќе има реприза на порничов вечерва или ...? :)
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Скопје згази ги тии..

ЦПБ се степаа меѓу себе на трибина:pos2:
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Честито победа, го гледав само прво полувреме и мал дел од трета четвртина и премногу се накучив кога Работнички почна многу да губи и свртев канал :-(, у секој случај залужена победа, кривицата ја барам во тренерот, поздрав
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Не е во ред да се ситиш и смееш на такви работи...
Па нели цело скопје е за работнички ?Ете ви го вашето скопје и вашата фамозна навивачка група познатите сити парк бојс(цитат од а2).Што би се рекло,со пари можеш да купиш секс,но не и љубов.
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Па нели цело скопје е за работнички ?Ете ви го вашето скопје и вашата фамозна навивачка група познатите сити парк бојс(цитат од а2).Што би се рекло,со пари можеш да купиш секс,но не и љубов.
Не те разбирам што сакаш да кажеш во контекс на она што јас пред тоа го пишав и не сум дел од ЦПБ!!!
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Не те разбирам што сакаш да кажеш во контекс на она што јас пред тоа го пишав и не сум дел од ЦПБ!!!
Сакав да кажам дека,неможеш да очекуваш од навивачка група која е собрана само ради тоа што се АНТИ АЕРОДРОМ,да не се случи некој меѓусебен инцидент.Иначе не си дел,али си симпатизер,како што те разбрав,а искрено ме боли кур :)
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Сакав да кажам дека,неможеш да очекуваш од навивачка група која е собрана само ради тоа што се АНТИ АЕРОДРОМ,да не се случи некој меѓусебен инцидент.Иначе не си дел,али си симпатизер,како што те разбрав,а искрено ме боли кур :)
Без разлика, не би требало да се ситиме на интерни проблеми во било која група, тоа си е нивна ствар и тоа секаде го има, мислам дека такво нешто слично имаше и кај вас на трибина пред некоја година кога се степаа дечки од аеродром и ново лисиче (не се сеќавам баш како и што беше) и да, голем симпатизер сум на Работнички го пратам од кога знам за себе :)
 

MartinFCB

Fcb
Член од
22 октомври 2010
Мислења
317
Поени од реакции
47
Скопје згази ги тии..

ЦПБ се степаа меѓу себе на трибина:pos2:
Да ти кажам уште веднаш, дека не сум ЦПБ нити ФА. :) Тоа што се степале, воопшто не е смешно затоа што тоа се случило и на познатите Делије, Гробари, Торцида, Хорде Зла и многу други. А дека бевте подобри, подобри бевте очигледно беше, но да не забравиме и колку поголема бројка бевте, имаше моменти кога и ЦПБ преовладуваа, но тие толку беа кратки што не се приметуваа. Поздрав и честитки за победата, сфати го ова како критика, да не се исмејуваш на туѓите грешки подобро научи нешто од нив. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom