Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
@ColdSky
Ортак ти или си основну школу и веруеш дека постои Дедо Мразз или си добро запослен од сдс, трето нема.
Свакако е сувишно што и да напишу али чисто можда чита некој кој не е запознаен па да не поверуе на твои да не кажу глупи ствари.

Ако зему у обзир партиски полтрон/основац... и те разочаруе истина каква што е, разбирам те.

Кумани су сви навивачи на град Куманово а екипа од западну трибину е друго, а да некога од њима познаваш не би ги рангираја у тија 5% сигуран сам.
Гаѓање сс флаше/шоље, од нашу западну трибину никад не е имало јер увек смо ишле да не наштетимо на сметку на клуб, а вреѓање на играчи како што кажа увек и гордо га кажују тој.
Ми не смо оркестар кој ке диза руке или пое у склоп на кош,фаул, или у корист на политичари.
Ми смо навиачка група која е била у туј салу на -10 и кд се е дизаја клуб од мртви, ми без никакву корист сем емотивну смо доста жртвувале од свои животи за да се изгради тј ист клуб и да се поштуе наше име и дела, верују не ти е у корист да кажеш тој.
Не би да се изразу а да ме сфатиш убаво.. за вреѓање. :)
На трибине у Спортску Салу е имало од клошара до интелектуалца али да.. сметасва Кумани па тг декларирај ги како наркомани или дилери или вандали, по'лсно нели?

Кд би ти бија запознаен за навивачки групе.. у глобалу, за лоповл'к у клуб, за паре кои су се вртеле и за исти дугови кои ги кажуеш не би спомнаја 4 автобуси кои су биле потребни да отидемо у поголем број на битни утакмице.
Надам се дека знаеш.. гостовања су ни плаќани од свои џебови, средношколци/студенти.. знаеш дека примања немав.


Видиш сине туј се много познава твое знање или твоја НЕупутеност у клуб. Надам се дека си бија присутан у салу кд играсмо у 3ту лигу.. кд ми се цимасмо да нема карте у салу да се врати народ на кошарку, да се знае дека не е политички клуб, кд се пребацисмо од малу трибину на централну, к'д видесва људи дека тој е тој Куманово, дека дизамо нешто од мртви... да те подсету ли какви бесва резултати, која лига бесмо? Партија или године не ти давав да размислуеш како треба?


Ау сине.. ајде овакој да га извадимо прљав веш нека читав сви.
Пола водовод идеше на кошарку, треба ли да ти кажу дека су делени карте у фирму и за тој е кеширано паре,Војка кд беше директор?
У чистоту су делени карте и су кеширани паре Циго кд беше директор?
Пробасва да направив членски карте сс нумерирани места, ништо од наведено не искочи како треба и се испотепасва људи кои су платиле членску карту зашто им беше зафатено место, да те подсету ли паре кој ги лапа?
Дали си запознаен дека од 100 карте кои плачко Младен ги едвај дадеше (послени 2 сезоне) е едина помош од клуб коју смо гу имале за да се малко подгурнемо финансиски за кореографие (за кои верују не знаеш дека доста коштав сви тија најлони и фарбе и платна) а сви други су купувале карте од благајну зашто га сакав клуб!
Казне за навивачи се плаќав у цел свет, а кои су тија 20000е. што не дозволисмо да не изманипулирав у финале сс мзт и политички креиран процес да се тепав деца од страну на ебр, само затој што сакав да останев да догледав утакмицу? Ако гу туј казну кажуеш, тој е казна на град Куманово, не на екипу од запад, ако си бија присутан знаеш како почна. Кои су други казнае платени заради навивачи??


Тија ли неекспонирани што правив зграде по Ку на сметку на наш клуб? (мало спонзорство кое га имасва а и даље им стоив рекламе у салу?)

Сине кога ти ебеш овдека?
Класично Македонче... кд му извадиш факти одма си позиција/опозиција Грујо,Заев, странски службе криви.

Не гаѓале никога :cuc:,ти си ЗАСЛЕПЕН бија, вреѓај ги противнички играчи, ама да вреѓаш врз основу на боју на кожу, иако у твој тим исто играв тамнопути играчи, по мене нема ми некоју додирну тачку сс проток на кислород у мозак.

Дечко шоље ЛАВАЦА КАФЕ ОД КУДЕ ЗАЈКА У КАФИЌ проваѓасва до главу на Курчу, Марка, Бојана...

Не можеш да ме ставиш у кош с'с 95% од Кумани, пошто сам колко утакмице имам изгледано на Куманово у овија године од КОИ сам сам си плаќаја путарине,бензин,амортизацију на авто, па некад и казну, никој не су платиле. Вероватно ме правив поголем навивач на клуб од 95% на трибину.

Циц и Младен кд ве вадесва од притвори кд крадесте по бензинске не ви бесва лоши, кд не уплатив некоју своту на сметку тг биднуев бандити.

Нејќу да зазимам страну, у исти кош и трибина и управа на клуб.

Овија кумани што бесва не су оркестар него брука, боље да немамо навивачи него да ги имамо тија Кумани кои немав додирну тачку сс осет и смислу која песма кд треба да се пое.

Гледале сте у 3ту лигу, сг нешто не ве виду у салу, не ли „Куманово никад нема да те оставимоо“?

КУДЕ СЕ ТОЈ КАЗНЕ за навивачи плаќав у цел свет, ваљда овј вандализам што влада на балкан ти га сматраш под свет.

Много су ви и тија 100 карте, само 10-20 човека би добиле карту од Кумани кои заслужуев стварно да су на трибину.

Рекла- казала муабети па нормално дека ќе добиев карте, па тј ВОДОВОД уплаќаше спонзорство на клуб, тој ти е исто како Минчо Јорданов док беше у Металург на утакмице кд му идесва сви запослени у фабрику(Макстил), како на Главчевога у Гевгелију што му идев запослени на утакмицу, јер сс спонзорство ти следуев карте.

Имало е муќке ама не знам како очекуеш да нема муќке, МАНЧЕСТЕР СИТИ кој е бренд у европски фудбал па му открисва муќке кој има ШЕИЦИ за газде кои вероватно ни сами не си га знаев сами банковно салдо.

А ми смо имале по 350.000 евра буџет од кои што ти не си профитабилан и ти мораш да најдеш 350.000 евра, 350.000 ЕВРА су паре кои спонзори треба да ги фрљив у бунар, јес да тија спонзори покасно добисва много повише преко зграде, ама мора некако да ги убедиш, еве пример ја иду куде тебе и ти викам да ми дадеш 2 играча да плаќам да фрљиш 30.000 евра у бунар, или треба да си тешка будала или ептен да га сакаш клуб/град па да ги дадеш тија паре.

Да га пратиш клуб малце, ќе знаеш дека тија што правесва зграде не су одамна у клуб, ама ок.

Само да ти кажу дека моментална концепција на клуб е много боља, него тебе кд су те дрмале тинејџерски године да идеш на трибину пошто тој беше у моду.

Ја како прав заљубеник пред све у кошаркарску игру друг клуб у мој град немам, затој моју подршку ќе гу добивав увек играчи на КК Куманово.

Ништо лично с'с тебе, ептен гледаш страствено од навивачку страну, не вагаш 50-50, поздрав брат. (y)
 
Последно уредено:

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
@LP1519

Да те потсету ли дека 2017 не знаесмо дали клуб ќе опстане или ќе се распадне, дека ги губесмо утакмице службено пошто ни беше блокирана сметка, дека немасмо младинску школу... Куде бева тија толко големи и верни навивачи да му помогнев на клуб кда највише му требасва. Виде се тга много добро кои су тија верни навивачи, тија што идесва у салу на -10 да ги бодрив играчи.

Стално серете по интернет што клуб направија за вас, а дали некад сте се ви прашале што сте ВИ направиле за клуб?

Колко паре само трошеше клуб од своју сметку да ви ги плаќа казне за тој што на сваки два минута на паркет летесва упаљачи, семке од сончоглед, кореографије за "брата" Луковиќа, и пароле од типот " Чековски е свиња дебела!!!".

Али тој ти е кда свака ала и будала си дава за право да се вика навивач, кда навивачка група беше саставена од најобични наркомани и пијанице.

Ја ( и овија дечки што су туја на форум) и дн днска идемо да ги гледамо и да ги бодримо наши играчи на сваку утакмицу, без разлику дали играмо сс МЗТ или сс Вардар. Ја и овуј сезону иду у Скопје и ги гледам утакмице сс Работнички и МЗТ.

Днска имамо тим кој има концепт и визију, имамо младинску екипу у сваку лигу ( имамо и у втору лигу тим), имамо кумановски деца у прву екипу, имамо трењера кој сака дисциплину и работу наместо шљокање до 5 сат сабајле по кафиќи, имамо управу која не е перфектна ама пробуе да га поправи клуб. Разбери дека спорт не е профитабилан бизнис у Македонију и дека тешко се наваѓав спонзори, не можемо ми сваку сезону да се боримо за титулу да бидемо реални.

И запамти дека веран навивач не е онј кој има најголемо знаме, него онј што семке од сончоглед ги фрља у канту.

Поздрав
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Класично Македонче... кд му извадиш факти одма си позиција/опозиција Грујо,Заев, странски службе криви.

Не гаѓале никога :cuc:,ти си ЗАСЛЕПЕН бија, вреѓај ги противнички играчи, ама да вреѓаш врз основу на боју на кожу, иако у твој тим исто играв тамнопути играчи, по мене нема ми некоју додирну тачку сс проток на кислород у мозак.

Дечко шоље ЛАВАЦА КАФЕ ОД КУДЕ ЗАЈКА У КАФИЌ проваѓасва до главу на Курчу, Марка, Бојана...

Не можеш да ме ставиш у кош с'с 95% од Кумани, пошто сам колко утакмице имам изгледано на Куманово у овија године од КОИ сам сам си плаќаја путарине,бензин,амортизацију на авто, па некад и казну, никој не су платиле. Вероватно ме правив поголем навивач на клуб од 95% на трибину.

Циц и Младен кд ве вадесва од притвори кд крадесте по бензинске не ви бесва лоши, кд не уплатив некоју своту на сметку тг биднуев бандити.

Нејќу да зазимам страну, у исти кош и трибина и управа на клуб.

Овија кумани што бесва не су оркестар него брука, боље да немамо навивачи него да ги имамо тија Кумани кои немав додирну тачку сс осет и смислу која песма кд треба да се пое.

Гледале сте у 3ту лигу, сг нешто не ве виду у салу, не ли „Куманово никад нема да те оставимоо“?

КУДЕ СЕ ТОЈ КАЗНЕ за навивачи плаќав у цел свет, ваљда овј вандализам што влада на балкан ти га сматраш под свет.

Много су ви и тија 100 карте, само 10-20 човека би добиле карту од Кумани кои заслужуев стварно да су на трибину.

Рекла- казала муабети па нормално дека ќе добиев карте, па тј ВОДОВОД уплаќаше спонзорство на клуб, тој ти е исто како Минчо Јорданов док беше у Металург на утакмице кд му идесва сви запослени у фабрику(Макстил), како на Главчевога у Гевгелију што му идев запослени на утакмицу, јер сс спонзорство ти следуев карте.

Имало е муќке ама не знам како очекуеш да нема муќке, МАНЧЕСТЕР СИТИ кој е бренд у европски фудбал па му открисва муќке кој има ШЕИЦИ за газде кои вероватно ни сами не си га знаев сами банковно салдо.

А ми смо имале по 350.000 евра буџет од кои што ти не си профитабилан и ти мораш да најдеш 350.000 евра, 350.000 ЕВРА су паре кои спонзори треба да ги фрљив у бунар, јес да тија спонзори покасно добисва много повише преко зграде, ама мора некако да ги убедиш, еве пример ја иду куде тебе и ти викам да ми дадеш 2 играча да плаќам да фрљиш 30.000 евра у бунар, или треба да си тешка будала или ептен да га сакаш клуб/град па да ги дадеш тија паре.

Да га пратиш клуб малце, ќе знаеш дека тија што правесва зграде не су одамна у клуб, ама ок.

Само да ти кажу дека моментална концепција на клуб е много боља, него тебе кд су те дрмале тинејџерски године да идеш на трибину пошто тој беше у моду.

Ја како прав заљубеник пред све у кошаркарску игру друг клуб у мој град немам, затој моју подршку ќе гу добивав увек играчи на КК Куманово.

Ништо лично с'с тебе, ептен гледаш страствено од навивачку страну, не вагаш 50-50, поздрав брат. (y)
Кои факти си извадија бе ортак?
Македонче не сам, кумановац само, сеќаш се на стару паролу “Куманово Држава“?
Кога боли кур за тој што некој ги гаѓаја играчи, кд су заслужиле?
Знаеш ли дека курчо еде шамари од тија исти Кумани и плакајќи кажува дека мора да игра како му се каже зашто е много дужан? Овој не га знаеш па не гу оцрнуеш групу?
Ти си ишја да гледаш клуб и плаќаја бензин или што веќ? Туј ти е врхунац на размислување и нема потреба да се спуштам на ниско ниво за да реплицирам.
Циц и Младен никад никога не су извадиле од нигде зашто не су имале тј моќ. Чланови наши су одговарале за свои поступци лично.. него тј ви е партиски муабет, собирање на поени.
Ало синовац... сс овој за Водовод спонзор заебаваш се сс мене или?

Имало е муќке ама не знам како очекуеш да нема муќке,
Како очекују? Си нормалан?

Циц и Младен кд ве вадесва од притвори кд крадесте по бензинске не ви бесва лоши, кд не уплатив некоју своту на сметку тг биднуев бандити.
Сс овој вреѓаш много људи а не чукнеш главу малко! Не греши душу.

Синовац можу книгу да напишу. К'д не дозволисмо да не користив партиски, тг почнасмо да неваљамо.

А за концепцију на клуб ме боли кур, клуб мој и на много кумани умре кд подпадна у партиски руке и кд не се испоштува ништо од претходно договорено.

Требаше да играмо сс наши кумановци сс кои се почна и Матиќ беше договор да остане едино појачање. Да се собирасва паре за улаз у суперлигу, план беше да се калемив наши кумановци да имамо здраву екипу сс људи кои ке знаев куде и за кога играв и да останемо у бетонлигу још сезону, две.
Да се отвори и да функционира младинска школа и од исту да калемимо наши играчи,(претходно ми најдесмо стари тренери кои за почетак безплатно би тренирале)
Општина да застане позади нас финансиски.
У управу покрај Лалевскога кој беше сс нас да имамо још наши чланови и чланови од спонзори (кои претходно се сложисва да биднев ама да знаев куде им идев паре)
И још ред ред ствари за кои се залагасмо за НАШ клуб.
Од овој наведено.. ништо не се испоштува и клуб скрена кон партиски цели.. како да се приватизира.

Прашај гу управу зашто су се плашиле и су вртеле по станицу, при што су наши другари викани на разговор.. кд су начуле дека може да се појавимо на трибину, после тепање на комити на финале на рукомет.

Прати си га ти манчестер и шеици и слушај убаво Крсто што се жали дека е сам.. остави не нас на страну. Само едн совет.. не вреѓај групу, лошо се одразуе.
Не забрављај ми смо туј, мечка кд спие не треба да се буди.

@Koce05 испи чашу млеко.


:)
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Кои кумановски играчи смо ми имале, па туј сезону играсмо плејаут, а тија наши кумановски "деца" не можесва да положив под кош. Млад и перспективан кошаркар си на 16 године, не на 23.
Како си само очекуваја да опстане тј клуб на навивачи, свак приватан клуб у Македонију е (или ќе) заврши како Охрид.

Кога боли кур за тој што некој ги гаѓаја играчи, кд су заслужиле?
Овој га најубаво опишуе ваш менталитет.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Кои факти си извадија бе ортак?
Македонче не сам, кумановац само, сеќаш се на стару паролу “Куманово Држава“?
Кога боли кур за тој што некој ги гаѓаја играчи, кд су заслужиле?
Знаеш ли дека курчо еде шамари од тија исти Кумани и плакајќи кажува дека мора да игра како му се каже зашто е много дужан? Овој не га знаеш па не гу оцрнуеш групу?
Ти си ишја да гледаш клуб и плаќаја бензин или што веќ? Туј ти е врхунац на размислување и нема потреба да се спуштам на ниско ниво за да реплицирам.
Циц и Младен никад никога не су извадиле од нигде зашто не су имале тј моќ. Чланови наши су одговарале за свои поступци лично.. него тј ви е партиски муабет, собирање на поени.
Ало синовац... сс овој за Водовод спонзор заебаваш се сс мене или?


Како очекују? Си нормалан?


Сс овој вреѓаш много људи а не чукнеш главу малко! Не греши душу.

Синовац можу книгу да напишу. К'д не дозволисмо да не користив партиски, тг почнасмо да неваљамо.

А за концепцију на клуб ме боли кур, клуб мој и на много кумани умре кд подпадна у партиски руке и кд не се испоштува ништо од претходно договорено.

Требаше да играмо сс наши кумановци сс кои се почна и Матиќ беше договор да остане едино појачање. Да се собирасва паре за улаз у суперлигу, план беше да се калемив наши кумановци да имамо здраву екипу сс људи кои ке знаев куде и за кога играв и да останемо у бетонлигу још сезону, две.
Да се отвори и да функционира младинска школа и од исту да калемимо наши играчи,(претходно ми најдесмо стари тренери кои за почетак безплатно би тренирале)
Општина да застане позади нас финансиски.
У управу покрај Лалевскога кој беше сс нас да имамо још наши чланови и чланови од спонзори (кои претходно се сложисва да биднев ама да знаев куде им идев паре)
И још ред ред ствари за кои се залагасмо за НАШ клуб.
Од овој наведено.. ништо не се испоштува и клуб скрена кон партиски цели.. како да се приватизира.

Прашај гу управу зашто су се плашиле и су вртеле по станицу, при што су наши другари викани на разговор.. кд су начуле дека може да се појавимо на трибину, после тепање на комити на финале на рукомет.

Прати си га ти манчестер и шеици и слушај убаво Крсто што се жали дека е сам.. остави не нас на страну. Само едн совет.. не вреѓај групу, лошо се одразуе.
Не забрављај ми смо туј, мечка кд спие не треба да се буди.

@Koce05 испи чашу млеко.


:)
Мора да искочиш од тинејџерски године кд си га жуљаја на Green Street hooligans и да дојдеш у реалност.

Придонеја сам много повише за клуб него било кој од вас „Кумани“.

Не ве користиле партиски :cuc: па куде бесте кд ви ги сменисва бое на клуб од црвено-бели у плаво-бели?

Сакаш да ми кажеш дека од управу не су ви помогнале никад кд сте завршиле у станицу??? :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

А овој што збориш заслужиле гаѓање,ќутек... много си га гледаја Кимита како мал куде зима капитенску траку па си се наложија :D, па ќе ќажу овакв примитизам и размислувања у ранг на Амебу има на балкан само.

Мечка ептен га затера зимски с'н и нека продужи само, боље е без њума. Поздрав.
 
Последно уредено:

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Ако си прочитаја ја све што напиша... не би напишаја политичко мислење. Искоментираја би на све али.. да не ти се руши слика за "клуб" кој е сјајан и Крсто и тија како њега зноив гз да е најнај у свак сегмент... ипак ви е партиски сг.
Бое су сменети по нашу иницијативу, ако незнаеш прашај сопартијци ке ти кажев.
Ми да не бесмо ке гледаше кошарку ама на телевизор.
Не би више да одговарам на прости мислења, напишани верују од ограничени људи. Испод ранг.
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
И мене сс едноклеточни организми да не кажу Амебе не ми се дискутира.

Поздрав и пушти адресу да ти прату пуцке за хулигански филмови.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Кои говеда су од МЗТ, сакав да земев титулу на недоиграну сезону и плус имав два гласа у лигу преко втор им, која банална работа

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Кои говеда су од МЗТ, сакав да земев титулу на недоиграну сезону и плус имав два гласа у лигу преко втор им, која банална работа

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
А што се чудиш? Сеќаш ли се у последњо наше финале како изрежирава да гу освоив тиутлу? Додуше и наши навивачи бесва криви зашто дозволива да бидев испровоцирани па гаѓава сс 2-3 шишиња. Не су за џабе Скопјани педери. :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
А што се чудиш? Сеќаш ли се у последњо наше финале како изрежирава да гу освоив тиутлу? Додуше и наши навивачи бесва криви зашто дозволива да бидев испровоцирани па гаѓава сс 2-3 шишиња. Не су за џабе Скопјани педери. :D
Тужно е, Работнички на масу ни има украдено титулу 2001, сга МЗТ пробуе да си присвои едну на недоиграну сезону, човек и да сака а инвестира у наш клуб прашање е дали вреди кд овакви ствари се дешавав

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Официјално крај на сезону, нема шампион, нема испаѓање и две најдобри екипе од втору лигу ќе добиев промоцију.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676

Крсто читаш ли?
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676

Прецедник земаја некои л'сни хемие... :D
Мислу дека би било глупо да се зима нов тренер. Ацо га почна овј процес и мислу дека најдобро би било он да га доврши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom