Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Перја ќе ги ги искубемо

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Ете гу супа :D На моменти млитаво и без енергију, ама одржувасмо си га водство цел меч. Мандиќ солидан, па мање више сви освен Костоски којшто не беше нешто расположен и Бјелиќ кој топрв треба да се уклапа. Мишановиќ дупја, мораше боље. Што е туј е, заслужена и битна победа, идемо на МЗТ :)
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Сас толко дудуци под кош тешко дека ке играмо финале.

Малко и судење беше домаќинско по мое,мада немаше посериозне грешке.

На Мандиќа му прогледава пар пута низ прсти,требаше да испадне од игру још у 3/4.
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Домаќинско судење?! ТИ да не си бија Кожув - Струмица да гледаш? Ја не памту задњи пут кд судие су биле толко апла против нас, не за џабе се скандираше против њима толко време.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
203
Поени од реакции
176
@ColdSky како што гледам статистику солидни проценти на шут, не толко много грешке, дај кажи нешто за одбрану како смо играле, још у суботу кд ми спомна дека у среду се игра јасно ми беше дека нема да можу да дојду да гледам :(
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
@ColdSky како што гледам статистику солидни проценти на шут, не толко много грешке, дај кажи нешто за одбрану како смо играле, још у суботу кд ми спомна дека у среду се игра јасно ми беше дека нема да можу да дојду да гледам :(
Одбрана лоша на моменти и пре-очајна, освен тој и поени сами си кажуев - 88 поена на противника.

Највише ради курчу кога га тепаше некој курчобол у одбрану па не се ни движеше, само стоеше и чекаше овија камењари Болтиќ и Шепа да промашуев, очајни шутери.

Мандиќ одигра партију за сви похвале днска и у Кавадарци да не бесва тија две слободни, вероватно он ке беше најзаслужан за победу у Кавадарци, како што беше и днска, његова рола у 2ро полувреме и рола на Караколевога у 1во ( и двоицата играчи од клупу) ни гу донесесва победу.

Дечки не знам што очекуете од Мишановиќа, тој е што е, стицај околности и не смо у могуќност да наваѓамо ману, згора на тој и његов офанзиван скок па кош уз фаул кд ни се приближисва птичари беше много битан, на некога што не знае не може да му замериш, можеш да му замериш ако не се залага, како Курчо днска.

Прво финале добиено, до крај имамо још две, Кожув и Мзт дома, мора да има повише посетеност у салу, днска посета беше очај!
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
203
Поени од реакции
176
Одбрана лоша на моменти и пре-очајна, освен тој и поени сами си кажуев - 88 поена на противника.

Највише ради курчу кога га тепаше некој курчобол у одбрану па не се ни движеше, само стоеше и чекаше овија камењари Болтиќ и Шепа да промашуев, очајни шутери.

Мандиќ одигра партију за сви похвале днска и у Кавадарци да не бесва тија две слободни, вероватно он ке беше најзаслужан за победу у Кавадарци, како што беше и днска, његова рола у 2ро полувреме и рола на Караколевога у 1во ( и двоицата играчи од клупу) ни гу донесесва победу.

Дечки не знам што очекуете од Мишановиќа, тој е што е, стицај околности и не смо у могуќност да наваѓамо ману, згора на тој и његов офанзиван скок па кош уз фаул кд ни се приближисва птичари беше много битан, на некога што не знае не може да му замериш, можеш да му замериш ако не се залага, како Курчо днска.

Прво финале добиено, до крај имамо још две, Кожув и Мзт дома, мора да има повише посетеност у салу, днска посета беше очај!
У кавадарци караколев ке беше најзаслужан, иако дивљак и нема шут добар е живи на скок, игра одбрану и у пренасање на топку е добар пошто курчо нема леву руку а овога га чува повисок обично. Овија немав никакви шансе против нас, не знам како у куп не тепасва гомнари, 3-1 смо овуј сезону у лигу. Кожув исто треба да га разбиемо дома, ја још се надам на второ место, такој смо много блиско до финале.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.962
Нема ли некој да га га уапе за муда овога Мишановиќа да му се подував да иде малко мушки а не како пичка некоја и некоју програму за исхрану и теретану да му составив за кур не га бива.
Курчо днс ама не се замараше тамн ич још е разочаран изгледа затој ми беше чудно како може на крај да игра цело време а реално требаше Караколев и да биде решена утакмица још на 5 минута до крај а не тројке да ни давав.


Судење домаќинско?????????
Па ја едну одлуку не запази да е спорна а на нашу страну да значи покатастрофа судење дома не смо имале , кд ми текне фаул у напад што му га судива на Мандиќа и при крај не знам на кога абе смешкееее катастрофално судење на Курчу на положување иде плескав га по руку ништо не суди а тој бш ни се приближуесва.
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
@ColdSky како што гледам статистику солидни проценти на шут, не толко много грешке, дај кажи нешто за одбрану како смо играле, још у суботу кд ми спомна дека у среду се игра јасно ми беше дека нема да можу да дојду да гледам :(
Дај ми линк чисто да гу погледну статистику интересирав ме некои работе, а неможу да гу најду

Според мене Вукашин Вуле Мандиќ најдобар поединац на утакницу, добри асистенцие, украдене топке, важни кошеви и не превише трошење на топке, можда овој му беше најдобро рационално одиграна утакница у Куманово.

Боки Дивљак Трајковски одигра добро, ама голем потрошувач е и највише што не ми се свиѓа куде њега е тој што треба малце повише да обрати пажњу дека кд ќе му појдев двоица да удвојуев едн наш играч увек, ама бш увек се сам и без проблем може и МОРА да се проигра, свак тренер сс њега си е имаја и ќе си има проблеми.

Други у тим сасвим солидни, освен Курчо кој изгледа ми изгубен у простор можда не знам зашто, у онија утакнице барем нешто пробуеше да одигра одбрану, а на овуј утакницу едно да не претерам 20-25 поена ни дадесва преко њега, а посебно беше ми интересно оној куцање на американца нешто остана позади њега едно 2-3 метра и како теле гледа :D

Eдн штраф на одбрану кд не функционира едноставо цела екипа се распадне, данска Курчо не се ни трудеше у одбрану и туј се примисва много поени, ако искочеше некој од рекет или од страну да покрие улаз тој његово останување на 4-5 метра увек следуеше или вадење надвор топка или асистенција под кош што у 80% случаи беше поен.

Од Мишановиќа ја овој и га очекуеше, некој поен, некој скок, една блокада и 2-3 пут затвори солидну у рекет :) Али факт е дека нема муда да појде агресивно, ама едноставно тој неможе да му се смени :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Какви су пресметке за 2 место ако га добиемо МЗТ и Кожув а МЗТ ги победи Соколи ми идемо на второ ?

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Какви су пресметке за 2 место ако га добиемо МЗТ и Кожув а МЗТ ги победи Соколи ми идемо на второ ?

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
Ми играмо с'с Бест, Струмицу, Кожув и Мзт. Реално е 3-1 а можда и 4-0.

Фени игра с'с Работнички, Мзт, Соколи и Струмица, туј или 2-2 ке имав или 3-1 од овија 4 утакмице.

Соколи игра с'с Бест, Работнички, Фени и Мзт, исто и они 2-2 или 3-1 а можда и 4-0 ке имав, зависи Коневски и Стевчо дали ке гу наредив.

Значи све зависи од тј дуел Фени - Соколи и кој ке добие, ако Мзт ни заврши работу и добие ги Соколи и Фени и ми добиемо све до крај ми ке смо 2ри вероватно, пошто с'с 4 победе ми идемо на 20-8 скор, Фени ако ги добиев Соколи, Работнички и Струмицу и изгубив од Мзт они ке имав 19-9, значи идев позади нас.

Соколи моментално имав 17-7 и ако добиев Бест и Работнички а изгубив Фени и Мзт и они идев на 19-9.

Све ке се знае после тј дуел Соколи-Фени и ке ги правимо калкулацие, за почетак не е лошо Мзт у Јане да га добие Фени.
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Фактички искача дека ако ми ги тепамо сви 4, 99% ќе смо втори на табелу... Соколи и да га тепав Фени и да изгубив од МЗТ сс скор 20-8 па би биле позади нас зашто имамо боље меѓусебан ;)
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Не сам сигуран бш дека врапци ќе изгубив дома од Фени. Според мене, све ќе се реши у задњо коло сс МЗТ - врапци, ако гу договорив идемо 3-ќо, ако не можемо и второ под услов да си гу ми завршимо нашу работу. Кожув су очај, срамота ќе биде да не се тепав. Одговара ни и треќо место ако не второ, пошто ќе се паднемо сс Работнички или Кожув па полуфинале против соколи ако иде све по овј распоред. Ако паднемо на четврто, полуфинале па ќе играмо, ама ќе налетимо на МЗТ.

Шансе има и за второ, и тој добри, ама па ќе кажу, ми да си гу завршимо нашу работу прво, па други кој ги ебе.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Не сам сигуран бш дека врапци ќе изгубив дома од Фени. Според мене, све ќе се реши у задњо коло сс МЗТ - врапци, ако гу договорив идемо 3-ќо, ако не можемо и второ под услов да си гу ми завршимо нашу работу. Кожув су очај, срамота ќе биде да не се тепав. Одговара ни и треќо место ако не второ, пошто ќе се паднемо сс Работнички или Кожув па полуфинале против соколи ако иде све по овј распоред. Ако паднемо на четврто, полуфинале па ќе играмо, ама ќе налетимо на МЗТ.

Шансе има и за второ, и тој добри, ама па ќе кажу, ми да си гу завршимо нашу работу прво, па други кој ги ебе.
Тој ми беше мисла ако ги издувам ми сви лаганезе тга против МЗТ ќе имамо домашан терен ама немамо центра, интересно ќе е у наредни 2 недеље

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom