Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Умрев за спиење, али ги глеав. Прва четвртина не растурија, ама се созедоа после тоа. Коби како и секогаш, ѕвер, Фишер исто, погоди кога беше најпотребно, и секако Ариза, не изигра баш добра одбрана на Ентони, ама со украдената топка на 10 секунди до крај, се извади :)
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Умрев за спиење, али ги глеав. Прва четвртина не растурија, ама се созедоа после тоа. Коби како и секогаш, ѕвер, Фишер исто, погоди кога беше најпотребно, и секако Ариза, не изигра баш добра одбрана на Ентони, ама со украдената топка на 10 секунди до крај, се извади :)
Не знам дали можеш да изиграш некоја одбрана на Антони, мене Мело ми е ист како Коби. Единствено што можеш е да не го оставиш сам, да има чист шут, зошто повеќето од неговите поени се шутеви далеку од рекетот. Барем овај натпревар така беа.

Добар е овој тим на Денвер. Интересно ќе е.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.445
Одлична победа на крајот на натпреварот...Честитки за победата...
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.326
Поени од реакции
250
браво Ариза!!секоја чест!Фишер е тука кога е најпотребно се на се,заслужена победа на Езерџиите...1 down,3 to go!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Kakов натпревар, останав до касно вчера ама се исплатеше. Фантомска кошарка, неверојатен дуел Коби-Кармело и најважно, победа за Лејкерс:smir:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Мислам дека ќе жалам оти не седев да ја гледам утакмицата. Како и да следната морам да ја изгледа, а сега нека ни е честито победата и одиме на уште една во вториот дуел.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.445
Мислам дека ќе жалам оти не седев да ја гледам утакмицата. Како и да следната морам да ја изгледа, а сега нека ни е честито победата и одиме на уште една во вториот дуел.

Следната ќе биде уште по интересна..:helou::helou:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.737
Поени од реакции
3.754
Вечерва ке биде интересно. Повторно играме дома и не е лошо да тргнеме со две победи во старт, токму заради распоредот односно домашниот терен во првите 2 натпревара. Како и да е ке биде тешко, али мора да се победи по секоја цена.
Во меѓувреме на другата страна Орландо поведе со 1-0.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.445
Вечерва ке биде интересно. Повторно играме дома и не е лошо да тргнеме со две победи во старт, токму заради распоредот односно домашниот терен во првите 2 натпревара. Како и да е ке биде тешко, али мора да се победи по секоја цена.
Во меѓувреме на другата страна Орландо поведе со 1-0.

Мораме во финалето да го искористиме домашниот терен...
Инаку ме изненади Орландо..
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Ако вечер победиме, ќе е 2-0, па така Денвер од наредните 5 утакмици треба да победи 4. Cо други зборови-немој не ме радуј.:)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
Ајде вечер 2-0 за мирна глава до крај на серијата. Инаку за мене беше неочекувано тоа што првиот меч беше толку неизвесен. Не очекував, ама се е добро кога добро ќе се заврши.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Почнува преносот, ќе гледам, не може да пропуштам :vozbud:

едит:Полувреме 55-54 за Лејкерс. Многу сличен натпревар во првото полувреме како и претходниот само што овој пат ЛА имаа предност од 13 поени и ја прокоцкаа за 2 минути. Се надевам ќе се соберат во вториот дел и најважно, да победат!
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Ова како може да ги кошта. Прескапо. Да се надеваме дека.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ова како може да ги кошта. Прескапо. Да се надеваме дека.
И јас од тоа се плашам:toe:

Не уништија судиите во вториот дел, немам коментар, КАТАСТРОФА!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom