Фан клуб : КК Ултимејт Баскет - Прилеп

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Дечки баш би сакал да присуствувам на едно од вашите навивања да видам баш како навивате бидејќи тимот ви се вика Ултимејт Баскет сакам да слушнам како скандирате : )))) нашата кошаркарска лига би било подобро да се збогати со името КК Победа него името Ултимејт мое мислење немора да се сложувате со мене позз
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Дечки баш би сакал да присуствувам на едно од вашите навивања да видам баш како навивате бидејќи тимот ви се вика Ултимејт Баскет сакам да слушнам како скандирате : )))) нашата кошаркарска лига би било подобро да се збогати со името КК Победа него името Ултимејт мое мислење немора да се сложувате со мене позз
Brat se soglasuvam 100 % so tebe! Drugo e vo PP da se naviva za KK Pobeda odosto za nekakov "Ultimejt". Kako i da e se so e Prilepsko nase e!
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Brat se soglasuvam 100 % so tebe! Drugo e vo PP da se naviva za KK Pobeda odosto za nekakov "Ultimejt". Kako i da e se so e Prilepsko nase e!
да да тоа би било подобро да се вика Победа јас не сум од ПП али името Победа е со историја има многу мангупи што сакаат тие стари имиња да ги снема ама нема да им успее тоа е вградено во нас истото го направија со Динамо Загреб во почеток се викаа Кроатиа така мислам али со интервенција на БББ се се врати како што беше :D позз
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
more go primanje nasive od kumanovo cccc taman si rekov vo prilep 4e zazivee malce sportot ovie kako bez srce da igraat mameto da im go izebam jas :mad::mad::mad::mad::mad:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
more go primanje nasive od kumanovo cccc taman si rekov vo prilep 4e zazivee malce sportot ovie kako bez srce da igraat mameto da im go izebam jas :mad::mad::mad::mad::mad:
Со оглед на тоа какви услови имаат за работа и колку квалитетни играчи располага тимот јас мислам дека ваков резултат е сосема реален..:smir:
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
Со оглед на тоа какви услови имаат за работа и колку квалитетни играчи располага тимот јас мислам дека ваков резултат е сосема реален..:smir:
ajde be brat na start kako bea dobri sea kako bez srce da igraat kiznej sto mu stana a uslovite se mnogu dobri veruvaj posebno sea od ko ja renoviraa univerzalna sala
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
ajde be brat na start kako bea dobri sea kako bez srce da igraat kiznej sto mu stana a uslovite se mnogu dobri veruvaj posebno sea od ko ja renoviraa univerzalna sala
Абе они можеби играат со срце,ама толку и е квалитетот.
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Иии сеа знае некој што се случува со ултимејт?
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Леле како ми е мака шо паднавме 2 лига.Ултимејт салам ги подврати Мајмуни како група, многу јако ќе беше сезонава, ама то е.:(Витаминка е главен спонзор на репрезентација, убо че биди да го помогни клубот колку за стабилен прволигаш, не е кизнај шо.:)
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Пелистер го тепавме со 10 разлика 73-63 и многу добра игра на нашите дечки или тоа е затоа што прв пат одам да ги глеам?
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723

Kajgana Shop

На врв Bottom