Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Се,најубаво им посакувам среќа и на двата клуба,па нека победи подобриот.Само едно ми е желба,Лозари да изедат ќотек,БЕЗ ПРИЧИНА !Па да видат,како е..А не сега само да зборат,2 пендраци,10 пендраци,100 пендраци !:smir:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.681
Поени од реакции
70.939
More ke gi tepame seljacive, ako treba i jas ke vlezam od publika kosevi da davam
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
770
Поени од реакции
266
nisto ne e pobitno od toa nasive da izigraat so srce, pa makar i izgubile 100 razlika! znam deka nikoj nema voopsto da se naluti, ama nekako zabusavaat. bolje ke bese utakmicata da bese vo sabota ( bar spored mene) zaso dusa ne trpi tolku vikanje posle cel vikend pienje ( se vide toa koa igravme so pelister mislam deka bese)
i dajte malku se smiri situacijava, olabavete so pcuenje i sl. pozz:smir:
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Недела барем за нас е подобар ден.Биди сигурен дека во недела ќе бидеме повеќе.Сабота за многу е и работен ден.
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
770
Поени од реакции
266
Недела барем за нас е подобар ден.Биди сигурен дека во недела ќе бидеме повеќе.Сабота за многу е и работен ден.
ne znam, daj boze! ama se sekjavam ko mrtvi bevme togas, mislam so pelister koa se igrase vo nedela. vaka da se sabota ke se zagrees use od 4-5 vo kafance, na utakmica, eden tus i produzuvas- daj boze vesel posle pobedata :vozbud:
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
Се,најубаво им посакувам среќа и на двата клуба,па нека победи подобриот.Само едно ми е желба,Лозари да изедат ќотек,БЕЗ ПРИЧИНА !Па да видат,како е..А не сега само да зборат,2 пендраци,10 пендраци,100 пендраци !:smir:
никогаш не се радувај на туѓа несреќа
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Се,најубаво им посакувам среќа и на двата клуба,па нека победи подобриот.Само едно ми е желба,Лозари да изедат ќотек,БЕЗ ПРИЧИНА !Па да видат,како е..А не сега само да зборат,2 пендраци,10 пендраци,100 пендраци !:smir:
на нив 2,10,100 магарешки стапа само :pos2::pos2:
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
ne znam, daj boze! ama se sekjavam ko mrtvi bevme togas, mislam so pelister koa se igrase vo nedela. vaka da se sabota ke se zagrees use od 4-5 vo kafance, na utakmica, eden tus i produzuvas- daj boze vesel posle pobedata :vozbud:
Со соколи во сабота во 1 попладне кога бевме 200 души нема никаков проблем за фени и другиве екипи.
 
V

Viktoranius

Гостин
Се,најубаво им посакувам среќа и на двата клуба,па нека победи подобриот.Само едно ми е желба,Лозари да изедат ќотек,БЕЗ ПРИЧИНА !Па да видат,како е..А не сега само да зборат,2 пендраци,10 пендраци,100 пендраци !:smir:
Никојпат не се радувај кога полиција тепа други навивачи....

Има случаеви и кога две најголеми ривалски навивачки групи, се обединуват заедно против полицијата.
Земи го примерот Делије и Гробари како беа заедно на протестите на Косово, и заедно се тепаа против полицијата.
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
770
Поени од реакции
266
oni se samo piuni, kako ke im svirat taka igraat!
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
Alo za grobari i delije pisuvajte na drug forum,ne tuka kaj nas,a i ne vlagajte mnogu u tie filmovi A.C.A.B. zaso ne znaete so e vistinsko tepanje so dzandari!!!
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
haha koa ke se nalutat zelkite ... nie aerodromcite si znaeme :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom