Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Сга на брзинку ќе земев еднога или двоица играчи од некој тим од плеј-аут и па ништо :D Стара гарда си отиде, само Мачки веран на клуб :D Шала на страну, Караџа ни е најбољи играч у тим откако си отиде Костоски, свака част за све до сга.[DOUBLEPOST=1522144528][/DOUBLEPOST]https://sport1.mk/kosharka/domashno-prvenstvo/rabotnichki-se-zasiluva-so-eden-od-chetvoricata-makedonci-so-tripl-dabl

Прв на листата на желби Јане Петровски :D Изгледа Институт знае повише од нас :D Не сам за Јанета ја, Магдевски можеше пред да отиде у Гостивар да се земе па да си иде Караџа, морамо боље од Јанета. Или Јане и некој центар добар, тој е веќ нешто друго
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
http://sportmedia.mk/kosharka/domashno-prvenstvo/karadzhovski-preseche-si-zaminuvam-od-kumanovo-izborot-e-rabotnichki

Ja stvarno ne znam sto gi e na ovija nasi legende MZT i Rabotnicki, a vidiv nekoj pocne da igra malko podobro odma mora da ga dovedev, primeri ima mnogo, Kostovski, Mijatovic, Lukovic i drugi. Karadza e dobar igrac za Kumanovo i verovatno Ohrid i Strumica i nisto povise. Ne znam za kolko pare sa se pazarile, amo siguran sam deka za kolko i da e - preplatile sa ga. I od Rabotnicki znaev deka sas ovj roster MZT moze lko da gi dobie bez obzira sto gi oljupisva sga brgo, amo po mene Karadza nema da gi vrsi rabotu.
I na kraj ako idu jutre sigurno nema da mu aplaudiram ako dade kos, samo Kostoski iskoci prav dzek, ne otide na pola sezonu u rabotnicki ili mzt, nego otide u stramstvo za povise pare...
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Куманово 85-70 Гостивар:) Не ги се едев мекице више:P
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Никд у мој живот не сам видеја на утакмицу на Куманово цигани како ичера. Иначе утакмица беше предобро одиграна и тој без Караџу. Иначе ице коњопојче требаше ичер техничку и ќутек да изедеде
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Суперлига почиња од јутре - 17:45 против МЗТ на гости. Играча не зимасмо што не зимасмо, мислу дека циљ како и што зборесмо беше да се улегне у Суперлигу па што биде биде :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Не е лош концепт сс помладување, мада треба и на Огњеновиќа минут више да му се даде кд га гурамо тј концепт...
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Што се дешава водимо 10 средина на треќу у гости :D стаиќ 10 асистенцие у прво :)

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Колко паре толко музика дечки, изиграва колко могава, сг да немаше некои грешке кој знае што ке беше, ама што викав људи да имаше баба м... дедо ке се викаше
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Сс 6 играча да те тепа шампион дома у задњи неколко минуте е за пофалбу :) па е муабет дека смо на 2-3 добри играча од јак тим. Чуда правив овуј сезону свака част.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Јас мислам најзаслужен за игриве е Ацо Петрович, човеков е легенда да ти е мерак да го гледаш. Кога беше во МЗТ повеќе публика имаше на тренинг него ли сега на утакмица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom