Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Па немам појма како се вика тој киде идев шест тимови. Фала :D
Суперлига, требало би од нулу да се почне, па после тој двојке за полуфинале плејоф. Како и лани, и сга имамо шансе, али само за до полуфинале :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Суперлига, требало би од нулу да се почне, па после тој двојке за полуфинале плејоф. Како и лани, и сга имамо шансе, али само за до полуфинале :D
Ја сам оптимист дек дома ке тепамо све и у гости Гостивар и Охрид, ако се пласира. Такој да по туј некоју математику можемо да бидемо 2/3 место
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Ја сам оптимист дек дома ке тепамо све и у гости Гостивар и Охрид, ако се пласира. Такој да по туј некоју математику можемо да бидемо 2/3 место
Кам среќа да е такој, али не верују :) Солидни смо бе, кој се надаше и на толко :)
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Чек какв плејоф, нели е Суперлига прво? У Суперлигу мислу дека идев сви од нула.
Не верувам дека Супер лигата ќе почне од нула, бидејќи не се приклучува некоја екипа директно во Супер лигата, па да мора да е од нула.
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Не верувам дека Супер лигата ќе почне од нула, бидејќи не се приклучува некоја екипа директно во Супер лигата, па да мора да е од нула.
Можда, ќе видиме за неколку кола :)
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Сга што играв сви 12 тима се вика прва лига. Најбољи 6 тима од прву лигу играв суперлигу, а други шест играв плеј аут. Најбољи 4 тима од суперлигу играв плеј офф.:)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Ovuj godinu liga katastrofa, Rabotnicki bez poraz sas i za nasi uslovi prosecnu ekipu, jos uvek mislu deka MZT ce gi dobie. Sga da ga imamo tim od pred 4-5 godine bez problem prvaci bi bile. Ne ni e losa ni ovaj ekipa, kd bi imale dobroga centra i plus jos edn dobar na 2-3 poziciju, pa bi se borile za titulu. Amo kako bese onoj, da imase baba onuj rabotu dedo ce bese...
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Ovuj godinu liga katastrofa, Rabotnicki bez poraz sas i za nasi uslovi prosecnu ekipu, jos uvek mislu deka MZT ce gi dobie. Sga da ga imamo tim od pred 4-5 godine bez problem prvaci bi bile. Ne ni e losa ni ovaj ekipa, kd bi imale dobroga centra i plus jos edn dobar na 2-3 poziciju, pa bi se borile za titulu. Amo kako bese onoj, da imase baba onuj rabotu dedo ce bese...
Абе и тој си у праву,лига е катастрофа ама знаемо гу туј работу како иде. Ке стигнемо до финале и ке усеремо све.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Не верују дек ке добие некоју поголему минутажу, још и имаја повреду на лигаменти, ама ако планирав да га оставив и за другу сезону добро би било[DOUBLEPOST=1521312580][/DOUBLEPOST]Какви гомнари презакажава гу утакмицу за јутре, а у Куманово ебр тепасва жене и деца. Дабогда сви да умрев што учествувава у тој и полицајци и политичари и од металски завод тито
 
Последно уредено:

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
http://ekipa.mk/pelister-go-iznenadi-kumanovo/[DOUBLEPOST=1521318234][/DOUBLEPOST]
Не верују дек ке добие некоју поголему минутажу, још и имаја повреду на лигаменти, ама ако планирав да га оставив и за другу сезону добро би било[DOUBLEPOST=1521312580][/DOUBLEPOST]Какви гомнари презакажава гу утакмицу за јутре, а у Куманово ебр тепасва жене и деца. Дабогда сви да умрев што учествувава у тој и полицајци и политичари и од металски завод тито
Абе ќути отвориш новине фалив ги фалив ги дерби било. А Куманово пуна сала а они како пишуев:
Куманово победило,Куманово изгубило. Срамота
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Мене ме боли душа што покажасва силу на трибину куде бева жене и деца, да ги пратиш исти било куде на ратиште у свет ке се усерев, још позна некои ликови што су како деца раснале сс тија људи, ама нека ги остане на част и поштење
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Кд се има спортска среќа и фрижидер ќе улегне :) Лош пораз у лош момент, не бива без Караџу :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom