Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Мене воопшто не ми се допаѓа како играат, ич.

Океј треба време да се уходаат со бркоњата, разбирам. Ама ова е ко да го глеам оној мутав Лејкерс од лани. Коби продолжува со гнавење на топката. Ајде минативе 2 утакмици му беше „оправдано“ заради рекордот. Плус и заради отсуството на Неш, па и Блејк и немањето на асален „чувар“ на топката. Духон не знае да ја води...

Но откако ќе се врати Стиви, не смее да биде вишок и пак Коби да изиграва плеј. Мора да се лимитира мамбата во регуларнава сезона за да има сили за плејоф.

Друго, под кош у одбрана сме очајни !!! Двајт? Аман бе, дали уште неможеш да рипаш заради кичмата или шо, ама недозволиво е така врз грб да му собираат топки под негов кош. Не утепаа со офанзивни скокови овие вчера...

Трето, сета таа работа со Гасол и неговото заминување/останување прави проблем и тензии.

Уште многу работи треба да се пеглаат во тимов за да станеме озбилна екипа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Мене воопшто не ми се допаѓа како играат, ич.

Океј треба време да се уходаат со бркоњата, разбирам. Ама ова е ко да го глеам оној мутав Лејкерс од лани. Коби продолжува со гнавење на топката. Ајде минативе 2 утакмици му беше „оправдано“ заради рекордот. Плус и заради отсуството на Неш, па и Блејк и немањето на асален „чувар“ на топката. Духон не знае да ја води...

Но откако ќе се врати Стиви, не смее да биде вишок и пак Коби да изиграва плеј. Мора да се лимитира мамбата во регуларнава сезона за да има сили за плејоф.

Друго, под кош у одбрана сме очајни !!! Двајт? Аман бе, дали уште неможеш да рипаш заради кичмата или шо, ама недозволиво е така врз грб да му собираат топки под негов кош. Не утепаа со офанзивни скокови овие вчера...

Трето, сета таа работа со Гасол и неговото заминување/останување прави проблем и тензии.

Уште многу работи треба да се пеглаат во тимов за да станеме озбилна екипа.
Болдираното е потполно на место. Не ги тепавме Мајами туку факинг Хорнетс, можеби најслабиот тим во лигава. Сега треба секоја утакмица да се надградуваат и да го креваат нивото на игра.

Е сеа за другиот дел од постот. Воопшто не се слагам дека Коби ја гњави оваа сезона, особено не последниве две утакмици а најмалку па вчера. 10/17 од поле, 8/9 слободни, 6 скока, 4 асистенции, 3 украдени и само една изгубена. Баш цела утакмица ја изгледав, онака од почеток до крај и можам да констатирам дека Коби цело време подаваше и разигруваше, згора на тоа и страшна одбрана изигра, можеби не покажа многу ангажираност и агресивност како на пример Духон што играше или Пис но сепак изигра препаметна одбрана, со многу читање на противникот.

Друга работа што радува е изгубените топки. Нивниот број вчера беше 9!!! ОДЛИЧНО. Ова е веќе голема разлика во однос на изгубените топки од претходните натпревари каде нивниот број беше и преку 20 на одредени утакмици што е недозволиво за ваков тим. Вчера солидна беше одбраната особено во второто полувреме, првото така и така, некако лењаво ми играа.

Се на се задоволен сум од вчерашното издание, Духон 10 асистенции, одлично за негови стандарди, Џејмисон топ, Микс топ, Хил перфектен, за Коби кажав, Мета е на некои дроги во последно време, е само од Хауард сум незадоволен и знам дека може мноооогу повеќе но сигурен сум дека ќе влезе во прав ритам кога тогаш.

П.с. Абе ова тендинитисов да не е некоја епидемична болест во Шпанија? Надал, Гасол... ебаго!
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
70 коша примивмо у една четвртина:facepalm:,весбрук не уби.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
За мене доста очекуван пораз ноќеска, уште од првата минута знаев дека ќе ја загубиме утакмицата, само се молев на Коби да му тргне и да им стрпа 50 комада па да се надевам на победа. Плејмејкер ужасно фали, Духон не е кадарен да биде лидер на овој тим, како измена е океј али како прв плеј у никој случај. И дај побрзо нека ја решат ситуацијава со Гасол зашо има уште 7 дена до завршување на трејд периодот, ако не му одговара на Ентони нека го даде за некој што му одговара бидејќи вака не иде, греота е да се десеткува капацитетот на еден играч ко Гасол.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Добро бе кога се враќаат Неш и Блејк цела сезона ли ќе отсуствуваат...!:mad:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Неш се враќа во текот на наредната недела, веројатно при крајот.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Неш би требало да е спремен за вториот натпревар на турнејата по истокот и ваљда ќе го видиме во полн сјај против Сиксерси, а Блејк имаше операција на коленото и незнам кога точно се враќа.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Уште еден пораз од јута:facepalm:,искрено со ова темпо не стигамо нигде,ова е више за потсмев.Би сакал да бидем ко некој што са овде,оптимисти,ама некако играва не ми дава за право.Еве да речемо ќе се врати неш,дали тоа е некоа гаранција дека све ќе појде на добро?секако дека не,имајте превид дека човекот има,39 године.Друга работа е проблемот со гасол,дали ќе биде трејдуван,кого ќе донесат,ако остане како ќе се снајде со брзата кошарка што ја форсира дантони.Многу прашања малку одговори,сепак мислим дека не е касно,да се донесе зенот назад,До сега не зборев ништо за дантони,ама вистината е дека со него титула не гледамо.Едноставно лал,нема тим за неговата брза кошарка.Друг проблем е играта у одбрана,човекот не го бива,да постави одбрана,и тоа е тоа.Не викам дека он е крив за поразиве,ама секако сноси голем дел од вината.искрено се надевам дека работете ќе тргнат на подобро,затоа што одвај чекав,да почне сезоната.Не очекував одма да газимо,ама и не мислев дека ќе губимо од кого ќе стигнемо:(.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Со ова темпо ни во плејоф нема да се пласираат. Вчера гледав тим некадарен за пласман у плејоф, сликата е таква да речеш дека ништо не поседуваат дури ни за да играат во плејофот, за титула муабет да не праиме боље. Тоа и коментаторите го посочија, го гледаат Двајт и викаат дека делува ко второразреден играч а не НБА суперстар и најдобар центар во лигата.
Резил е потенцијалот на овој тим да не се користи, моментално играат со 20% од истиот а за тоа секако виновен е тренерот и никој друг.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Незнам во што е проблемот ама освен Мета и Коби никој не игра на своето ниво, Хауард е тотално разочарување да бидеме реални од него се очекуваше многу повеќе...:tapp:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
^^И играчите имаат дел од вината. Мора да сакаш да играш одбрана, Лејкерси неќат. Нема жар, нема мотивација, нема страст. Се разбира дека тренерот треба да ги мотивира играчите, но не е тоа целата приказна... И со Јута и со Хјустон и со Орландо гледам тим кој неќе да се се залага. Тим кој игра топло-ладно (поќе ладно). Една вечер со Денвер играш совршено, другата вечер Арон Афало, изгледа како второто доаѓање на Џордан.

Само малку да се вратиме назад во 2009, кога ги имавме Ариза и Одом во тимот, противниците знаеа дека играат со Лејкерси и во главата му се вртеше само со колку поени ќе изгубат. Тоа ти е, како некој маалски силеџија, шо му ги зема парите за кифла на послабите. Знаеш дека иди, ама не можеш ништо. Се плашеа тимовите од нас. Машини бевме. Ама имавме идентитет, една од најважните карактеристики за шампионски тим. Знаевме да наметниме игра. Исто, многу многу важно. Не ми е гајле кој си, ќе играш како Лејкерс свири. И да изгубевме, то ќе беше под наши услови. Ок напад, и ок одбрана. Немаше топ одбрана, ама имаше константна. И многу важно, сите си ги знаеја улогите. Се знај кој ќе шутира за три, се знај кој ќе е во рекет, кој ќе шутира од полу дистанца.

Болдираните работи не ебат во мозок, и паралелно ни ги кратат нервите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom