Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
А мислу и дек не потребно да се донаса Симоновски. Човек повише проведе надвор од терен, него што изигра утакмице...
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
А мислу и дек не потребно да се донаса Симоновски. Човек повише проведе надвор од терен, него што изигра утакмице...
Марко е high risk high reward играч. Ако играв АБА2 (мада чисто сумњам) ќе треба играчи за да се појачав. АБА1 не е циљ свакако ама да не бидемо како Охрид и да се бламирамо на сваку утакмицу.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Марко е high risk high reward играч. Ако играв АБА2 (мада чисто сумњам) ќе треба играчи за да се појачав. АБА1 не е циљ свакако ама да не бидемо како Охрид и да се бламирамо на сваку утакмицу.
Па ако су озбиљни да играв, треба и озбиљан ростер да саставив, нормално. За Марка не се сложују. И сс три странца ништо не правимо, треба ни минимум пет за у АБА 2.
 
Член од
1 август 2014
Мислења
544
Поени од реакции
175
Дечки зар стварно мислите дека ќе играв у АБУ.. Како прво ми немамо салу за домашну лигу не па за у АБУ. Само празни обеќања за реновирање и тој е тој. Још много ќе чекамо за салу..
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Дечки зар стварно мислите дека ќе играв у АБУ.. Како прво ми немамо салу за домашну лигу не па за у АБУ. Само празни обеќања за реновирање и тој е тој. Још много ќе чекамо за салу..
Не е само сала проблем, треба и буџет за АБА2 ( да не се л'жемо немамо ми тија паре). Спонзори беше тешко за наваѓање у нормалу а не па сг за време на овуј кризу. Од трансфери сг за сг 99% правимо рокаду сс ФМП, односно Ацо е нов тренер на ФМП, а Мирковски е нов тренер на Куманово. Ќе дојде нов тренер и ќе видимо какви планови има.
 
Член од
1 август 2014
Мислења
544
Поени од реакции
175
Марковски мишо и двојаковски остануев..


И андреј цветковски потпишаја.. Караколев и јаневски пред потпис
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
ПА Цветковски пред паузу беше доведен. Кољо искина кд се врати. Мачки исто овуј сезону беше најбољи. За Мишу мислу дек не требале да га потпишев, попрво сам за Мартина, Пипета и Луку. Али ај можда ке покаже нешто. Иначе овај тренерска рокада не ми се свиѓа, Ацо вадеше 200% од екипу...
 
Член од
24 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
48
Прашале га они Ацу за његову визију за клуб, па одлучиле се за Мирковски. Глупости. Гарант не су га прашале Ацу како е леб носија дома две године кд му каснесва плате и кд калеше играчи од деца што ни клупу не греесва куде претходни тренери. Ај да видимо и кое од тија деца сга ќе потпишев, па колко и ќе играв. Или визионери од наш клуб сга ќе ни правив друг филм, дека титулу ќе освоимо?
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
А што е тој што е Ацо тражија па управа не е могала да га испуни?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Немам појма што е Ацо тражија, ама Дарко исто ке си иде од клуб.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Владимир Мирковски 95% нов тренер на КК Куманово.

@Aleksandarbe Клуб нема дуговања спрема ниеднога играча нити члан на стручан штаб.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Други 5% су Крсто е не способан и може да не потпише @Koce05
 
Член од
24 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
48
Владимир Мирковски 95% нов тренер на КК Куманово.

@Aleksandarbe Клуб нема дуговања спрема ниеднога играча нити члан на стручан штаб.
Муабет ми беше повише дека Ацо остана кд клуб се стабилизираше финансиски, а успеа и радну етику на деца да уведе, не е некој печалбар што трчи по паре и одма да бега на прву кризу. Мое мислење е дека ниедно дете у клуб нема талент, ама ете, покрај њега направисва корак напред у кариеру. Како и да е, ФМП е прав клуб за њега, млади деца, немав буџет, ама гинев за сваку топку (барем лани беа такви ) и сви утакмице тесно ги изгубисва. Нека му е сас среќу и на њега и на нас.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
 

Kajgana Shop

На врв Bottom