Фан клуб: Карпош Соколи

  • Креатор на темата Viktoranius
  • Време на започнување
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
Честитики за Карпош Соколи, сосема заслужено.[DOUBLEPOST=1487623584][/DOUBLEPOST]
Па ти почна прв со мочање,сељаците вака,сељаците така...Биди маж и признај дека судењето беше 65-35 за Соколи. Немавме сила реално,ќе изгубевме и онака,ама вака со 2 неспортски досудени за Фени,а ниту една за Соколи(имаше исто 2 ситуации кој шо беа за неспортски,едната чиста контра не ми текнува кој го фаулираа,иста ситуација како неспортската во првиот напад шо му ја свирнаа на Горјан,а втората кога Магдевски го помина Мавра и под кош го турна овој). 3 пати чисти топки ни земаа,секој контакт го свиреа фаул...
Појќе 55-45 за Фени, што е и ок и го поддржувам како домаќин да му се дае мала предност...
 
Последно уредено:

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Мидл кое лигле си ти би сакал у живо да те запознам да видам што чоек си.
Требале само да ви забранат влез пошто со гомна како вас така треба.
Или е еден од синовите на или е Баже од Карпош 4.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.543
Поени од реакции
3.210
Odjava doma so pobeda, za kraj na sezonata vo ABA liga. Napravivme prvo, istoriski rezultat so 10 pobedi i vtoro napravivme istorija zatoa sto nikoj ne opstanal po startni 0-8. Pominavme mnogu losi momenti, promenivme igraci, promenivme trener, trpevme kup sudiski nepravdi i pustanje natprevari na ekipi koi si se bratski i dolgo vreme si se u liga. Po moite prognozi na pocetokot 8 pobedi ni bea dovolni za opstanok, ali koga fatija da mestat na 6-7 kola pred kraj, samo so 10 pobedi bevme sigurni vo borbata za opstanok.

Vo odredeni mediumi pocnaa da kruzat muabeti deka sme mestele utakmici, no i vcera i minatatoto kolo igracite dokazaa deka se pravi profesionalci i deka takvi udari nema da im ja narusat samodoverbata.

Vcera imavme teska pobeda no za mene ocekuvano, so ogled na toa deka so porazot na Krka veke matematicki go obezbedivme opstanokot, a za Zadar ova bese da se bide ili ne. Normalno e posle toa tesko da se najde motivacija i doagja do opustanje kaj igracite, ali so dobra igra vo odbranata vo poslednata cetrvtina bese dovolno da gi dobieme.
Vo megjuvreme ni ostanuva uste duelot so Mega vo gosti, po stoa sigurno ke bideme pod 10 mesto. Ako eventualno zagubime pod 3 razlika ke bideme i pred Mega. So pobeda bi zavrsile na mesto koe vodi do Euro Cup, sto prakticno za nas bi znacelo titula. No i vaka e dobro, apetitite rastat brzo koga gazis se pred sebe.

In the meantime, Zarko Comagic e nov igrac. Zamenata za Vrkic koja realno ni bese potrebna, zatoa sto se pocustvuva negovoto otsustvo vo ekipata. Vo nego ke ja dobieme potrebnata pomos za vo domasnoto prvenstvo.

Atakot na titulata ke go pocneme protiv Raspadnicki na domasen teren. Odlicna moznost da ja otvorime superligata so pobeda.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
Nekoj kaza deka sokoli imav podobar tim od krka...
Паметно кажал.
Сега сте вие ГНИДИ, нека си пише една колумна месијата пак, 300 денари карта со Партизан, затоа нема да пројдете 5 победи и нема да мрднете од убедливото 14 место.
Спаваш ли мирно Милан Тарот? И мрднаа од 5 победи...и мрднаа до 10 победи...и мрднаа од убедливото 14,13,12,11,10...

Со вакви црнчуги што мислат можат да шутираат од кај сакаат пошто го гледале Коби Брајант ништо не правите у АБА
Спаваш ли мирно Баба Ванѓа?

Соколи во Аба = Зомимак у Сеха
Испадна Соколи во Аба = Металург во Лига Шампиони.

Седете си со Стевчо и нека си изиграва газда он, за брзо време ќе престане да игра во АБА екипава.
Си седеа со Стевчо и испадна дека стварно е газда. А тоа брзо време за тебе многу долго трае...и ќе трае...ќе трае...трае...траеее...
Ќе тепате некого бе? Да ви ебам глупиот тим, ќе бутата рекорд у Аба по број на победи. :D
Да, тепаа, сеа ќе ти ги набројам: Будучност, Цедевита, Мега Лекс, МЗТ, Цибона, Крка, Морнар, Задар, Игокеа и Олимпија. Да ти ибам тоа глупиот човек.

The amount of ГРОМ Ботови на оваа тема е too damn high.

Нема да пројдат 5 победи у аба, ама битно играле у јака лига, знаеш како викаат боље прв у село него последен у град.

Треба да сум психички недобар да сум од Скопје и покрај Работнички и Мзт да си го учам детето да ми навива за клуб кој има 3,5 навивачи и немаат К од Кошаркарско во својот тим. Затвараат улази, ставаат 300 денари карти, ама Алек бил гнида пошто дал цд на Бајиќ, Стевчо е цветче.

Ретко ретардиран треба да си да навиваш за клуб ко Соколи.
Спаваш ли мирно Нострадамус? И пројдоа 5 победи у АБА и Распаднички и МЗТ се послаби тимови од Карпош.

Вие имате амбиции? Имале млади бе, проекти имале, да, имате проекти, најновиот е како да победиме една утакмица у АБА :pos::pos::pos:
И имале амбиции...и имале проект....и ги реализираа амбициите и проектите...и ги надминаа очекувањата...и освоија трофеј...а тек следи македонска лига. Само твоите желби за нивни неуспех останаа вечно да сведочат за мизеријата низ која поминуваш.

Добро ќе победите една и ќе испаднете, следната година нема да може да играте Аба и ќе се вратите пак тука кај нас, да ве пердашиме повторно.

Кога ќе не стигнете нас, со 2 финалиња во лига и 1 во куп, ќе зборуваме, какви амбиции имате вие.
Трофеи у историја: Карпош Соколи - Куманово 1-0.

Еј да си ебеш век ако сам туја ќе дам 300 денара кд ќе играте против Морнар (ваљда тија са најслаби) сакам да гу гледам туј вашу историску победу и ако може да ми средиш едно селфи да направу сас Матиќа...
Едно 10-11 историски победи испаднаа и многу селфиња за тебе кои би те бушеле ко штемајз.

Ајде ајде, може со овој ќе победите некој у БИБЛ...
Не само што победија, него мангупски ќе им ја распаднат лигата...Куманово ќе нема кај да игра...

Jos kolko ce ostane nov trenjer? Jos edn poraz ili dva?
И тренер остана, и пораз два се десија и 10-11 победи направија...само твојата мизерија остана.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.092
Поени од реакции
4.927
Јао дали се озбиљан или си само глуп, гледај последно што сме пишувале значи тај екипа е скроз сменета , да останеше пред све трењер исти последни ќе завршесва
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
Му рече дЏанго со 249 мислења на MASTERPIECE со 84. And that should tell you everything you need to know about дЏанго...[DOUBLEPOST=1488920868][/DOUBLEPOST]
Јао дали се озбиљан или си само глуп, гледај последно што сме пишувале значи тај екипа е скроз сменета , да останеше пред све трењер исти последни ќе завршесва
Да беше Куманово Карпош Соколи, АБА ќе играа и ќе имаа Куп-трофеј...ама не се и немаат...

Полекаа смиреноо не се нервирај...нема ништо лошо у тоа да си ги искажеш фрустрациите на форум...е јеби га не ти иде у прилог што се ти памти па може и математички да се пресмета колку си или си бил исфрустриран и колку не си се разбирал од темата на муабет.[DOUBLEPOST=1488921335][/DOUBLEPOST]
Odjava doma so pobeda, za kraj na sezonata vo ABA liga. Napravivme prvo, istoriski rezultat so 10 pobedi i vtoro napravivme istorija zatoa sto nikoj ne opstanal po startni 0-8. Pominavme mnogu losi momenti, promenivme igraci, promenivme trener, trpevme kup sudiski nepravdi i pustanje natprevari na ekipi koi si se bratski i dolgo vreme si se u liga. Po moite prognozi na pocetokot 8 pobedi ni bea dovolni za opstanok, ali koga fatija da mestat na 6-7 kola pred kraj, samo so 10 pobedi bevme sigurni vo borbata za opstanok.

Vo odredeni mediumi pocnaa da kruzat muabeti deka sme mestele utakmici, no i vcera i minatatoto kolo igracite dokazaa deka se pravi profesionalci i deka takvi udari nema da im ja narusat samodoverbata.

Vcera imavme teska pobeda no za mene ocekuvano, so ogled na toa deka so porazot na Krka veke matematicki go obezbedivme opstanokot, a za Zadar ova bese da se bide ili ne. Normalno e posle toa tesko da se najde motivacija i doagja do opustanje kaj igracite, ali so dobra igra vo odbranata vo poslednata cetrvtina bese dovolno da gi dobieme.
Vo megjuvreme ni ostanuva uste duelot so Mega vo gosti, po stoa sigurno ke bideme pod 10 mesto. Ako eventualno zagubime pod 3 razlika ke bideme i pred Mega. So pobeda bi zavrsile na mesto koe vodi do Euro Cup, sto prakticno za nas bi znacelo titula. No i vaka e dobro, apetitite rastat brzo koga gazis se pred sebe.

In the meantime, Zarko Comagic e nov igrac. Zamenata za Vrkic koja realno ni bese potrebna, zatoa sto se pocustvuva negovoto otsustvo vo ekipata. Vo nego ke ja dobieme potrebnata pomos za vo domasnoto prvenstvo.

Atakot na titulata ke go pocneme protiv Raspadnicki na domasen teren. Odlicna moznost da ja otvorime superligata so pobeda.
Нема да биде лесна таа...а и МЗТ сепак е фаворит за титула...
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.543
Поени од реакции
3.210
Da nema da bide, Oni sepak gi imaat mladite cekovski, mirakovski, tasovski, pavlovski , ilievski ke sakaat da se dokazat. Nema da im fali motivacija
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
Па добро, не би рекол баш дека се млади, но секако ќе сакаат да се докажат дека и така во позрели години се подобри од младите и исклучиво македонски играчи/таленти на Куманово.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Браво дечки, цел држава е поносна на вас...
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
Браво дечки, целА држава е поносна на вас...
Нешто со што не можеш да се пофалиш ти...особено не со твојот правопис...па ни со твојот клуб...[DOUBLEPOST=1488922727][/DOUBLEPOST]
Ne znam sto bidna so niv, pocnaa so treninzi ili uste nema voda/plata? :D
Мислам дека нивниот младински погон игра од љубов а тренинг не им е потребен, суперстарс се раѓаат таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom