Фан клуб: МЗТ Скопје

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.195
Поени од реакции
950
MZT cestito pobeda i Strumica da pobedese nemase da bide nezasluzeno dobar natprevar i Bravo za Mujo Taci koga bese najpotrebno togas realizirase uste ednas Cestitki za pobedata i neka vi se mnozat da bide prvenstvoto pointeresno :smir:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Bravo Mzt.Aj neka e cestita prvata pobeda vo novava godina da dade gospod samo taka da se prodolzi.So ovaa pobeda Mzt dokaza deka ima kadar za mnogu poveke.Pobedata ima pogolema tezina sto e izvojuvana na gosti,a mozam da zamislam sto ke bide u Jane Sandanski.Mzt doma ke bide nepobedliv.Uste ednas bravo Mzt
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Univezitetlii :) aj cestito , pa mozebi godinava i da gledame posle dolgi godini edno ubavo finale. Rabotnicki-Mzt iskreno se nadevam deka ima sansi za toa . Pozdrav

И тоа во новата сала Александар Велики, да биде како што доликува на два големи клуба, на два големи ривала како на теренот така и на трибините, и нека биде тоа како што е дербито партизан ц.звезда па после нека не примат и во јадранска лига за да им покажеме дека и ние можеме да играме со нивнитењ клубови.
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
ај нека пише некој подетално , кој како изиграл баш ме интересира:smir:
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Подетaлно...Хaсо ви беше нaјaк Хил изигра добро како и 7мица...Поради него не победивте
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ај честита победа ама сте ги попариле у сред Струмица сварно заслужувате почит мислам на играчите воедно и ни направивте услуга нас сега Струмица како главен адут што не загрозуваше има два порази но сепак добрата игра треба да ја потврдете во Кавадарци.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
Uffff sto ubava pobeda lellelelelelele.....odlicen start na momcite prekrasna odigrana partija... mora edna pesna za ova da odi.....
MZT SKOPJE JAS TI PEAM, ZIVOT DAVAM ZA TEBE
I VO POBEDA I PORAZ JAS KE BIDAM SO TEBE
FAMILY AERODROM E TUKA TEBE DA TI ZAPEE
PLAVA E I KRVTA MOJA TI VO MENE ZIVEES !!!
 
Член од
18 јули 2007
Мислења
71
Поени од реакции
0
mzt dobro go otvori 2 del od prvenstvoto sega uste feni da padne duri togas ..................... a mzt sea kaj igra neli u j.sandanski ima nekoj davis cup ili so znam so.....
BRAVO MZT
P.S.ne e se taka crno kako so izgleda
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ајдеее Струмичани ајдеее Христов кај си сега да те видам...тебе и твојата Струмица....цицајтееее....

МЗТ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!СВЕТО ИМЕ !!!!!!!!!!!!!МЗТТТ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom