Фан клуб: Карпош Соколи

  • Креатор на темата Viktoranius
  • Време на започнување
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
Abe preeska u kumanovo eden srbin me prasuva vika "gde je taj karpos soko sivi iz podrzikonja, cujem da traze mlade kosarkase iznad 30 godina a dobro placaju pa evo doso i ja da malo zaradim love..."
Mu vikam samo pravo prema glavnom gradu, tamo ces da nadjes glavnog sokola jer je on odleteo iz podrzikonja davno...
Абе седи биди хуман немој толку хумористичен да си да ти еам пеерот да ти еам...абе сабајле шоља смекобс со духовит сечеш. Хонорарно као стенд-ап комичар у Демир Хисар работиш, признај...Досетко низаеден, не искина од смеење. Мајтапџија ти бе еј, ти нема равен у село а? Се биеш со шегите....ама губиш...ко Куманово баскет.

Дај уште хумор, немој на ова да застануваш. Прошири го твојот опус еате wannabe србинот.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Абе седи биди хуман немој толку хумористичен да си да ти еам пеерот да ти еам...абе сабајле шоља смекобс со духовит сечеш. Хонорарно као стенд-ап комичар у Демир Хисар работиш, признај...Досетко низаеден, не искина од смеење. Мајтапџија ти бе еј, ти нема равен у село а? Се биеш со шегите....ама губиш...ко Куманово баскет.

Дај уште хумор, немој на ова да застануваш. Прошири го твојот опус еате wannabe србинот.
Не се па ти љути одма, ми од село такви смо, знае добро татко ти Стевче...
http://ekipa.mk/nikolik-blagodarnost-do-site-od-igrachi-do-uprava/
Вика благодарност до сите, управа, играчи, стручен штаб... а навивачи? Нешто љут да не им е? Обично прво се вика благодарност до публиката, па после иде све друго...
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
Не се па ти љути одма, ми од село такви смо, знае добро татко ти Стевче...
http://ekipa.mk/nikolik-blagodarnost-do-site-od-igrachi-do-uprava/
Вика благодарност до сите, управа, играчи, стручен штаб... а навивачи? Нешто љут да не им е? Обично прво се вика благодарност до публиката, па после иде све друго...
Пак си избрзал не си разгледал убаво....го објаснува/повторува тоа што им го кажа на тајм-аутот. Иначе, прочитај ги сите изминати прес-конференции (ги има на АБА сајтот за секоја утакмица на секој тим), особено после утакмица на Карпош на домашен терен. Јас колку што пратам секогаш се заблагодарува на публика.

П.с. Публика не е само таа у сала, публлика се и тие што гледаат на ТВ (во 6 земји) и на интернет (од повеќе земји) што автоматски значи дека многу поголема е публиката на Соколи него ли онаа на Кум.

П.с.с. Врати се на хуморот, обидите за навреди и омаловажување ти завршуваат неславно. И за хејтање треба да си колку-толку способен. А ти не си.

Edit:
Kendrik Peri, košarkar na Karpoš Sokoli:


„Odigravme dobar natprevar, odigravme vnimatelno i se borevme silno. Znaevme deka e posleden meč od ABA-ligata pred našata publika i sakavme da pobedime za site navivači na tribinite, koi ni davaa energija koga ni beše najpotrebno. Možebi ova beše eden od moite najdobri natprevari ovaa sezona, no svesen sum deka bez poddrškata od trenerot i timot nemaše da uspeam. Igravme dosta dobro, teško e nekoj da ne sovlada na domašen teren."
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
E ti pa se ljutis, sto da pravu ja takoj pisue, cekaj sga ce idu da gi procitam izjave posle svaku utakmicu na sokoli unazad dve godine, bs me interesira...
Zasto hejtanje? Pa mi u selo ne pravimo toj, eve prasaj ga tatka ti...
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
E ti pa se ljutis, sto da pravu ja takoj pisue, cekaj sga ce idu da gi procitam izjave posle svaku utakmicu na sokoli unazad dve godine, bs me interesira...
Zasto hejtanje? Pa mi u selo ne pravimo toj, eve prasaj ga tatka ti...
Затоа едитирав, не очекував дека си кадарен да прочиташ сам. Вака сите да видат колку си лимитиран.
Не реков дека хејташ, реков дека си толку интелектуално слаб, што ни да хејташ неможеш. Е толку си беден.

Го прашав татка ми, вика мајка ти најдобро знаела да прави тој....
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.589
Поени од реакции
3.296
Jos jedna u nizu.

Onoj Pece skapernikot iskljucil i strimovi i statistiki. I se gledaj kako vol na rezultati. Ja sotre kosarkata. Aj sto ja sotre, gleam deka i sam sebe se sotre. Eve dojde i nedela, uste nema statistika.

Dobiv nekoi informacii od tamu, ama dzabe sto da komentiram koa nit sum gleal nit pa iam statistika da vidam. Samo znam deka Zekovic ima sabja, a ne raka. U posledna sekunda od korner gi ubil.Prst na usta na istek od vreme.

Ocekuvana pobeda, 3 od 3. Na vrvot na tabelata i bez poraz ke gi docekame MZT. Ja dobieme li taa, ke imame golemi sansi da zavrsime kako prvi vo Superliga i da obezbedime podobra startna pozicija vo polufinale i eventualno finale.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.589
Поени од реакции
3.296
Победивме



Ќе има мајсторка



Рекоа на терен ќе покажат



Навивачите на Металски завод



Рампите на Боки



Пери



Што и да направиме во среда, сезоната е супер успешна

[DOUBLEPOST=1495414383][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Победивме



Ќе има мајсторка



Рекоа на терен ќе покажат



Навивачите на Металски завод



Рампите на Боки



Пери



Што и да направиме во среда, сезоната е супер успешна

[DOUBLEPOST=1495414383][/DOUBLEPOST]

Слики кога ќе ставиш пак? Нестрпливи сме да видиме каков ќе биде твојот последен пост на тема Кошарка?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
rampite na boki, boki denes klasicno shitkanje napravi, namesto poen od 2 slobodni, na vtoro ja dopira topkata sudiite go racunaat toa ko 2 poeni, u klucen moment, namesto plus 3 za sokoli, plus 2 imaa, posle na 0.6 stotinki prai faul, kakov glupak ...

periodov se spekulira na veliko deka stevco ke go jade, a ke go jade samo prasanje na vreme e koga, a zavisni se od nego ko cigan od guzva na partizaska kaj soborna, eve gleam vise nema ni del od aba da se, dzabe mavanjeto u grudi deka imale uspesna sezona tamu.

i da ne me svatite pogresno, super e da ima sto poveke kvalitetni timovi spremni za investicii u mak basketot, makar i klub so 12 navivaci, ama ako istiot e zavisen od kriminalci ko stefce ... :popce::popce::popce:, turi mu kurot u takva situacija, ne vredi da se diskutira, na takvite ne im e mestoto vo sportot.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.589
Поени од реакции
3.296
Uste eden dokaz plus deka klubovite se vo pravo koga pobaraa da ne se namaluva brojot od 6 stranci. Domasnite igraci za koi javnosta tolku mnogu se penjavi da gi zastiti i da gi prikaze vo najdobro svetlo, odigraa minorna uloga kaj dvete ekipi vo serijava, so isklucok na sokolof. Nasata prednost vo odnos na niv bese kaj bojan, ali bojan u finalevo ne izdezertira. 5 klucni greski na 2 min do kraj, si go stai peskirceto si ja izmazni bradata, uz 5 faula za 15 min vcera i za 8 min vo prethodnata so sto ne ostavi desetkuvani odnosno so edna poluzamena vo Knezevic. Aj sam sto se upropasti niz karirerata tuku i nas ne upropasti vo finalevo. Vo aba odigra maestralno, 8 pobedi so nego, dominaten na pozicijata vo ligata, ali vo domasno prvenstvo problem na ekipata, individualni egzibicii i nedisciplinirana igra vo sistemot.
Kaj negovoto telo se sto funkcionira, funkcionira do sinusi. Nad sinusi niso ne mu raboti.

Rekov i pred majstorkata, uspesna sezona za nas. Vo oktomvri nekoj da mi kazese deka vaka ke zavrsime ke go pratev u dusevna bolnica. Nitu eden klub vo aba ne uspeal da opstane po startni 0-8, a zaedno so onie od bibl imavme 0-12 na pocetokot. Go napravivme nevozmoznoto, ne samo sto opstanavme tuku i izborivme odlicen plasman, 8mo mesto na samo edna pobeda od 6to mesto i direkten plasman u fiba cup.Po porazot od olimpija doma, napravivme skor 16-2 vo SCBT vklucuvajki gi rezultatite od domasno prvenstvo. Porazeni bevme samo od Zvezda i Metalski zavod. 2 meseca nemavme poraz.
Stanavme kup shampioni za prv pat. Prv pat vo istorijata na Rabotnicki mu dadovme metla 3-0., i nitu ednas do sega ne zagubile 2 natprevara po red na domasen teren vo polufinale ili finale. U zadnive dve godini so niv imame skor 9-1.
Posle dolgi godini ja vrativme majstorkata. Prednosta nivna bese domasniot teren i Micevski. Na dvata natprevara vo SCBT im vodevme po 20 i 25 razlika sto dokaza deka imame silen, konkurenten tim i neslucajno se zakitivme so site uspesi do sega.

Zdravje dogodina uste posilni!

p.s.I da ja pozdravam odlukata na mzt da glasa protiv da ima 2 makedonski ekipi vo aba dogodina. Glasaa direktno protiv Sokoli, a indirektno gi ostetija drugite makedonski ekipi. Aba e privatna liga, i moze da pribere kogo saka. Odnosno, aba mozese da ne ni dade pokana ovaa godina nas, tuku na nekoj drug makedonski tim i povtorno dogodina da se natprevaruvavme so 2 ekipi. Ali kako i vo izminative 6 godini, mzt kako tim so najdebel budzet i najdobri uslovi za rabota, ne napravi nisto dobro za makedonskata kosarka ili mn malku. Od godina vo godina imaat se polosi i polosi rezultati na megjunaroden plan.
So ovaa odluka si napravija i na sebe ogromna steta, zatoa sto vo format od 12 ekipi vo aba nema da pobedat nikogo na gosti i ke ispadnat.
Ali koj gi ebe. Neka ispadnat :icon_mrgr:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Мислам дека и наредна година АБА лига ќе пренесува МТВ, па таму ќе можеш да ги следиш настапите на МЗТ во регионалната лига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom