Фан клуб: МЗТ Скопје

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
па,не. е појачавме лошо,со овој тим,и аба можеме да играме!
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
па,не. е појачавме лошо,со овој тим,и аба можеме да играме!
Вчера имаа тренинг на кеј сабајле, трчаа. Абе неможат да одат, кондициониот тренер да беше стазава во круг ке ги пројдеше уште еднаш. Ама добро петок вечер изгледа грмеле негде. Ебате професионалците, на крај им вика ако неможете да трчате, одете :)))
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Каков е ростерот, ако не му е тешко на некој да каже ?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
овој Омот изглеа ѕвер,ми се дошаѓа ростров.Вие шо мислите?
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Мора центар да се донесе. На другите позиции мислам дека сме солидно пополнети.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Послаби од лани, не се знае кој каде тера. Плејот мн слаб, незнам како може најдобар стрелец во Полска да биде дрво кај нас. За Симоновски "речи су сувишне" напад катастрофа, одбрана катастрофа е мал збор. Омот може да биде доста корисен играч, начека сега село без кучиња и се испука, све сам играше. Да има некој поасален да го чува нема да мрдне. Треба добар плеј да ги разигрува Омот и Крстевски. И секако тренер...
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Послаби од лани, не се знае кој каде тера. Плејот мн слаб, незнам како може најдобар стрелец во Полска да биде дрво кај нас. За Симоновски "речи су сувишне" напад катастрофа, одбрана катастрофа е мал збор. Омот може да биде доста корисен играч, начека сега село без кучиња и се испука, све сам играше. Да има некој поасален да го чува нема да мрдне. Треба добар плеј да ги разигрува Омот и Крстевски. И секако тренер...
па 110 дадоа,не би дале со толку лоша игра
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
па 110 дадоа,не би дале со толку лоша игра
Дадоа затоа што играа против екипа дебитант во аба 2, екипа што ке биде во долниот дел на табелата според ростерот и затоа што дадоа 19 тројки, односно све што фрлија влезе. Играва беше многу лоша, со 2 акции за 40 минути и многу солирања. Омот имаше само едно промашување, тоа све кажува. 6/6 за тројка. Малце посериозна екипа што ке игра одбрана нема да мрднат нашиве кошаркари. Нема ниедна акција, све што направија е 2 пати пик ен рол.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Луѓе ова аба 2 оваа година изгледа е сериозно боранија. Мзт со катастрофална игра ги тепа противнициве со по 20 разлика. Јас мислам македонска лига е појака. А играва на МЗТ е благо речено ужас.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.206
Поени од реакции
6.557
Луѓе ова аба 2 оваа година изгледа е сериозно боранија. Мзт со катастрофална игра ги тепа противнициве со по 20 разлика. Јас мислам македонска лига е појака. А играва на МЗТ е благо речено ужас.
И јас се чудам, 3 кола по ред Крстевски ви е најдобар играч(по статистика), а дечкото лани(па и претходните години) ретко кога пребацуваше 10 поени во Работнички. Другите не ги коментирам, гледам многу варираат по статистика. Од Николов очекував повеќе, овие 3 утакмици 3 поени глеам дека постигнал вкупно.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Мене екипа ми изгледа за 50% послаба од лани, тренерот е прича од себи. Една акција имаше на цел натпревар. Све е на сила, тегнење, индивидуални потези, фрлање топки од кај стигнат, абе кршшшш. Очобол, а 20 разлика.
Автоматски споено мислење:

Николов не покажа ама баш ништо до сега, неможеш ни коментар да напишеше за него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom