Фан клуб: МЗТ Скопје

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Aba liga dva ne e nekoj kvalitet, ama mislam deka vo kk skopje nema klasicen centar, iako ovie se pisani centri zaradi visinata...eve sega go donesoa na proba Karacic ...i prvite kola vo aba dva pokazuvaat deka timovite se izednaceni
Па ретко кој денес игра со класичен центар, една НБА лига се нафура на смол бол петорки, не па европски екипи. Стварно наброј ми ги сите класични центри Македонци во македонската лига, те молам, за почеток.
 
Член од
5 ноември 2020
Мислења
115
Поени од реакции
24
Па ретко кој денес игра со класичен центар, една НБА лига се нафура на смол бол петорки, не па европски екипи. Стварно наброј ми ги сите класични центри Македонци во македонската лига, те молам, за почеток.
Epa spored mene losa e taa kosarka trci i sutiraj so niski igraci ili takanareceni centri od 200, 205 sm sto ja forsiraat vo posledno vreme...ako ti dojde centar so nad 210 , podvizen, brz , so odlicna tehnika i sut , ke te zdrobi I pod kos i vo igra...da receme posleden primer so Tavares 221 sm od Real Madrid koj so taa visina i tehnika gi zdrobi i pod kos i vo pole....A vo Makedonija centri moze da bidat Mladenovski, Todorovski, Volkanovski ako dobro se rabotese so niv
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Epa spored mene losa e taa kosarka trci i sutiraj so niski igraci ili takanareceni centri od 200, 205 sm sto ja forsiraat vo posledno vreme...ako ti dojde centar so nad 210 , podvizen, brz , so odlicna tehnika i sut , ke te zdrobi I pod kos i vo igra...da receme posleden primer so Tavares 221 sm od Real Madrid koj so taa visina i tehnika gi zdrobi i pod kos i vo pole....A vo Makedonija centri moze da bidat Mladenovski, Todorovski, Volkanovski ako dobro se rabotese so niv
Бреј, бреј голема работа ако е повисок. Со Хајнс од 196 ЦСКА освои две Евролиги. Ако е така зошто ГСВ никој не ги издоминира, играа без класични центри. Младеновски ти е исто 4/5, не е класичен центар. Тодоровски е центар, само му треба играње во странство, затоа што ако остане овде, ке остане тешка шупелка.
 
Член од
5 ноември 2020
Мислења
115
Поени од реакции
24
Бреј, бреј голема работа ако е повисок. Со Хајнс од 196 ЦСКА освои две Евролиги. Ако е така зошто ГСВ никој не ги издоминира, играа без класични центри. Младеновски ти е исто 4/5, не е класичен центар. Тодоровски е центар, само му треба играње во странство, затоа што ако остане овде, ке остане тешка шупелка.
Da ok e toa so Cska , eve ti primer so Tavares...sto se odnesuva do Mladenovski toj so svoite 207 da se rabotese so nego ke bese solidna petka ili decava Todorovski i Volkanovski koi vekje se po 20 godini i okolu 209 sm...ti kazav jas ne sum ljubitel na takva igra so niski igraci, eve go kk Vardar nikako da donese prav centar i sekogas so niski igraci e na rab na Vtora liga
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Конечно можам да кажам дека заликуваат на тим. Супер утакмица.
Кога имаш добри плејови имаш и ефикасни центри.
FB_IMG_1605477562485.jpg
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Кога ќе сватат овие аматериве дека Кочов не е тренер за клуб кој има амбиции да влезе во АБА 1. Да изгубиш од тим кој играше со 7 кошаркари, треба да имаш малку морал и да кажеш дека си даваш оставка, а не секогаш да се вадиш на кошаркарите. Да ова е пораз за МЗТ, иако победија.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Ја искрено не знам од кај само ги наоѓаат странциве секоја сезона...по 10+ души странци мењаат, првата гарнитура обавезно му е промашена, па натаму цело време си ротираат,менаџерите тријат раце сигурно..Штета @Институт не е долго време активен, би можел да ја апдејтира листата ако сум испуштил некој :D

2014-15 се извртеле: Чапин, Цветковиќ, Демјуник, Диксон, Кели, Класен, Љубичиќ, Лучиќ, Маринковиќ, Мијатовиќ, Моровиќ, Николиќ, Пајиќ, Шеховиќ и Синовец

2015-16: Буниќ, Картер, Дреновац, Љубичиќ, М. Луковиќ, У. Луковиќ, Мијатовиќ, Протиќ, Синадиновиќ

2016-17: Кларк, Диабате, Дреновац, Катниќ, Клоф, Лалиќ, Лучиќ, Мејси, Мијатовиќ, Скот, Тејмс, Томас, Ван Острум

2017-18: Бејли, Бојиќ, Крафорд, Гарсија, Јенсен, Лалиќ, Мајсторовиќ, Мавра, Минчев, Нешовиќ, Павличевиќ, Синовец, Спасојевиќ

2018-19: Бојиќ, Иванов, Медфорд, Вудард

2019-20: Атар, Фрејзер, Харис, Хиндс, Милошевиќ, Морнар, Олуџоби, Омот, Радуловиќ

2020-21: Бојиќ, Барнет, Гочер, Гравет, Карачиќ, Олуџоби (до крај секако ќе земат уште 2-3ца)
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
2020-21: Бојиќ, Барнет, Гочер, Гравет, Карачиќ, Олуџоби (до крај секако ќе земат уште 2-3ца
Негледам каде е проблемот оваа година со странците освен со Гочер.... а допрва треба да го видиме и Барнет кој не ми делува океј... Кочов е целиот проблем јас денес го гледав цел натпревар и ниедна акција ненаправија па тоа чудно нешто. Се чекаат на Олуџоби во ПОСТ и Слобода не се дебили нормално дека одма дабл тим на него и гејм овер. Патем Слобода денес играше без 4 стартери и пак успеа да победи. Ужас му е играта со Кочов незнам до кога ќе тераат со него ама сериозно треба да размислуваат за негова смена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom