Фан клуб: ЖРК Пелистер

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.970
Поени од реакции
7.634

Овие два викенди, или во еден од двата ќе се изиграт двете утакмици.
Rezil jas mislev deka se tie drugite ,barem se znaj koga igrame so tie od Kosovo ?!
Aj se bara zare da pisi na fb ili na forumot :D
 
И

Игнориран член

Гостин
На овие нусињата ќе му дајме поќе лебче од сиренце...:D
Би требало да ги решиме по кратка постапка. Не вервам да се појаки од амазонките наши.:angel:
 
Z

ziko bt

Гостин
Сабота играт со Шќипоња :D во 6 и 30. Ептен несериозни од управа,дури денес ивент напраја. :D
 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Сабота играт со Шќипоња :D во 6 и 30. Ептен несериозни од управа,дури денес ивент напраја. :D
Овие од Косово ја имале Беба Белма, она ако се рашутира готови се Пелистер.
Влезот е слободен или ќе има карти????
 
Z

ziko bt

Гостин
Овие од Косово ја имале Беба Белма, она ако се рашутира готови се Пелистер.
Влезот е слободен или ќе има карти????
На фб за карти немат ништо пишано.Евентуално утре низ град ако начекам плакат ќе пишам дали се наплаќа карта.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.221
Поени од реакции
19.202
На фб за карти немат ништо пишано.Евентуално утре низ град ако начекам плакат ќе пишам дали се наплаќа карта.
Нема плакати,не барај џабе..:pos:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.970
Поени од реакции
7.634
амазонките го јадоја 22:38 од бричените хаха:facepalm:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.153
Поени од реакции
4.781
Јас па си мислев фаворити сме во овој меч :pos:
Си реков арно ни падна екипа од Косово да поминиме уште 1 коло :pos: Идење тие топката од едниот гол, до другиот одеше за 2 секунди :D
Не отворија како паштета, по по по играње анките секоја чест !
Ние не шутиравме на гол, 200 пати му подаривме топка, леле леле колку само дупла направија нашите, па чекори да не зборам, секој наш напад чекори беше :D овие како да не тренираат, на конти тие не избушија :uzi: таа 11ката кај нив струја, сите голој од контри таа ги даде...
Топата не знаевме да ја однесиме до нивната одбрана, катастрофа сме :facepalm: цело време му паѓаше од раце на сите на центар...
Па таа десното крило кај нив, од 38 гола ако не ни стергна таа преку 15 глава сечам, по по по колку само голој ни даде и ТОА НА ПРВА СТАТИВА беа скоро 85% од нејзините голој, голманката наша покривање на агол 0, прва статива простор имаше воз да помини :pos: Па над десет гола да примам од десно крило, среде утакмица слеквам дресот, патиките и седнувам на трибина :D Ја смена после голманката, влезе резервата таа со кренати раце и да скока не ја фаќа пречката :D метро и желба за растење е, 300 топки низ уши му поминаја...
Џабе ќе одат одат до КосовА, со 30 ќе изгубиме таму, поарно нека седнат во некој ресторан и нека му готват свинско :P
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.153
Поени од реакции
4.781
Амазонските вчера во Косово, незнам дали кошарка играле или ракомет :pos:
Сега пристоен пораз 39:35.
 
И

Игнориран член

Гостин
http://www.gol.mk/rakomet/zhrk-pelister-donese-shest-zasiluvanja-za-izlez-vo-evro-kupovite

Нови мачиња во ЖРК... :D
Се збора дека Синпекс ќе му биди спонзор, ќе имале поголем буџет ова сезона.
Мислам дека Борче поќе не е тренер. Изглеа Викторија Мурговска битолчанката шо играше негде во Данска до лани е нов тренер на екипата.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.221
Поени од реакции
19.202
http://www.gol.mk/rakomet/zhrk-pelister-donese-shest-zasiluvanja-za-izlez-vo-evro-kupovite

Нови мачиња во ЖРК... :D
Се збора дека Синпекс ќе му биди спонзор, ќе имале поголем буџет ова сезона.
Мислам дека Борче поќе не е тренер. Изглеа Викторија Мурговска битолчанката шо играше негде во Данска до лани е нов тренер на екипата.
Ете зошто стварно си замина Самс,се уплаши од конкуренцијата шо му ја наметнуваме.
Нека патат.:kuracc:
 
И

Игнориран член

Гостин
Ги задржаја скоро сите од минатата сезона и плус донесоја уште неколку од засилувања од Металург.
Се збора дека ќе има уште едно засилување, некоја ракометарка од Србија на позиција лев бек.
Би требало ова сезона да изборат пласман во Европа (Челинџ Куп)

upload_2017-8-27_15-53-58.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom