Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.392
Грд почеток на сезоната, ќе треба време овој ростер да се уигра.

Загрижувачки изгледаат работите, ама подобро што уште веднаш на почеток се гледаат јасно слабостите. Како прво, екстремно малку поени се даваат од под кош. Една од најголемите причини е тоа што Вестбрук никој не го чува на периметар, и неговиот човек удвојува други играчи во пик&ролови итн.


Ник хејтерот не е далеку со овој опис во видеово:


Ама не е само до Вестбрук проблемот. На втората утакмица погледнете ги бокс скор статистиките, најмногу +/- делот:




Уште една работа што е јасна после почетоков, не само првиве две утакмици туку претсезоната - судиите некако многу судат за противниците. Посебно се гледаше ова на утакмицата со Феникс. За исти ситуации во кои судеа фаули против Леброн, потоа не ги судеа во негова корист кога тој беше во напат во парелни ситуации. И општо некако имам чуство дека лошо се суди на штета на Лејкерс.

Не дека судењето беше одлучувачко, Лејкерс губат затоа што лошо играат. Само сакав и судењето да го спомнам.


Многу работи има што ќе мора да се адаптираат и менуваат.
Ќе има многу работа Вогел тука.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.392
Вестбрук беше скроз погрешна одлука за состав на кој очајно му фали шут, сами се упукаа во нога... Не ми се пишува подетално, а и нема зошто. Готово е, толку беше.

Ај јбг, повеќе среќа следнава сезона... Ако не и рибилд, не би бил против посебно ако може да испадне нешто многу добро на пазар за АД.
Барем последнава утакмица е...


 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.392
Не сум сигурен дали изборот ми се допаѓа или не... Ама ај со среќа. :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
... Тоа е страшниот дел. :(

Она малку што прочитав, Антето го фалел за дефанзивни совети.
Многу ме нервира што играчите како ЛеБрон си играт генарални менаџери,го сакал оној тренер,оној играч па не му се допаѓа тактиката па се нешто му фали..Фала му за титулата ама мислам дека многу лошо влиае на целокупниот Лејкерс..Мислам дека е време да се отарасиме од него,јесте да е суперстар ама претерува премногу.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.392
Реално тешко да го разменат Вестбрик за нешто асално, и реално тешко дека следнава сезона ќе се дешава нешто позитивно од аспект на титула (ако воопшто и успешна игра). Така да... Да, и јас би го трејдал Леброн за добри асети, играчи и пикови, и би се обидел да направам тим окулу АД после наредната сезона кога на Вестбрик ќе му истече договорот.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Тешко АД е склон на повреди, штета што таков талент е уништен. Кевин Лав нема среќа, ама овој дабетер нема. Се надевам дека сега нема пак старачки дом да соберат Лејкерси, туку дека ке склопат сериозен тим, мада како имаат мал простор во буџетот, мислам дека директен влез во плеј офот е максимум следната сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom