Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
11 јули 2008
Мислења
4.543
Поени од реакции
3.210
Ne bese toa faul od Sinovec, kako i da ja gledas.
Ali Mitrovski mu bese prva violina na Ivica sega e prva violina na Rabotnicki. Taka da jasno mi e zaso e dosuden faul. Plus uste ne mu prostil na Mzt za turskata trojka lani u majstorkata :D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Не правиме муабет за даали било фаул или не,туку дали се свират фаули во последни 2 секунди или не.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Само мене ми е чудно шо 2 утакмици по ред магично паѓаме у 4та четвртина? Скроз е очигледно дека се договориле у штаб марин и србче дека годинава работнички треба да е шампион и тоа е тоа.
:facepalm::facepalm::facepalm:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Не правиме муабет за даали било фаул или не,туку дали се свират фаули во последни 2 секунди или не.
Се заебаваш тука со нас а? Па нормално дека се свират фаули, ако е очигледен, намерен, неспортски, итн...

Во фан клубов се дискутира за конкретната судиска одлука која во најмала рака е дискутабилна и веројатно и пресуди на цела финална серија, и баш тоа е во спротивност на насоките од ФИБА напишани неколку поста погоре.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Чист фаул беше.По рака го удри.Е сеа некои викаа дека не било оти на 2 секунди до крај бил фаулот.
Па уште и такво правилото било ми викаа.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Абе другар цел балкан пишува дека мзт е оштетен, само ти викаш дека е чист фаул и го удрил по рака.Ок терај што да ти кажеме повеќе, има слики од повеќе агли и видео и ние гледаме не сме ќорави. Можеби има контакт минимален но тоа не смее да се досуди во последни 2 секунди според сите правила и прописи. Друго е да го удри по рака намерно, друго е ова.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ок де еве оваа ќе ја тепате.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Колку само лошо ротира Кочов. Стојановски непотребен петти фаул, Лалиќ како најдобар остави го на клупа, Крафорд кога греши нека игра, Синовец уште вечерва нека му куптат карта со Ниш Експрес. Па Чекоски и Караџовски да те победат бе еј...
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Иако ги мразам од дното на душата, честито титула за комшиите, можеби најзаслужено според прикажаното низ цела сезона.
Што се однесува до нас, катастрофална сезона, со малце посмирен крај, иако бевме блиску во финалево 3-0 не е ни малце реален резултат, сами се победивме во сите 3 утакмици. Купот е единствената светла точка годинава.
За наредна сезона очекувам чистење на пола тим, Единствено би ги задржал Кочов за тренер, Лалич, Бојич, Нешович,Дамјан и Симоновски. Трајковски под одредени услови.
Соколов, Пенов, Крафорд, Синовец аут.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Заслужена титула на Работнички и според мене и играчи се сега можи подобри со американците плус искуството од некои наши играчи....
Треба чистка кај МЗТ тоа е јасно, иако на оваа утакмица во поголем дел од мечот имаа водство, но со Кочов на клупата толку е максимумот :)
Среќа шо ги згазивте во купот и со тоа барем ја извајвте сезоната колку-толку, за играчите Синовец незнам кој к*р го враќата таму по 3 пат ли е во екипата ???
Ништо не игра Синовец буквално ништо, катастрофа тешко дрво е, од она шо играше првиот пат во МЗТ сега не игра ни 5%, едино шо е сигурен за слободните фрлања :D
Интегрален не се сложвам за Крафорд, потфрли само во финалната серија, иначе е супер играч според мене, би требало да го задржат, место него шо ги наброја јас мислам аут треба да оди Нешовиќ, исто и овај како Синовец, само слободни шо годи, нема никаков придонес МЗТ од него, за останатите Соколов, Пенов и Синовец се сложвам, би го дадал и Спасојевиќ. Единствено трансферот на Бојиќ се погоди како кец на десетка излезе....
 
C

Castiel

Гостин
Абе другар цел балкан пишува дека мзт е оштетен, само ти викаш дека е чист фаул и го удрил по рака.Ок терај што да ти кажеме повеќе, има слики од повеќе агли и видео и ние гледаме не сме ќорави. Можеби има контакт минимален но тоа не смее да се досуди во последни 2 секунди според сите правила и прописи. Друго е да го удри по рака намерно, друго е ова.
Кога е фаул секад се суди. Не може да не се суди пошто било 2 сек пред крај. Треба си крајно ретардиран да го кажеш тоа. Фаул е фаул и во прва и во последна секунда по сите правила.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Значи НЕ се суди таков фаул, освен ако е фаул за во затвор. Стварно со тие навивачки глави се инаетите
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Заслужена титула на Работнички и според мене и играчи се сега можи подобри со американците плус искуството од некои наши играчи....
Треба чистка кај МЗТ тоа е јасно, иако на оваа утакмица во поголем дел од мечот имаа водство, но со Кочов на клупата толку е максимумот :)
Среќа шо ги згазивте во купот и со тоа барем ја извајвте сезоната колку-толку, за играчите Синовец незнам кој к*р го враќата таму по 3 пат ли е во екипата ???
Ништо не игра Синовец буквално ништо, катастрофа тешко дрво е, од она шо играше првиот пат во МЗТ сега не игра ни 5%, едино шо е сигурен за слободните фрлања :D
Интегрален не се сложвам за Крафорд, потфрли само во финалната серија, иначе е супер играч според мене, би требало да го задржат, место него шо ги наброја јас мислам аут треба да оди Нешовиќ, исто и овај како Синовец, само слободни шо годи, нема никаков придонес МЗТ од него, за останатите Соколов, Пенов и Синовец се сложвам, би го дадал и Спасојевиќ. Единствено трансферот на Бојиќ се погоди како кец на десетка излезе....
Спасојевиќ од што треба одма да си иде, не ми ни текна да го пишам :)
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Спасојевиќ од што треба одма да си иде, не ми ни текна да го пишам :)
Според мене Кочов нека остане, ама како главен тренер НЕ. Исто сомнителен ми е Симоновски со повредите. Другите што ги наброја апсолутно местото не им е во МЗТ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom